Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Gleerups. Första upplagan, femtetryckningen uppl. 2012. 336 s. Häftad. 624 gram.
Hft 210x150mm, 138s Tryck: Minab/Gotab, Kungälv. Förteckning över elever och lärare.
4 Vision/TV4 AB. 2004. Hårda pärmar utan skyddsomslag. 87 sidor. Boken är i läst, fint skick. Har du tänkt på att du kan träffa dina barn i köket varje dag? Det har Pelle Johansson, kocken och småbarnspappan, känd från TV4:s mat.. läs mer
Grönt läderband,250x190mm, Uddevalla 1950, 506s ill sv/v Tryck: Bohusläningen. Övre guldsnitt
Förlaget Oktober, 2011, pocket i fint skick. Språk: norska.
Hft, 300x210mm, Tre böcker Göteborg 1994, 84s ill sv/v Tryck: Vänersborgs Offset, Vänersborg. Rune Torwalds namnt. läs mer
Coeckelberghs international publishing. 120 sidor. Inbunden bok i mycket välbevarat skick. Barnvisor från hela världen för barn i hela världen: 52 visor från 24 länder för sång och musik med blockflöjt, gitarr, dragspel och pian.. läs mer
Hft, 300x210mm, Göteborg 1969, 127s 29 utvikbara kartor. ill sv/v Tryck: Typografia. Stämpel läs mer
LT 1980. Ill. 210s. Välbevarat häftat ex
Fifty shades darker Översättare: Patrik Hammarsten Förlag: Norstedts Serie: Femtio nyanser 2 Bandtyp: Danskt band Språk: Svenska Utgiven: 201210 Antal sidor: 5.. läs mer
Ills.clbd, 210x140mm, Tre Böcker, 1934,48s ill sv/v Tryck: Vänersborgs Offset. Tillsk
Ordfront Fölrlag, 2006. Inbunden med skyddsomslag. 230 sid. Format 21*13,5 cm. I fint skick.
Gallimard. 2001. 365 s. Pocket. 18x10,5cm. 185 gram. Gott skick. Ganska mkt understrykningar och översättningar,dock prydliga med kulspets. S.
Hft, 300x220mm, 43s+bilbilaga.ill sv/v Tryck: A.Lindgren & Söner. "Behållningen av dessa upplagor(3.100 ex) tillfaller Nationalfonden för sjökrigets offer". AE 1863-1922 Revyförfattare och skådespelare. Var bl.a. direktör för Fo.. läs mer
Wahlström & Widstrand förlag. 2007. 321 s. Pocket. Mycket gott skick. Porto 24 kronor.
Natur och Kultur. 1968. 80 s. Häftad. Gott skick. Div. understrykningar, nött rygg.
Carlsen. 1992. Hårda pärmar och i välbevarat skick. Lite hanteringsspår på känsliga svarta pärmen men som helhet fina pärmar.
Daidalos 1995. Dek.origbd. 544s. Namt. Välbevarat ex
Bonniers förlag. 1967. 218 (1) s. Häftad. Mycket gott skick. Namnteckning.
Urma AB 1991. Hårda pärmar och i välbevarat skick. Trollhälsningar från författaren. Namnad insidan pärmen. Lite hanteringsspår på pärmarna.
Bonniers. 1992. Häftad. Mycket gott skick.
Norstedts förlag. 1999. 330 (1) s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. tillskrift av författaren på försättsbladet.
Libris. 2001. 172+238 s. Pocket. Mycket gott skick. diskret veck omslag hörn.
Tidskrift, 210x150mm, Följande nr. finns. 1/1951 (första numret); 1-2-3-4/1952; 1-2-3-4/1953; 1-2-3-4/1954; 1-2-3-4/1955; 1-2-3-4/1956; 1-2-4/1957. (100 kr för samtliga)
Affholderbach & Strohmann. Första, Erste uppl. 1987. 8+32+XXXII s. Häftad. Förlagets vackra klotband (se bild). 28,5x21,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Boken är på tyska språket. Den innehåller et.. läs mer
Nationalmuseum / Föreningen för Bokhantverk, 1983. Inbunden, dekorerat pappband. 96 sid. Rikt illustrerad delvis i färg. Format 21,5*18,5 cm. I bra skick. Portovikt 350 g.
C.E. Fritzes Bokförlag. 1939. 317 s. Inbunden. 22,5x15cm. 622 gram. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok, stämpel och streckkod. Något fläckad och aningens snedläst. S.
Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Semic. 1988. Häftad bok i gott läst skick. 32 sidor.
Inbunden. Nyskick.
