Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek. Hallstavik, 2010. Förlagets dekorerade klotband med skyddsomslag. Illustrerad i färg och svartvitt. Inplastad/nyskick. 160 s. läs mer
Lindelöw. Original uppl. 2013. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Läst en gång. läs mer
ICA Bokförlag. 1997. 48 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Under knappt hundra år, 1770-1870, blomstrade "krusmåleriet" i Dalarna. "krusa" i betydelsen måla eller dekorera. Man pyntade stugornas väggar, skåp, klockor, skrin och .. läs mer
Natur och Kultur. 1999. 413 s. Pocket. Mycket gott skick. Vad är en psykos? Hur känns det att vara psykotisk? Hur kommer man ut ur psykosen och hur blir man frisk? Några personer som gått igenom långa och djupa psykotiska erfare.. läs mer
Bilda Förlag. 2001. 112 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Kattuppfödning - Avel och genetik innehåller det mesta kattuppfödaren behöver veta för att få fram friska, trevliga, vackra katter. .. läs mer
Natur och Kultur. Första sv uppl. 1990. 406 s. Inbunden. 23,5x15,5cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Illustrerad. Översättning av Rebecca Alsberg. Omslag av Anders Rahm.
Lindqvist Förlag AB. Första sv uppl. 1975. 190 s. Häftad. 21,5x14cm. Mycket gott skick. Översättning av Marianne Jangö. Omslag av Tom Hultgren.
Röda Bokförlaget. Göteborg, 1981. Häftad. 131 s. läs mer
Arkiv Förlag. Lund, 1997. Häftad. Nära nyskick. 222 s.
17 häpnadsväckande kapitel späckade med sex, droger och rock´n roll backstage bland världens giganter som Kiss, Deep Purple, Metallica, Iron Maiden, W.A.S.P., m fl. Engelskt förord av Alice Cooper. NYSKICK! Norstedts, 2011. 1.up.. läs mer
Alfabeta. Första svenska uppl. 2013. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
Liber AB, 2007. Nyskick. Häftad, 224 sidor. Detta är en tydlig och informativ bok i konsten att arbeta med olika diskursanalytiska strategier. Åtta forskare från olika discipliner ger oss här en inblick i de överväganden och väg.. läs mer
Norstedts. Första uppl. Andra tryckningen 1983. 223 s. Häftad. 22x14cm. Nära nyskick. Carola Hanssons debutroman. Omslag av Martin Heap.
Bonniers. Första uppl. 2004. 254 s. Inbunden. 22x14cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
ICA bokförlag, 2003 (detta är en reviderad utgåva av Byggtjänts tidigare utgiven bok med samma titel). Mycket nära nyskick. Laminerat pappband, 87 sidor. Mycket rikt illustrerad med färgbilder/foton och detaljerade teckningar.
Forum 2011 - 360s. Inb. Skyddsomslag. Gott skick.
Norstedt 2009 - 419s. Inb. Skyddsomslag. Nära nyskick.
Lind & Co 2009 - 364s. Inb. Skyddsomslag. Gott skick.
Brombergs 1999 - 384s. Pocket. Gott skick.
Norstedt 1977 - 372s. Inb. Lite nött skyddsomslag med revor.
Norstedt 1979 - 258s. Inb. Naggat skyddsomslag.
Bokförlaget Atlantis, 2002. Absolut nyskick. Inbunden, med skyddsomslag, 559 sidor. läs mer
W&W 1977 - 236s. Inb. Skyddsomslag.
Carlssons. ou uppl. 2006. 205 s. Inbunden. 24,5x17cm. 755 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Skomsl ill. Inlaga rikligt fotoillustrerad.
Allhem 1974. 500 sidor. Förlagets blåa helklotband med skyddsomslag. Välbevarad. läs mer
Bonniers (De stora filosoferna). Första sv uppl. 1950. 145 s. Häftad. 19,5x13cm. Mycket gott skick. Översättning av Gunnel Vallquist.
Denna faksimilupplaga är utgiven av Rekolid, 1991. Mycket nära nyskick. Dekorerat pappband, 360 sidor. Mycket rikt illustrerad med svartvita bilder/foton, planritningar, skisser/teckningar och områdeskartor. läs mer
Föreningen Norden och Nordisk Tidskrift. 1969. 131 inkl register s. Häftad. 19x12cm. 182 gram. Mycket gott skick. Antologi.
Föreningarna Nordens Förbund. 1978. 127 inkl register s. Häftad. 19x12cm. 156 gram. Mycket gott skick. Antologi. .
Bonniers. 138 s. Hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa,sidor 1 och 2 saknas,fläckar och veck på fram och baksidan och i boken,skador på ryggen och stött på kanterna.
