Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Boken är i fint skick, dock är framsidan sliten - se bild. Häftad bok. 1943. Stockholm. Norstedt. (Historia & Arkeologi ISBN: (inb.)) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-144049 (vardag.. läs mer
Bokorama. 1983. 144 s. Inbunden. 31x24cm. 905 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Skador på skyddsomslaget.
Inbunden 2005, 128 sidor, 13x19,5 cm, 206 g. B. Wahlströms. Skick: Smärre märken på pärmen, i övrigt gott skick. Frakt: Posten 24 kr. Inga kostnader utöver pris och frakt. Betalning: I förskott till konto i Handelsbanken sena.. läs mer
porto 36,- tillkommer.utgiven av gullers pictorila a/b 1988.antal sidor 96.format 20,5 x 25,5 cm.inga namn eller andra anteckningar finns i boken,inga bladveck,inga gulaktiga sidor.inga hörnstuk eller skadade/repiga pärmar/rygg. läs mer
"Leva med trädgård" av Ulla Molin är en modern klassiker. I boken berättar hon personligt och spontant om hur hon skapade två egna trädgårdar. Bokens många vackra och inspirerande bilder illustrerar tydligt hennes tankegångar oc.. läs mer
Dahlberg & Co:s förlag. Ingående i serien "25-öresböcker" uppl. 1915. 111 s. Trådhäftad. 17,5x11,5cm. 100 gram. Hyfsat skick. Sprickor längs nedre ryggkant.Info:Om en ung dam från Wara bruk i Uppland (Hallman hade anknytning til.. läs mer
Bonniers 1945 ((tjugoförsta - tjugofemte tus.) Häftad. Bra skick.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 1952. Stockholm. LT. (Biografi /se ISBN: (inb.)) Beskrivning :==>> De högättade hövdingarna; Magnus Ladulås; Bo Jonsson Grip; Hans Brask; Per B.. läs mer
Allheim. 1965. 292 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Skyddsomslaget något slitet, själva boken i fint skick.
Historiska Media. 2004. Ill. 203 s. Pbd. Skyddsomsl. Mycket gott skick.
Allheim. 1966. 356 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Skyddsomslag lite nött och har en reva, boken i fint skick.
F. & G. Beijers Bokförlagsaktiebolag. 1:a uppl. 1896. 352 s. Inbunden. 19x13,5cm. 270 gram. Gott skick. med namn på försättsblad. läs mer
Niloe. 320 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Skyddsomslag lite slitet, boken i övrigt i fint skick.
Wahlströms. 1996. 143 s. Gott skick. Kartonnage. Frakt tillkommer 44 kr.
Damm förlag 2005. Dek. pappband. Nära nyskick. 307 gr.
Boken är i fint skick. Omslag finns i fint skick. Omslaget är naggat. Inbunden bok. 1978. Stockholm. Bonnier. (Historia & Arkeologi ISBN: 9100259993) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-14.. läs mer
Svenska Turistföreningens förlag. Ingående i serien "Svenska Turistföreingens Resehandböcker",STF:s publ.nr.1363 uppl. 1957. 151 s. Limhäftad. 18x11cm. 150 gram. Gott skick. Illustrerad med tecknade kartor och en utvikbar teckna.. läs mer
Libris. 2001. 141 s. Inbunden. 250 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Behållningen går till missionsarbete.
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 1999. 164 s. Inbunden. Gott skick.
Boken är i mycket fint skick. Häftad bok. 1968. Stockholm. Pan/Norstedt. (Historia & Arkeologi ISBN: ) Beskrivning :==>> En socialistisk tragedi [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-144049 (var.. läs mer
6 uppl. 1995. 104 s. Häftad. Nära nyskick.
Damms förlag 2006. Dek. pappband. Nyskick/Nära nyskick. 293 gr.
Bokorama. 1983. 86 s. Inbunden. 31x24cm. 655 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Gösta Skoogs bokförlag. 1962. 180 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Boken är i mycket fint skick. Fotograf: Pettersson, Håkan Illustratör: Pettersson, Emma Förlag: Ica Bokförlag Upplaga: 1 sdatum: 2004-03-01 (Hem & Trädgård ISBN: 9153424042) Beskrivning :==>> Vikt: 586 gSpråk: Svenska.. läs mer
Bonniers. 1977. 217 s. Inbunden. 22x14cm. 380 gram. Gott skick. Sned rygg. Omslag något stött i överkant rygg. Några svaga fläckar och veck. Porto 33 kr, B-Post, totalpris 57 kr.
Sveriges biografägareförbund. 1920. Mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand. Första uppl. 1948. 67 s. Trådhäftad.Ouppskuren. 22,5x15,5cm. 150 gram. Hyfsat skick. Främre omslaget starkt söndrigt i ytterkant och med en flik av pappret borta längs upp.
Cordia. 2006. 481 s. Inbunden. 720 gram. Mycket gott skick. Behållningen går till missionsarbete.
Boken är i mycket fint skick. Förlag: B Wahlströms Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2008 Omfång: 399 sidor Inbunden Bok (Utländska Romaner ISBN: 9132153880) Beskrivning :==>> En klassisk hjälte! Conor Broekhart var född at.. läs mer
