Just nu 1 539 883 annonser
Säljare: Marie Fredriksson Karvelas
Tipsa dina vänner:

MAUS - En överl..

Spiegelman

MAUS - En överlevandes historia / Min far blöder historia - Del I av Spiegelman
395 kr

Den inre resan ..

Marie Fredrikss..

Den inre resan - en inspirationskälla av Marie Fredriksson Karvelas
95 kr

Frukt och bär. ..

Billbäck, Bertil

Frukt och bär. Vägledning i fruktodling. Med 80 sidor färgplanscher av Billbäck, Bertil
400 kr
Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag

Billbäck, Bertil

Frukt och bär. Vägledning i fruktodling...

400 kr
Kooperativa förbundets bokförlag. 1941. Inbunden. Halvfranskt band med text och dekor i guldtryck. Vackert marmorerat. Mycket gott sk..

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag

Gram, Ernst & Weber, Anna

Växtsjukdomar på fruktträd, bärbuskar, g..

435 kr
Lindfors bokförlag AB, Stockholm. 1946. Inbunden. Halvfranskt band med text i guldtryck. Mycket gott skick. Pärmens läderrygg delvis ..

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag

Wollin, Nils G.

Drottningholms lustträdgård och park

500 kr
Bröderna Lagerströms förlag. 1927. Häftad. Mycket gott skick. Osprättat exemplar. Pärmen något sliten i kanter och nedre rygg. Rikt i..

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-25

Fröding, Gustaf

Dikter av Gustaf Fröding. Illustrerad av..

140 kr
Forum. 1999. Inbunden. Förlagets röda klotband med text och dekor i guldtryck. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-25

Göransson, Göte

Gustav Vasa och hans folk

95 kr
Trevi. 1984. Förlagets skinnimiterade klotband med dekor och text i guldtryck. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. ..

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-25

Holzhausen, Axel

Våra växter och blommor inomhus. Deras b..

185 kr
Albert Bonniers Förlag. 1924. Inbunden. Grönt klotband med gulddekor. Främre omslag medbundet. Mycket gott skick. Med 332 avbildninga..

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-25

Holzhausen, Axel

Boken om liljor. Skönblommande liljeväxt..

85 kr
Albert Bonniers Förlag. 1927. Inbunden. Grönt klotband med gulddekor. Främre omslag medbundet. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns ..

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-25

Olsson, Roger

Amatörbotanik

60 kr
LTs förlag. 1994. Häftad. Nära nyskick.

Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)