Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Carlssons Bokförlag. 1 uppl. 2005. 263 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Sannolikt.. läs mer
Dek.skinnimitation band, 143 s. 1975 Rapsodi-Förlaget. Mycket gott skick. Skyddsomslag naggat upptill samt etikett baksidan. Fotoill. i färg och s/v. [Konst konsthistoria keramiker Ångermanland Sverige Frankrike].
OBS: 2 böcker i en volym. Boken är i mycket fint skick. Inbunden bok [kartonage]. 1995. Stockholm. Bonnier. (Svenska Romaner ISBN: 9100559555) Beskrivning :==>> Dvärgen är en ond figur som arbetar under stadsstatens furste .. läs mer
Norstedts 1995. Inbunden med skyddsomslag, 320 s. Illustrerad i svartvitt. Lätta bruksspår på skyddsomslaget, i övrigt fint skick. läs mer
OBS endast 10:- i frakt tillkommer. Ingen fakturaavgift. Pigg och glad med Raw Food vänder sig till människor som vill leva sundare. Raw Food passar utmärkt för barnfamiljen. Många rätter är mycket barnvänliga och dessutom enkla.. läs mer
Gleerups. 1 uppl. 1994. 323 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Namnteckning på ett av försätt.. läs mer
Phaidon. 2000. 503 s. Häftad. Mycket gott skick.
BAEN fantasy 1992 pocket eng text fint skick
Boken är en kraftfull blandning av kunskap, omtanke, optimism och praktiska råd. Brain Books. 1994.Häftad.Laminat. 512 sidor.Format 23x16cm.Vikt 776 g.Språk:Svenska.Nära nyskick.Frakt (M-påse) 45 kronor.(Sverige). läs mer
OBS: 4 böcker i ett paket! Bok 1: Morgon på Jalna. Bok 2: Vårt eget Jalna. Bok 3: Unge Renny. Bok 4: Mary Wakefield. Böckerna är i mycket fint skick. Omslag finns i fint skick. Inbunden bok. 1970, 1972, 1973, 1973. Stockholm... läs mer
Dek.inb, 96 s. 1999 B.Wahlströms Förlag. Insida frampärm fasttejpat tidningsurklipp, övrigt i nära nyskick. Rikt ill. i färg och s/v. [Spådomskonst divination biografi genealogi].
Lindblads. 1940. 128 s. Inbunden. Klotryggband. 19x13cm. 183 gram. Gott skick. Ingår i serien Lindblads Ungdomsböcker. Lite sliten i pärm främst i kanterna och snedläst. Spår efter kaffekop främre. Ägarinskription. Endast 22:-.. läs mer
GIDLUNDS. 1 uppl. 2004. 376 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
TOR fantasy 2001 pocket eng text fint skick
Anthropos 1996. Understrykningar i drygt halva boken. I övrigt fint skick. läs mer
The Wordsworth Trust 207 12pp ill colurfotos very fine copy läs mer
Orbit 2002 pocket eng text vikveck ngt nött annars OK skick
Denna bok kan bidraga till att ge oss vuxna en barnvänligare attityd, och den innehåller många nyttiga råd för vardagslivet. Innehåller många härliga bilder i svart-vitt från tiden. Alfabetiskt uppställda, populärt hållna artik.. läs mer
Starfalk 2007. Originalupplaga. Häftad, 239 s. Guldglänsande omslag. Rosa papper. Nära nyskick.
2008. 168 s. Inbunden. Nyskick. Porto 39 kr.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 1979. Höganäs. Bra böcker. (Svenska Romaner ISBN: (Inb.)) Beskrivning :==>> Helsingfors på 1740-talet: en stad som delvis hade nybyggarsamhällets .. läs mer
Stockholmsmonografier. 1 uppl. 1990. 236 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Bonniers. 1974. 211 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Forum Pocket 1967. Pocket, 138 s. Fläck på framsidan, liten fläck från vattenskada på rygg, i övrigt fint skick.
Slekten Seip med biografiske oplysninger. Oslo 1927. (Trykt som manuskript). 56 s. + 3 foldede genealogiske plansjer. Häftad. Ryggen börjar att lossna samt noterat med bläck på sida 1. Vikt 160 gram. Pris 90. sek Porto/frakt 3.. läs mer
grävande journalistik nr 4/93. Tema etik. Självsanering eller självcensur? 169s ill mkt fint ex oläst; Inneh bl a om B Palmer, läs mer
DAW fantasy 1984 pocket eng text vikveck annars gott skick
Forum 2007. 317 sidor. Inbunden med skyddsomslag. Nykick. (20)
Tidens förlag 1928. Inbunden i enkelt mörkrött skinnryggband med sparsamt dekorerad rygg. Lätt blekt rygg. Utan omslag.
Liber 1985. Andra upplagan. Inbunden/pappband, 152 s. Fint skick. läs mer
