Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Marie Fredriksson Karvelas
Tipsa dina vänner:
Våra trädgårdar -..
Östlind, Nils (re..
Våra trädgårdar - Häfte 1-21 - Handbok för villa-, koloni- och lantmannaträdgårdar av Östlind, Nils (red.)
250 kr
MAUS - En överlev..
Spiegelman
MAUS - En överlevandes historia / Min far blöder historia - Del I av Spiegelman
395 kr
Den inre resan - ..
Marie Fredriksson..
Den inre resan - en inspirationskälla av Marie Fredriksson Karvelas
95 kr
Begagnad bok
Hauert, Roger & Gavoty, Bernard
Great Concert Artists - Elisabeth Schwarzkopf
75 kr
René Kister, Switzerland. 1955. ca 30 s. Häftad. Mycket gott skick. Rikt bildmaterial .
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bokISBN: 9100429473
Henriksson, Alf (text) & Erikson, Hasse (tecknin..
Storkyrkan - En svensk krönika
60 kr
Bonniers. 1979. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Bokomslaget är lite solkigt och det finns en mindre r..
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bok
Otto-Wasow, Kurt (foto) & Palme, Sven Ulric (text)
Florens - Toscanas smyckeskrin
60 kr
Rabén & Sjögren. 1959. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En liten reva i skyddsomslaget (övre fram).
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177989279
Landell, Nils-Erik
Svartsjö - Sagoslottet som speglar Sverige
100 kr
Carlssons Bokförlag. 1995. Inbunden. Dekorerat laminatband. Mycket gott skick. Dedikation på försättsblad.
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171980458
Swedrup, Ivan, Stövling, Erik O., Sandberg, Kris
Hundar i bild
60 kr
Sohlmans Förlag AB. 1980. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Någon har bitit i (!) eller i a f skadat pärmrygge..
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bokISBN: 9176402150
Branigan, Keith & Vickers, Michael
Hellas - Det antika Greklands kulturer
120 kr
René Coeckelberghs. 1980. Inbunden. Brunt helklotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bokISBN: 9176401014
Cunliffe, Barry
Det romerska riket
150 kr
René Coeckelberghs. 1979. Inbunden. Brunt helklotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
Begagnad bokISBN: 9118244823
Ronan, Colin A.
Yttre rymden - Kvasarer, svarta hål, Big Bang, S..
85 kr
Norstedts. 1982. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Marie Fredriksson Karvelas
SKÅ
Mer info
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt