Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Starfalk. 2007. 296 s. Pocket. 295 gram. Mycket gott skick.
Alba. 1983. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mkt fin bok att ge i present. A-post M-påse 45 kr.
Wahlström. 2001. 246 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Jägareförlaget 2002. 127 sidor. Inbunden med tygrygg. Innehåll: Viltet/ Jakten. (20)
Bonnier pocket 1982 nyskick Alan lever ett lugnt liv i engelsk landsort. Som porslinshandlare kommer han till Köpenhamn, där han blir blixtförälskad i Karin. Med tiden mörknar idyllen - vilken mörk hemlighet göms i hennes förf.. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1983. 447 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. A-post M-påse 45 kr, tänk på samfrakt.
Fitnessförlaget 2008 inbunden,skyddsomslag 136 sidor.Illustrerad.Boken är i mycket gott skick.Fraktpris 44:-
Beijbom Books AB. 2011. 299 s. Pocket. Nära nyskick.
Gleerups Utbildning AB, Malmö. 1:a uppl., 3:e tryckningen (SE) 2006. 239 s. Häftad. 24,3x17,2x1,4cm. 470 gram. Nära nyskick med ägarnamnteckning på försättsbladet. I övrigt helt utan anteckningar/understrykningar. Komplett med d.. läs mer
3 till porto 39 av populär förf. 1) AWE Gebers Herrgårdsserien, kring en av gårdarna kring sjön Åsunden, herrgårdsliv, torparidyll och romantik. Lite dålig i bindningen, därför reapris 2) AWE Gebers poc 117s mycket bra skick (.. läs mer
Corona. 1963. 24, 720 s. Inbunden. 22x16cm. 1260 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Forum. 2007. 128 s. Häftad. Invikta pärmblad. 26x19,5cm. 467 gram. Mycket gott skick. 270 måltidsidéer och 45 recept.
Avdelningen för vetenskapsteori Göteborg universitet inget tryckår (197?)häftad 123 sidor.Boken är i gott skick.Fraktpris 33:-
Fem Krigsböcker Från Aldus förlag 1974 Häftade, ca 160 sid och i gott skick.Vikt 800g.Richard W. Condon: Finska vinterkriget. G. S. Graber: Stauffenberg och attentatet mot Hitler. Gerhard Boldt: Hitlers sista dagar. Judith Holme.. läs mer
Bokfrämjandet 1970. Bunden i förlagets skinnimiterande pappband. 223 sidor. Hyfsat skick. 348 gram.
Prisma. 2000. 256 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Natur och Kultur. 2008. 290 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
1890. Pergamentband med tryckt pärmtitel i rött. Opaginerad (27 blad). Tryckt på bättre papper. Helsidesillustrationer. Anfanger samt initialer i blå/rött tryck. Pärmarna något ljusskadade. dedikation från översättaren. läs mer
Illustrationer av Katarina Strömgård (1971-). Rabén & Sjögren, Stockholm. 2010. Originalupplaga. Kartonnage, 174 s. 15*20 cm. 410 g. Illustrerad. Gåvotillskrift på fria försättsbladet [William & Linn Januari 2011 Lite spännand.. läs mer
Albert Bonniers. 1982. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Mycket fin bok, som ny så när på en 1 cm reva nedtill och en liten kulspetskladd på ett försättsblad. A-post 36 kr. .
Månpocket2006 mkt bra skick 170 gr = porto 22 (Du kan nog ta 3 pockets i porto 33!).
Bonniers 1969 sk danskt bd 350s Ill trådh mkt fint ex
Forum. 2004. 144 s. Häftad. Invikta pärmar. 26x19,5cm. 570 gram. Mycket gott skick. 70 läckra och nyttiga recept.
Bonniers. 1943. 353 s. Häftad. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas.
Bokfrämjandet 1970. Bunden i förlagets skinnimiterande pappband. 256 sidor. Gott skick. 360 gram.
BBC. 1993. 224 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. text på engelska.
Bra Böcker. 1974. 230 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. A-post 36 kr.
Uppsala 1971 Samlingar utgivna av Svenska Fornskriftsällskapet. Häft. 245. Hft./ospr. 290s.+8 planscher. Mkt. gott skick* läs mer
Prisma. 2003. 157 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Alfabeta Falun 2006 Från bokens baksida: ""Ön var annorlunda. Den var något helt annat än Mumindalen, där allting var som det skulle. Sanningen att säga höll det på att bli ganska förfärligt på ön. Den var nära att förvandla all.. läs mer
