Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
tago förlag. 1993. 182 s. Pocket. 18x11cm. 114 gram. Gott skick. omslag lite nött och har vikmärke.
1954. Inbunden.
LTS Förlag. Andra uppl. 1976. 161 s. Inbunden. Laminerat pappband. Nära nyskick.
Bra Böcker. 1997. 315 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 600 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Mycket fint exemplar. Känns oläst. Gulnat boksnitt och några mycket små skavanker på skyddsomslaget, för.. läs mer
Pocket.
Hft, 59 s. 1979 2:a tryckningen. ICA Förlaget. Gott skick. Ill. i färg och s/v. [Vävning färglära textilfärgning].
Stockholm : Bonnier, . [Ny utg.], 116/117. tus. uppl. 1976. 284 s. Inbunden. 19x13cm. 325 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Oläst, Omslaget något nött i kanterna.
Holger Schildts Förlag. 1931. 95 s. Häftad. 18x12cm. Gott skick. Ägarnumrering högst upp på omslaget. Veck på ryggen. Lite gulnad. "Schildts 65-öres detektivböcker".
Forum. Inbunden.
pan. 1996. 413 s. Pocket. 18x11cm. 230 gram. Hyfsat skick. omslag nött i kant och har vikmärken.
Inbunden i nyskick, men stämplad såld av biblioteket. Gidlunds förlag 2010. - Ett brett ekologiskt och politiskt panorama över människan och planetens tillgångar alltifrån fångstsamhället till dagens globala kapitalism. Boken är.. läs mer
Bonniers. Inbunden.
Bonniers. Inbunden.
Bonniers. Inbunden.
Sjöström & Sjöström. 1972. 334 s. Inbunden. 627 gram. Skyddsomslag saknas. Dedikation från författaren. Vitt tygband i normalt begagnat skick. Tyget på pärmen har börjat att gulna. Svagt blyertsstreck på baksidan av pärmen. Inla.. läs mer
äventyrspel. 1988. Pocket. 18x11cm. 183 gram. Gott skick. omslag lite nött i kant.
Bonniers. Inbunden.
Bonnier Alba. Inbunden.
Richters förlag. 2001. 316 s. Häftad. Nyskick.
Stenströms. 1985. 288 s. Förlagsband med skyddsomslag. 600 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Mycket fint exemplar. Gulnat boksnitt och några mycket små skavanker på skyddsomslaget, för övrigt i nyskick. I de.. läs mer
Bonnier Alba. Inbunden.
bonniers. 1952. 136 s. Inbunden. kartonage. 19x12.5cm. 221 gram. Gott skick. bok lite nött i kant.
Albert Bonniers förlag. Inbunden.
Hft, 59 s. 1979 2:a tryckningen ICA Förlaget. Gott skick. Ill. i färg och s/v. [Vävning färglära textilfärgning].
Dagens böcker, 1941, häftad, format 150 x 223 x 5 mm, 61 sidor, ej illustrerad. Skickgrad 5 (av 10) - godtagbart samlarskick. Boken skickas säkert packad. läs mer
Albert Bonniers förlag. Inbunden.
Bonnier Alba. 1996. 448 s. Inbunden. Mycket gott skick.
ICA-Förlaget AB. 1984. 64 s. Inbunden. Kartonnage. Nyskick.
Häftad (s.k. danskt band) i nyskick. Thorén & Lindskog 2010. - I centrum av romanen står Michel, en ung framgångsrik arkitekt. Han har precis avslutat sitt första stora projekt och unnar sig några veckor på Franska Rivieran. Res.. läs mer
Forum. 1994. 291 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 525 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick.
