Begagnad bok
Årets Fotboll 1971.
40 kr
Tryckår 1971, inbunden, gott skick, 2präglat konstskinn, helt guldsnitt, 432 sidor, 80x210 mm, bilder, resultat, Strombergs Fotbolls..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 91-7588-080-6
De stora ögonblicken 1981
40 kr
Förlags AB Marieberg. 1981. 136 s. Häftad. 30x21cm. 454 gram. Mycket gott skick. Många bilder.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Småländska Kulturbilder 1959. Gränna glasbruk, ..
40 kr
Tryckt 1959, häftad, i gott skick, namnstämpel, Jönköpings Läns Hembygdförbund, bilder, 166 sidor + anninsörer.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ord och Bild. Illustrerad Månadsskrift 1919. He..
70 kr
Tryckt 1919, inbunden, halvklotband, i mycket gott skick, bilder, 672 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Les Prix Nobel En 1976
40 kr
Tryckt 1977, inbunden, i mycket gott skick, Norstedts, engelska, bilder, 262 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bohuslän Årsbok 1985
19 kr
Tryckt 1985, häftad, i gott skick, Bohusläns hembygdsförbund, bilder, karta, 157 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jag minns en stund. Berättelser om långfärder ti..
23 kr
Tryckt 2001, inbunden, i gott skick, bilder, 126 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gamla Trelleborg Årsbok 1997.
50 kr
Inbunden, i nyskick, årsbok, bilder, medlemsregister, 120 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Till fjälls. Nationalparker. Årsbok 1988-89.
40 kr
Tryckt 1990, häftad, i gott skick, Svenska Fjällklubben, bilder, 240 x 190 mm, 138 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Värnamo Hembygdsförenings årsskrift 1947.
23 kr
Tryckt 1947, klammerhäftad, i gott skick, Värnamo Hembygdsföreing, bilder, 36 sidor + reklam.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Unda Maris 1989 - 1991. Sjöfartsmuseets årsbok.
40 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, Sjöfartsmuseet Göteborg, 225 x 225 mm , bilder, 189 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
På inlandsvatten. Svenska Kryssarklubbens Årssk..
40 kr
Tryckt 1990, inbunden, i mycket gott skick, bilder, 159 sidor, dekorterat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kamera 76. Bilderbok.
23 kr
Tryckt 1976, inbunbden, i gott skick, Bengt Forsbergs Förlag AB, 275 x 210 mm, bilder, namnregister, 183 sidor, omslag med små revor...
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Slå upp Sverige i siffror. 115 snabbfakta om li..
70 kr
Tryckt 1985, inbunden, i gott skick, Informationsförlaget, 253 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska Dreverklubben. Årsskrift 1996.
19 kr
Tryckt 1996, inbunden, i mycket gott skick, bilder, 432 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sankt Sigfrids Stift i historia och nutid.
60 kr
Tryckt 1996, häftad, i mycket gott skick, Växjö Stiftshistoriska Sällskap, bilder, utvikningsbar karta, 164 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Värld och Vetande 1962. Populärvetenskapliga ar..
40 kr
Tryckt 1962, inbunden, halvklot band, övre guldsnitt, i gott skick, Värld och Vetande Förlag, bilder, 384 sidor,
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När Var Hur 1953. Aktuell uppslagsbok.
19 kr
Tryckt 1952, inbunden, i gott skick, Forum, bilder, karta, flaggkarta, register, 464 sidor, rött klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När Var Hur 1978. Året som gick-åren som komme..
19 kr
Tryckt 1977, inbunden, i gott skick, Forum, bilder, register, 480 sidor, laminerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska Järnvägsmannaförbundet. Årsbok 1942. E..
50 kr
Tryckt 1941, inbunden, i gott skick, oskriven, 175 sidor, blått klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sportfiskarens årsbok 1989.
19 kr
Tryckt 1988, häftad, i gott skick, Legenda, bilder, 119 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
De stora sjöarna. Svenska Turistföreningens Års..
19 kr
Tryckt 1990, inbunden, i mycket gott skick, STF, bilder, 215 sidor, laminerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Geografisk årsbok 1970. Dalgångar i Hall..
50 kr
Tryckt 1970, häftad, i gott skick, ryggnotering, Sydsvenska Geografiska sällskapet, ill. 269 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jämten 1963. Heimbygdas årsbok. Brunflo kyrka ..
50 kr
Tryckt 1963, årg 57, inbunden, ryggklotband, i gott skick, Heimbygdas Förlag, bilder, uo, 193 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Geografisk Årsbok 1937. Gustav III;s skå..
50 kr
Tryckt 1937, häftad, i gott skick, ryggnotering, det mesta är ouppskuret, Sydsvenska Geografiska Sällskapet, ill. 272 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jord, Gröda Djur. Aktuella praktiska resultat fr..
50 kr
Trycky 1956, 13:e årgången, inbunden, i fint skick, LTs förlag, bilder, 318 sidor, medbundet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska kanaler. Hjälmare kanal, Strömsholms kan..
50 kr
Tryckt 1969, inbunden, i fint skick, signatur, STF, karta, bilder, medbundet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska Dreverklubben. Årsskrifter 1996, 1997, 1..
180 kr
Tryckta 1996-2001, inbundna, i fint skick, Svenska Dreverklubben, bilder,över 400 sidor per band, laminerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Från bygd och vildmark 1971. Nederluleå kyrka re..
19 kr
Tryckt 1971, häftad, i bra skick, namnteckning, Luleå Stift, bilder, 240 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bilder från Kolmården, Fornhemmet vid Bjärka-Säb..
50 kr
Tryckt 1927, i bra skick, tjuguandra årgången, ouppskuren, Linköpings Stifts Ungdomsråd, bilder, 214 sidor, små fläckar och lite reva..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Linköpings stifts julbok 1946. Gamla begravnings..
50 kr
Tryckt 1946, häftad, i bra skick, Linköpings Stifts Ungdomsråd, bilder, 224 sidor....Välkommen även till www.antikvariaten.se..klicka..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)