Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Ingemar Lönnbom
Tipsa dina vänner:
Sverige Fyrahundr..
Billow, Anders re..
Sverige Fyrahundraåttio bilder, belysande natur och kultur i gången tid och nutid. av Billow, Anders redaktör
250 kr
Gustavianska brev..
Schück, Henrik
Gustavianska brev från Leopold, Kellgren, Franzén m fl  av Schück, Henrik
50 kr
Det kan inte händ..
Wellros, Seija
Det kan inte hända här Samtal med Mirsad och Azra av Wellros, Seija
50 kr
Begagnad bok
Lördag
Billow, Anders redaktör
Sverige Fyrahundraåttio bilder, belysande natur ..
250 kr
Nordisk rotogravyr Stockholm. 1931. 284 s. Inbunden. halvfranskt band. 30x22cm. 1100 gram. Hyfsat skick. Ovanlig utgåva, ej att förvä..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-07
Schück, Henrik
Gustavianska brev från Leopold, Kellgren, Franzé..
50 kr
Norstedts. 1918. 661 s. Häftad. 22x13cm. 420 gram. Hyfsat skick. Omslaget har "öron" och fuktfläckar, inlagan är inte sprättad. Utmär..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9126968126
2012-01-07
Wellros, Seija
Det kan inte hända här Samtal med Mirsad och Azra
50 kr
Utbildningsradion. 1996. 191 s. Häftad. 21x13cm. 150 gram. Mycket gott skick. Läraren Seija Wellros har samtalat med två flyktingar f..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163020890
Charlesen, Janne
Karlshamnsprästen Anders Lanaerus diktare och si..
95 kr
1993. 77 s. Häftad. 170 gram. Mycket gott skick. Karlshamns museums skriftserie nr 3. Särtryck ur Carlshamniana 1993. Anders Lanaerus..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171362967
Doubtfire, Dianne
Att skriva en roman...
100 kr
Spektra. 1980. 137 s. Inbunden. 250 gram. Mycket gott skick. Ingår i Spektras handboksserie. Både tips om hur man arbetar som författ..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hane, Helge
Kronan på verket Olofström 1735-1985
50 kr
Volvo personvagnar AB, informationsavdelningen. andra uppl. 1985. 100 s. Inbunden. 25x22cm. 400 gram. Gott skick. pärmens övre högra ..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dalquist, Waldemar
Vardagsvers
40 kr
Gebers. 1936. 114 s. Häftad. 325 gram. Hyfsat skick. Inlagan har delvis släppt limningen i ryggen. I övrigt gott skick med tanke på d..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Harry, Myriam (övers. av Elisabeth Liljeqwist)
Eröfringen af Jerusalem
200 kr
Nordin & Josephson. 1906. 249 s. Inbunden. 300 gram. Gott skick. Om författaren: HARRY, MYRIAM, pen name of Mme. Emile Perrault, née ..
Böcker från Ingemar Lönnbom
Karlskrona (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt