Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bonniers. 1961. 196 s. Häftad. Gott skick. Lite nött omslag men annars i gott skick.
Natur & Kultur. Första uppl. 2012. 261 s. Inbunden. Omslag: Jens Magnusson. 20,5x13cm. 372 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Prydlig namnetikett på främre försättsbladet. "När Henrik och Lotte kysser varandra farväl t.. läs mer
Allmänna förlaget/Skatteförvaltningen. 1989. 584 s. Häftad. Mycket gott skick. Sammanställd av Nils Marelius m.fl. Mycket gott skick, mindre veck i pärmens främre nedre hörn och i bakre pärm.
Lindståhls Bokförlag 1937, inb, ingen sidnumrering, exlibris, tillskrift på titelsidan läs mer
1980. 199 s. Häftad. 338 gram. Mycket gott skick.
Omens poetry pamphlet one 1965. 34 s. Häftad.
Bonniers. 1 uppl. 1978. 127 s. Pocket. Gott skick. Något nött, välläst men i gott skick.
Dekorerat klotband. Svenska Bokförlaget, Stockholm 1913. 500 sidor. Välhållen. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong i maj 2013 tillkommer inom Sverige, reservation för framtida portohöjningar. (A1)
Tidens Förlag. Ny utgåva uppl. 1984. 134 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En självbiografisk roman- dock inte dokumentär. I boken skildras en Malmöflickas liv- Elsa Henriksson. Det kom att bli fem böcker.. läs mer
Semic. 2004. Mycket gott skick. Frakt tillkommer 22 kr.
Bra Böcker. 1997. 143 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Skyddsomslaget något nött, men själva boken helt ny och oläst.
1963. Häftad. 134 gram. Mycket gott skick.
Stockholm 1882, inb, 350 s. Tillskrift på försättsbladet
B. Wahlströms 2004. Kartonnage. Omslag. Nära nyskick. Illustrerad med mycket roliga teckningar. 157 gr.
Almenna Bókafélagid. 1994. 127 s. Skinnband. 17x11cm. 203 gram. Mycket gott skick. på isländska.
Bonniers. 2004. 439 s. Pocket. Mycket gott oskadat skick. Fraktkostnad maj 2013: 36 kr inom Sverige.
Boken är utgiven av Barncancerfonden 2009, 144 sidor. Handlar om när en liten pojke får leukemi och om hur allt förändras för syskon och övriga i familjen. Boken har varit biblioteksexemplar men är i mycket gott skick. Porto til.. läs mer
inb. 408 sidor, stockholmia förlag 2012, nyskick läs mer
Monitorförlaget 1992, inb, 615 s. läs mer
Gyldendal. 1980. Häftad. Hyfsat skick. Något sliten men i övrigt gott skick.
Bonniers 1914 (andra uppl.). 208 s. Bunden i ett enkelt prydligt grönt helklotband. läs mer
Forum. 1985. 205 s. Häftad. 21x13,5cm. 333 gram. Gott skick. svagt veck på främre omslag. läs mer
CWK Gleerup. 1968. 656 s. Häftad. Mycket gott skick. Second revised edition. CWK Gleerups förlag, printed in Denmark 1968. 656 sidor, med 208 illustrationer. Första upplaga 1927, andra upplaga 1949. Häftad. I mycket gott skick, .. läs mer
1950. 184 s. Inbunden. 1107 gram. Mycket gott skick.
Dekorerat förlagsband. Natur och Kultur 1989. 203 sidor. Något illustrerad med fotografier och teckningar i svartvitt. Mycket gott skick. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong i maj 2013 tillkommer inom Sverige, reservat.. läs mer
OBS: 3 böcker i ett paket, hela serien komplett: Bok 1, Freja : sagan om Valhalla Bok 2, Idun : sagan om Valhalla. Bok 3, SAGA Från Valhalla. Böckerna är i nära nyskick. Omslag finns i fint/mycket fint skick. Förlag: Bokförlaget.. läs mer
Albert Bonniers förlag. 1960. 161 s. Häftad. 19,5x12,5cm. 236 gram. Hyfsat skick. 2,5 cm reva i fals, ägarsign.
Bonnier junior förlag. 1983. 66 s. Kartongerad med hårda pärmar. Underfundigt och poetiskt berättar författaren om sin barndoms Grekland. 20x14cm. Teckningar av Stid Claesson. Mycket gott oskadat skick. Fraktkostnad maj 2013: 24.. läs mer
Bokorama. 1989. 144 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1. läs mer
Gleerups Förlag 1946, inb, 558 + 568 s. Tillskrift på försättsbladen, etikett fasttejpad på främre pärmens insida i del I läs mer
