Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
ACE fantasy 1984 pocket eng text ngt nött
Bra klassiker. 1979. 347 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. g
Sjöfartsverket 1995 häftad/spiralbunden 119 sidor.Rikt illustrerad - mestadels med färgfoton över hamnar.I mycket gott skick.Fraktpris 33:-
Norstedts. 2009. 205 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. ''
Natur och kultur. 1983. 301 s. Inbunden. Mycket gott skick. Adresslapp i pärmen, annars nära nyskick. läs mer
Liber Förlag, 1984. Andra upplagan, andra tryckningen. 286 s. Häftad. 22 x 14,5 cm. Vikt 426 g. Omslaget med kraftigare skav och nötning. Prislapp på baksidan. Tidigare ägaruppgifter på smutstitelbladet. Ställvis med förstryknin.. läs mer
Svenska Bokförlaget / Bonniers. 1963. 227 s. Inbunden. Mycket gott skick. I serien Yrkesböcker från Svenska Bokförlaget.
ACE fantasy 1989 pocket eng text gott skick
Gebers 1969 Sv.o.u. Inb. Sk.omslag, skyddsomslaget ngt. nött, boken i gott skick*
Bra klassiker. 1977. 342 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. ''
Sjöfartsverket 1995 häftad/spiralbunden 151 sidor.Rikt illustrerad med kartor och färgfoton.I mycket gott skick.Fraktpris 33:-
Bra deckare 1981. Inbunden med sk.omsl. 282 sid
Rabén & Sjögren. 2001. 533 s. Inbunden. Kartonnerad. Gott skick. Hylla 15 - Plan 1.
Bra klassiker. 1979. 339 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. ''
Utgiven av Bonniers 1966. "Klockan" berättar om en 800-årig kyrkklocka, som på 1530-talet gömdes för Gustav Vasas indrivningsmän och på 1960-talet återfinns av kyrkoherde Thor i den lilla turiststaden Rammen. Kyrkoherden vill by.. läs mer
Bonniers. 3 uppl. 1978. Inbunden. Hyfsat skick.
Bra klassiker. 1979. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Avser två volymer ''
Saxon & Lindströms 1939 Inb 254 s.
Damm förlag. 2008. 349 s. Pocket. Mycket gott skick. Hylla 15 - Plan 1.
Forum 1997 inbunden,skyddsomslag 256 sidor.Rikt illustreradi färg.Boken är i gott/mycket gott skick.Skyddsomslag med något slitage.Fraktpris 50:-
Ordfront. 1998. 256 s. Kartonnage. Mycket gott skick. ''
Bonniers 1962 Tus. Förlagshelklot. Gott skick. Medföljer trasigt skyddsosmalg*
Östgöta Correspondenten. 1988. 301 s. Häftad. 21x15cm. 394 gram. Mindre sligate på pärm, i övrigt i mycket gott skick. Palmaer(1801-1854)klassisk publicist som grundade ännu utkommande Östgötacorrespondenten.Han hade humor,skrev.. läs mer
Taylor & Francis Ltd. UK. 2005. 208 s. Inbunden. Hardback. 234xcm. 544 gram. Nyskick. Presents an account of Don DeLillo's writing, situating his oeuvre within an analysis of the condition of contemporary fiction, and dealing wi.. läs mer
Bra Klassiker. 1980. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Avser två volymer, h
Energica Förlag. 3 uppl. 1989. 166 s. Häftad. Gott skick. Enstaka blyertsnoteringar samt adresslapp på sista sidan, annars fint skick.
Bonniers. 1984. 97 s. Inbunden. 29x22cm. 645 gram. Gott skick. Försättsblad urrivet, f ö i mycket gott skick.
Almqvist & Wiksell. Stockholm, 2002. Förlagets illustrerade pappband. Lätt stött i bakre nedre pärmhörnet, i övrigt i bra skick. 291 s.
Forum. Fjärde uppl. 1971. 406 s. Inbunden. Kartonnage. 17x12x2,6cm. 395 gram. Gott skick. Gula visboken nu med ackordbeteckningar för gitarr eller luta. Gula visboken ger ett rikt och blandat visurval som omfattar 266 melodier m.. läs mer
Boken är i nära nyskick. Omslag finns i nära nyskick. Inbunden bok. 2008. Stockholm. Bonnierförlagen. (Svenska Romaner ISBN: 9789143216) Beskrivning :==>> Upphittade brev gav stoff till en oförglömlig historisk roman med st.. läs mer
