Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Albert Bonniers . 2004. 612 s. Kartonnage. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Albert Bonniers Förlag. 2000. 181 s. Inbunden. 21x14cm. 295 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
1908. 56 s. Hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa,fläckar och veck på fram och baksidan.
Norstedts. 1972. 185 s. Inbunden. 19,5x13cm. 295 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Året är 1938. I en hytt på M/S Kungsholm ligger en pojke och läser Tusen och en natt. Jan Myrdal fortsätter sin barndomsskildring som påbörjades med Barndom. P A Norstedt & Söners Förlag 1984 245 sidor Bok i mkt gott skick Om.. läs mer
Bonnier Aöba. 1993. 266 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 485 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt och några små skavanker på skyddsomslaget, för övrig.. läs mer
Om den sovjetiska hemliga polisen och dess metoder. Bonniers. 1925. Häftad. 255 s. Bok i dåligt yttre skick. Pärmarna är naggade och tilltryckta i kanterna och har delvis släppt från inlagan. Främre pärmen har ett vågrätt veck ö.. läs mer
Ordfront. 1:a svenska uppl. 1999. 338 sidor. Illustrerad i sv/v. Förlagets klotband med skyddsomslag. 24x18cm. Nyskick. (21)
Awe/Gebers. 1988. 140 s. Kartonnerad. Gott skick. FD. Biblioteksbok, William Lee - huvudpersonen i Burroughs självbiografiska debutroman Tjacket - återkommer här i en något annorlunda skepnad. Nu är han en desperat, osäker, kont.. läs mer
(2009) Bonnier Audio 2010 - Box m. 7 CD/7,5 tim. - hel, ren, fräsch/spelad en gång - Klicka här ovanför vid "Förlagsfakta" för info om bokens innehåll samt om CD-boxens mått och vikt etc. läs mer
Weyler Förlag. 1 uppl. 2012. 412 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 766 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt och några minimala hanteringsspår på skyddsomslaget, .. läs mer
Bilda Förlag 2007. Svenska kryssarklubbens årsskrift 2007. Häftad, 128 sidor, 24x16,5 cm. Rikligt illustrerad i färg. Nära nyskick. En beskrivning av 64 hamnar och ankarplatser runt den gotländska kusten.Gotlandskust är den för.. läs mer
Parragon 2004. 256 sidor. Inbunden med skyddsomslag. Nyskick. (21) läs mer
Marginal Larson. 1971. 216 s. Häftad. Mycket gott skick. Böcker som vågar dra den godkända vetenskapen i tvivelsmål har blivit populära på senare år. Här har ni klassikern i branschen, den ouppnådde mästaren i konsten att pricka.. läs mer
Norstedts. 2011. 214 s. Pocket. Mycket gott skick.
Piratförlaget. 1 uppl. 2004. 365 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 632 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. "Jag mördade den första mannen.. läs mer
Natur & Kultur. 2011. 304 s. Pocket. 174 gram. Mycket gott skick.
Nya Doxa. 2006. 180 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Antoine Lavoisier levde vid upplysningens kulmen och tävlade mot sin tids skarpaste hjärnor för att bli den förste att förklara hur kemiska processer verkligen går.. läs mer
Natur & Kultur. 2011. 312 s. Pocket. 173 gram. Mycket gott skick.
B Wahlström. 2010. 583 sidor. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. (22)
Tom Clancy & Martin Greenberg: Tom Clancy´s Maktspel; Politika (Bra Böcker 1998) (Politika. 1997) Ryssland är ett land i kaos. Felslagna skördar gör att hungersnöd breder ut sig i det stora landet. President Boris Jeltsin dör .. läs mer
Wahlström & Widstrand. 2005. 250 s. Pocket. 143 gram. Mycket gott skick.
BonnierFakta. 1984. 78 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Teknikens landvinningar har gett oss närbilder av månens yta eller av fjärran planeter. Men vi behöver inte ta till rymdfärder för at.. läs mer
I djävulens sällskap. 2007. 426 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 569 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt och några minimala hanteringsspår på skyddsomslaget, f.. läs mer
Wahlstr o Widstrand inb bok som saknar sk omslag. Den är i gott skick. (sd4) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning.. läs mer
Biografiskt verk. Svenska kyrkans diakonistyrelses bokförlag. 1938. Häftad. 375 s. Illustrerad med sv/v foto. Bok i hyfsat skick. Utvändigt tillbucklad och naggad i pärmkanterna. Inlagan är ouppsprättad, men tillbucklad och med .. läs mer
Bonniers, 1965, 176 (1) s., hft. ouppskuret ex., mkt. gott skick/nyskick; övers. fr. engelskan av Sonja Bergvall
Norstedts bok m mjuk pärm i gott skick. (sd4) Kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. Skicket ä.. läs mer
Wahlstr bok m grön rygg i gott skick. (sd4) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. S.. läs mer
Optimal förlag 2007 mkt gott skick inbunden ej namnad. (sd4) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok .. läs mer
