Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Månpocket. 1998. 127 s. Pocket. Mycket gott skick. En skönlitterär stridsskrift i attack mot Sveriges alla tillkortakommanden. Ägarsignatur, liten reva i bokryggen, annars fin.
2001, originalomslag i presentskick, rak och ren
Om praktiska möjligheter att komma tillrätta med miljöförstöringen. LT:s förlag i samarbete med Skid- och friluftsfrämjandet. 1971. Inbunden. Laminerat dekorerat pappband. 319 s. Illustrerad. Bok i gott yttre skick. Ganska utåts.. läs mer
P A Norstedt & Söners Förlag. 1984. 96 s. Inbunden. Nära nyskick. Mindre skada på ryggens överdel. Vv se bild.
Allt om Mat / Bonniers Specialtidningsförlag. 1:a uppl. 1998. Inbunden. Kartonnage med laminerad pärm.Boken har inget skyddsomslag. 29x22,5cm. 1100 gram. Nära nyskick. läs mer
2000, utrangerat biblioteksband i utmärkt skick
Albert Bonniers förlag. 2004. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Berättelsen om den döve tankeläsande dvärgen Hercule Barfuss i 1800-talets Königsberg. Ägarsignatur, annars felfri.
1992, dekorerat originalkartonnage i presentskick, rak och ren, namn men inget slitae
Bonniers. 1986. 79 s. Inbunden. Foliant. 550 gram. Mycket gott skick. Färgillustrationer av E H Shepard. Översättning: Brita af Geijerstam.
Interskrift. 1987. 185 s. Pocket. Nära nyskick. Namnad.
EFS. Första uppl. 1971. 52 s. Häftad. Gott skick. Framsidan lite vikt.
Ace Books. 1996. 321 s. Häftad. Gott skick. Lite kantstött men annars ren och hel. Innehåller romanen Schismatrix samt fem noveller som utspelar sig i samma universum. Frakt 30 kr med posten.
1969, originalomslag i presentskick, rak och ren
Interpublshing. 1986. 93 s. Inbunden. Dekorerat pappband. Nyskick. läs mer
Albert Bonniers förlag. 2004. 150 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 1880-talsrealism i skärgårdsmiljö. Ägarsignatur, aningen snedläst, annars felfri.
1983, utrangerad från bibliotek i utmärkt skick
2004, inplastat originalkartonnage, utrangerad från bibliotek i utmärkt skick
Bra Böcker. 1981. 307 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Något stött omslag, annars felfri.
Pocket Books New York. 067182791X uppl. 1968. 417 s. Pocket. Små tunna veck på framsidan, gulnade sidor.. 17,5 x10,5 cm. 204 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
1991, originalband i presentskick, rak och ren utan namn eller skador, snyggt skyddsomslag med
Amsterdam 1916. 30 s. + tryckt omslag. Vackert särtryck med egen paginering och egen titelsida ur Verslagen en Mededeelingen der Koninkl. Akad. van Wetenschappen. Ägarstämplar. Gott skick. [A2004] läs mer
W&W 2001 Kartonnerad 180s. Sk.omslag, mkt. gott skick läs mer
BCA. 1992. 239 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En dystopi om en tid då människor av okänd anledning inte längre kan få barn, och vad detta får för konsekvenser. Något stött omslag, annars felfri.
ICA 1993 Inb. 157s. Gott skick
Avon. 1 uppl. 1994. 403 s. Pocket. Nära nyskick.
1973, originalomslag i finfint skick, rak och ren, namnad
Bonnier Carlsen. 1 uppl. 2012. 159 s. Inbunden. Nära nyskick.
Bonniers 1994 Kartonnerad, mkt. gott skick
1999, originalomslag i presentskick, rak och ren med namn men inget slitage läs mer
