Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bonniers. 1952. 458+438 s. Inbundna i förlagets 2 Hfr Band. Mycket gott skick.
Bokförlaget bra böcker. 1982. 298 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
P.B. Eklunds förlag 1910. inb, gott skick.
Ordfront pocket 2009 mkt bra skick (lätt hundöra, liten fläck på försättsblad). Roman kring sorgen efter den försvunna dottern. Prisbelönt förf.
FABER AND FABER London. 1958. 94 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Engelsk text.
W&W pocket 1983 näranyskick 465s (ex2) rabattporto 33.
Bokförlaget bra böcker. 1982. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 1988. Höganäs. Bra böcker. (Svenska Romaner ISBN: (Inb.)) Beskrivning :==>> Nu skulle allt vändas till det bättre på Stormö. Nu skulle Guds hand å.. läs mer
Bantam fantasy 1992 pocket eng text mkt fint skick
Forum Pocket, Stockholm. 1971. 167 s. Häftad. 18,5x10,5x0,9cm. 110 gram. Mycket gott skick. Porto 24 kr.
Pocket. 3 pockets i porto 35! . 1)Å&Å pocket mkt bra skick 2)A&K pocket nyskick 3) A&K pocket1977 mkt bra skick Vi har många fler Ehrenmark, kolla. läs mer
Häftad. W&W förlag 1997. 159 sidor. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong. Från bokens baksida: Hur mycket sömn behöver vi egenligen? Vad händer om vi får för lite av en viss typ av sömn? En av tio människor lider av stä.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Förlag: Norstedts Pocket Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2001 Omfång: 359 sidor Läsordning 1. (Utländska Romaner ISBN: 9172631600) Beskrivning :==>> Konungarnas dal, den första delen i serien.. läs mer
Bonniers 1945, 444 sid. hft. Gott skick
Based on the story by Collodi. Stort format. Rikt ill i färg. Nött pärm, lite lös i ryggen och bindningen.
Utgiven av Nationalmuseum och Jönköpings läns museum. Första uppl. 1981. 159 +1 s. Trådbunden med mjuka omslag. 21x18cm. 361 gram. Mycket gott skick. Nationalmusei utställningskatalog nr 450. Ur Per Bjurströms och Gunnar Lindqvi.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i hyffsat skick. Omslaget är naggat. Inbunden bok. 1981. Malung. Dalaförl.. (Film & Teater ISBN: 9185014230) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-1.. läs mer
Häftad. Bokförlaget Trevi 1993. Porto 24 kr i maj 2013. 134 sidor. Från bokens baksida: I denna bok har Eva Seeberg avstått från romanformen och ger i stället en saklig framställning av sin uppfattning om livet och döden och vår.. läs mer
Prisma. 2006. 335 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Bookerpriset 2005.
GIDLUNDS BOKFÖRLAG. 1990. 278 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Hökerbergs 1913. 220 sid. inb, gott skick. läs mer
Damm förlag. 1 uppl. 2010. 287 s. Inbunden. 557 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Med Bungalow nr 2 ger Danielle Steel läsarna en unik inblick i det glamorösa Hollywoodlivet men hon skildrar också den hårda verklighet.. läs mer
Häftad. Lund 1976. Porto 24 kr i maj 2013. Från innehållet: Vallensjö -ett uppländskt kulturcentrum. Hädome -ett gammalt älvdalskt naturnamn. Ruggebo -ett västgötskt gårdnamn. Mycket gott skick. (7)
Bonnier. 1974. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
Boken är i mycket fint skick. Häftad bok. 2000. Örebro. Veje International i samarbete med Idrottens utvecklingscentrum. (Sport /psykologi ISBN: 918581029 (in) Beskrivning :==>> Författaren Lars-Eric Uneståhl Fil. dr, har .. läs mer
Svenska turistföreningen 1929. 384 sid. medbunden karta över Stockholm, omslaget skadat, fullständig.
Bokförlagsab Skandinavia 1926. inb. förlbd. 224+199s. svag i bindningen. väven syns i fr. fals. läs mer
Bonnier. 1974. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. L.
FABER AND FABER London. 1958. 89 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Engelsk text. Omslaget något naggat. Namnteckning.
Boken är i mycket fint skick. Gåvotillskrift av författaren på försättsbladet. Förlag: Bokförlaget Komlitt AB Utgivningsdatum: 2006-04-10 Omfång: 87 sidor Bandtyp: Inbunden Bok x 201 mm (Medicin & Hälsa ISBN: 9172510463.. läs mer
