Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Övrigt


(totalt ca 8 941 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Begagnade böcker
Idag 22:06
Bluff your way in P.R. av The Earl Attlee
The Earl Attlee
Bluff your way in P.R.
50 kr
Wolfe Publishing Ltd. 1971. 64 s. Häftad. 17x11,5cm. ca 200 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Nils-Eric Runesson
Kalmar
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9129407370
Idag 21:38
Lilla klokboken - Tusen kortfattade klokheter sa.. av Olle Hammarlund
Olle Hammarlund
Lilla klokboken - Tusen kortfattade klokheter sa..
50 kr
216 sidor i nära nyskick.Skyddsomslag helt och fint. Boken är nästan som oläst. Inget namn etc i boken. Perfekt att ge bort som gåva...
Böcker från Soldis
LIMHAMN
Mer info
Begagnade böcker
Idag 21:32
Lust. En bok om livets salt av Törnquist,Steffo
Törnquist,Steffo
Lust. En bok om livets salt
175 kr
2005. 158 s. Förlagets dek.pappband. illustr. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 21:02
Att samla böcker av Lindahl,Per-Erik
Lindahl,Per-Erik
Att samla böcker
250 kr
1961. 233 s. Häftad. illustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Noter
Idag 20:16
6 äldre nothäften låtar & schlager m. svensk tex..
6 äldre nothäften låtar & schlager m. svensk tex..
150 kr
Skick: Hyfsat (enl. bilderna).
Böcker från Urban Ekstam
Solna
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9155038093
Idag 19:21
Mytologisk uppslagsbok av Joseph Kaster
Joseph Kaster
Mytologisk uppslagsbok
79 kr
Mycket bra skick, litet märke på framsidan se bild. Tidens Förlag, 1995. Laminerat pappband, 192 sidor. Innehåller 1500 uppslagsord i..
Böcker från Historia och sånt (Historia & sånt)
H0K
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9187004593
Idag 17:33
Bo E Åkermark, Rolf Bergström
I våra kvarter. Eskilstuna på 50-talet
120 kr
Lars-Åke Winbergs Förlag AB. 1995. 63 s. Inbunden. Förlagets dekorerade och plastlaminerade pappband. 30x21,5cm. 439 gram. Mycket got..
Böcker från Antikvariat Hevilla
Stjärnhov (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9186722042
Idag 16:50
Ragnar Jändel.( Dikter).
Till kärleken och hatet.
95 kr
Frams Förlag Stockholm. ( Vekerum Förlag ).. Faksimil från 1917. ( 1988 ).. Häftad. Mjuk perm.. 19x13,5cm. 90 gram. Nyskick. Inga ant..
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Begagnade böcker
Idag 14:36
Bernard Lievegoed
Människan vid tröskeln till den andliga världen
30 kr
Telleby. 1988. 293 s. Häftad. 550 gram. Gott skick.
Böcker från Pirkko
Järna
Mer info
Begagnade böcker
Idag 14:31
Christhild Ritter
Annons om ett ledigt hus,hur Järna blev ett cent..
30 kr
1999. 254 s. Häftad. 350 gram. Gott skick.
Böcker från Pirkko
Järna
Mer info
Förlagsnya böcker
Idag 13:44
Bertmarks Förlag
Respons årsbok 2000
150 kr
Bertmarks förlag. 2001. 352 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Böcker från catherina
Finspang
Mer info
Begagnade böcker
Idag 12:55
Skolplanschernas Sverige. Bondeåret och naturen av Wahlstedt,Jens
Wahlstedt,Jens
Skolplanschernas Sverige. Bondeåret och naturen
250 kr
2002. 144 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9170244170
Idag 11:59
Tidens tecken / Kvinnans kläder i förhållande ti.. av Lewenhaupt, Tony & Claës
Lewenhaupt, Tony & Claës
Tidens tecken / Kvinnans kläder i förhållande ti..
211 kr
Wiken. 1:a uppl. 1988. 197 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En bok om kvinnligt mode 1890-1..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:34
Wastenson, Leif
Blockstudier i flygbilder. En metodundersökning ..
125 kr
SGU, 1969. 95 sid. Illustrerad, två planscher i pärmficka och rättelseblad. Mycket bra skick.
Böcker från Leanders Antikvariat
Västerås (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:05
Weiss, Wisso
Historische Wasserzeichen
100 kr
Leipzig, Bibliographisches Institut 1988. Zweite Aufl. 136 S. 64 Abb. Softcover. Wie neu.
Böcker från Felix Elheim
Skärholmen
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:02
Hagberg, Carl August
Ett borgarhus på köpmangatan
70 kr
Bokvännerna 1950. 139 sid. 8:o. 630 ex. Klotryggbd med båda omslagen medbundna. Ex libris. Illustr. Nyskick.
Böcker från Felix Elheim
Skärholmen
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:48
Hellner, Johan
Minnen och dagböcker
85 kr
Norstedts 1960. XXVI+552 sid.+19 fotosidor. 8;i, Klotbd utan skyddsomslag. Utg. med inledning och kommentar av W. Odelberg.
Böcker från Felix Elheim
Skärholmen
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:30
E L Bulwer
Devereux
60 kr
L J Hjerta. 1836. 374 s. Inbunden. 15x10cm. 146 gram. Hyfsat skick.
Böcker från Sven-Ivar
Falun
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:21
Johan Ludvig Heiberg
Nära och Fjerran
50 kr
N H Tuomson . 1844. 243 s. Inbunden. 15x11,5cm. 137 gram. Gott skick.
Böcker från Sven-Ivar
Falun
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:13
Mrs Alexander
Familjen Frere
40 kr
Rudolf Wall. 1889. 439 s. Inbunden. 15x9,5cm. 175 gram. Gott skick.
Böcker från Sven-Ivar
Falun
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:09
M Ch Saint-Martin
Dramen vid svarta torget
30 kr
Tryckt vid Rudolf Wall. 1889. 271 s. Inbunden. 15x9,5cm. 125 gram. Dåligt skick.
Böcker från Sven-Ivar
Falun
Mer info
Begagnade böcker
Idag 09:59
Alexander Dumas
Härtigen av Savojen oxh hans page
60 kr
AB Rasmusson & Hansén. 1913. 424 s. Inbunden. 17,5x13cm. 265 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Sven-Ivar
Falun
Mer info
Begagnade böcker
Idag 09:48
John Bunyan
Kristinnas Resa
50 kr
AB Rasmusson & Hansén. 1913. 191 s. Inbunden. 17x12,5cm. 155 gram. Hyfsat skick.
Böcker från Sven-Ivar
Falun
Mer info
Begagnade böcker
Idag 09:18
Waxberg,Henry
Strömsholms stuteri
300 kr
1964. 140 s. Förlagets klotband. illustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9789113038711
Idag 05:51
Jag vägrar dö nyfiken av Babben Larsson
Babben Larsson
Jag vägrar dö nyfiken
24 kr
Norstedts 2011. Pocket, 190 sidor, 18x11cm. 107 gram. Nyskick. - På mitt visitkort står det "artist" men det kunde lika gärna stå "fi..
Böcker från Gerard Tenwolde
Mörbylånga
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9163837153
Igår 22:15
Istället för en blomma av Sven Nordqvist, Erik Arpi
Sven Nordqvist, Erik Arpi
Istället för en blomma
24 kr
BonnierCarlsen. 2002. ca74 s. Inbunden. 18x14cm. 179 gram. Nära nyskick. *Obs! Porto tillkommer. Läs informationen innan Du beställer..
Böcker från BokMia
Södertälje
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9151837765
Igår 21:59
Tankar om journalistik av Rosenberg Göran
Rosenberg Göran
Tankar om journalistik
69 kr
Prisma. 2000. 286 s. Inbunden. 20x16cm. 524 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Texten: Febr 2001 står skrive..
Böcker från BokMia
Södertälje
Mer info
Begagnade böcker
Igår 21:29
Kyrkklockor, klockare och klocksägner i Dalarne... av Åmark,Mats
Åmark,Mats
Kyrkklockor, klockare och klocksägner i Dalarne...
500 kr
1928. 222 s. Halvklotband m.fr.omslag medbundet. illustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9186489208
Igår 21:17
Göran Mattisson.
En bokpassion på bondlandet.
125 kr
ellerströms. 1995. 172 s. Häftad. Mjuk perm. . 22,5x12cm. 235 gram. Nyskick. OBS. Boken är så ny att den måste sprättas upp med kniv...
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Begagnade böcker
Igår 20:44
Laurenti, Lars
Textning. Grundbok i kalligrafi.
55 kr
64 s. 1996. Inbunden, nära nyskick. Dock namnteckning
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9177422422
Igår 20:25
Stilövningar av Queneau Raymond
Queneau Raymond
Stilövningar
69 kr
Bakhåll. 2005. 124 s. Inbunden. Klotryggband. 22x14cm. 268 gram. Nyskick. *Obs! Porto tillkommer. Läs min information innan Du bestäl..
Böcker från BokMia
Södertälje
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt