Försoningens minut
60 kr
Livets kvarnar
60 kr
På min barndoms s..
75 kr
Begagnad bokISBN: 9185624349
Idag 00:11
Försoningens minut
60 kr
Bokförlaget Scania. 1:a uppl. 1987. 269 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. Alice Hultings sjunde roman där hon..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9185624268
Idag 00:03
Livets kvarnar
60 kr
Bokförlaget Scania. 1:a uppl. 1985. 235 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. Alice Hultings sjätte roman där hon..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9185624497
Igår 23:56
På min barndoms stigar / av Alice Hulting
75 kr
Bokförlaget Scania. 1:a uppl. 1993. 271 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. "På min barndoms stigar" handlar om..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9185624411
Igår 23:43
Sockenbarnet
60 kr
Bokförlaget Scania. 2:a uppl. 1991. 224 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband. Gott skick. Alice Hultings nionde roman där hon..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9780887393686
Igår 23:17
Nobody's Wife / The Smart Aleck and the King of ..
140 kr
Creative Arts Book Company. 2000. 216 s. Häftad. Mycket gott skick. It was 1950. Strikingly beautiful twenty-year-old Joan Haverty ha..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789185377916
Igår 17:51
Det medeltida Skåne / En arkeologisk guidebok
151 kr
Historiska Media. 2007. 320 s. Häftad. Svagt brytmärke på bokens baksida. Gott skick. Det medeltida Skåne är en guidebok till landska..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9197457515
Igår 17:41
Penelopes väv / För en filosofisk och teologisk ..
125 kr
Glänta Produktion / Logos Pathos Nr 1. 2003. 212 s. Häftad. Mycket gott skick. I spänningsfältet mellan de poler i vårt tänkande och ..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789100562854
Igår 17:31
Breviarium
112 kr
Albert Bonniers Förlag. 1:a uppl. 1996. 233 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Essäer: boken består av ..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)