Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Lappri Böcker
Tipsa dina vänner:
Alla mina skepp
Gustaf B. Thordén
Alla mina skepp av Gustaf B. Thordén
60 kr
Båttyper på hällr..
Håkan Strönberg/M..
Båttyper på hällristningar i Kville. ett inlägg i diskussionen omhällristningsbåtarnas konstruktion av Håkan Strönberg/Märta Strömberg
50 kr
Sångs i Sjugare. ..
Ingegerd Fries
Sångs i Sjugare. En bok om Karlfeldts trädgård av Ingegerd Fries
40 kr
Begagnad bok
Igår 17:07
Gustaf B. Thordén
Alla mina skepp
60 kr
Gösta Skoogs bokförlag, Göteborg. 1962. 263 s.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:54
Håkan Strönberg/Märta Strömberg
Båttyper på hällristningar i Kville. ett inlägg ..
50 kr
1983. 30 s. Häftad. Gott skick. Ägarnamn. Särtryck ur Bohusläns Årsbok 1983 med engelsk summary.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:48
Ingegerd Fries
Sångs i Sjugare. En bok om Karlfeldts trädgård
40 kr
LTs förlag. 1970. 119 s. Inbunden. Dekorerat pappband. Gott skick. Illustrerad med svartvita bilder.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:42
Jalmar Furuskog
Vårt land. Sveriges geografi i populär framställ..
80 kr
Albert Bonniers förlag. Fjärde reviderade uppl. 1955. 392 s. Inbunden. Medbundet omslag. Gott skick.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:39
Jo van Ammers-Küller
Eva och äpplet
60 kr
Albert Bonniers förlag. 1932. 286 s. Inbunden. Mjuka pärmar med guldtryck. Gott skick. Inledn.: Marika Stiernstedt. Ö: Verna Lindberg.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:37
Louis Bromfield
Tidig höst
60 kr
Albert Bonniers förlag. Tredje uppl. 1932. 345 s. Inbunden. Mjuka pärmar med guldtryck. Gott skick. Inledn.: Sigfrid Siwertz. Ö: Tora..
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:34
Sigfrid Siwertz
All världens berättare
50 kr
Albert Bonniers förlag. 1943. 958 s. Inbunden. Gott skick. Trasig rygg.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 16:31
Gösta Gustaf-Janson
Pärlemorp
50 kr
Albert Bonniers förlag. 1965. 261 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt