Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Härdals böcker
Tipsa dina vänner:
Släktkrönika
Fredriksson, Ingm..
Släktkrönika av Fredriksson, Ingmar (red.)
90 kr
Några blad ur Frö..
Hasselberg, Gudmar
Några blad ur Frösö skolas historia av Hasselberg, Gudmar
50 kr
Resenärer i Jämtl..
Olsson, Carl-Erik
Resenärer i Jämtland fram till 1914. Med en kronologisk, delvis kommenterad bibliografi. av Olsson, Carl-Erik
45 kr
Begagnad bok
2012-01-15
Jerring, Sven
Mitt museum
25 kr
Bonniers. Tredje uppl. 1928. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bokISBN: 9179480225
2012-01-15
Bergström, Mary
Filip Weiner : Tecknare och grafiker
40 kr
Jämtlands läns konstförening. 1988. 18 s. Häftad. Nyskick. Rikt illustrerad i färg och svartvitt.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bok
2012-01-15
Lund, Gustaf, (red.)
Rullorna över de trondhjemske regementen utskriv..
100 kr
Skrifter utgitt av Samnemnda for lokalhistorisk gransking i Nidaros bispedömme 1. 1959. 124 s. Häftad. i gråpappersomslag, med redakt..
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bokISBN: 9186612107
2012-01-13
Sporrong, Ulf (red.)
Perspektiv på Härjedalen
75 kr
Svenska vyer, Sveg. 1995. 141 s. Inbunden. Nyskick.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bokISBN: 917948056X
2012-01-13
Bergström, Erik J. / Magnusson, Gert / Raihle, Jan
Härjedalen : Natur och kulturhistoria
90 kr
Jämtlands läns museum. 1 uppl. 1990. 299 s. Inbunden. Nära nyskick.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bok
2012-01-13
Aulin, Arne
Tonsättaren i Sommarhagen : Några data ur Peters..
45 kr
AB Wisémska bokhandelns förlag, Östersund. 1976. 64 s. Häftad. Mycket gott skick. Tillskrift.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bok
2012-01-11
Släktkrönika av Fredriksson, Ingmar (red.)
Fredriksson, Ingmar (red.)
Släktkrönika
90 kr
Adler-Ridderbergs släktförenings skriftserie VI. 1968. 46 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
Begagnad bok
2012-01-10
Några blad ur Frösö skolas historia av Hasselberg, Gudmar
Hasselberg, Gudmar
Några blad ur Frösö skolas historia
50 kr
Frösö hembygdsföreninges skrifter III. 1929. 20 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Härdals böcker
Sveg
Mer info
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt