Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 13:37
Wechsler, L.,
Mr. Wilson´s Cabinet of Wonder. Pronged ..
60 kr
163 s. 1995. Fint förlagsband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 13:32
Good, A.,
Tom Tits experiment. Vetenskapliga först..
90 kr
Faks.uppl.1985 (1898)287 s. Fint klotband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-02-23
Johansson, Lars-Göran.,
Introduktion till vetenskapsteorin.
80 kr
262 sid. 2003. Fint skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Muldoon, S. - Carrington, H.,
The Phenomena of Astral Projection
60 kr
220 s. 1957. Klotband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Hjorth, Sune - Jonsson, Ante.,
Fantastiska resor med UFO. Besök på utom..
80 kr
150 s. ill. 1989. Fint klot.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Wilber, Ken (red) mfl.
Det holografiska paradigmet och andra pa..
60 kr
290 s. 1986. Fint skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Melin, Gisela.,
Stjärntecknen talar om vem du är.
70 kr
203 sid. 2008. Förlagsband. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Iseborg, Raoul.,
Väder och oväder under 1900-talet.
90 kr
222 s. 1997. Fint klotband. Omslag.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Reid, Lori.,
Stjärntecken.
60 kr
195 sid. 2000. Fint orig.band.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Dahl, Kristin.,
Den fantastiska matematiken.
80 kr
235 sid. 1991. Fint klotband. Omsl.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ljungqvist, W:m, E.,
Frenologiska Fyrtornet.
225 kr
232 sid. 1903. + inneliggand arbete av samme förf: "Kvinnologi.1.Svartsjukans orsaker och botande". Ifrån frenologiska synpunkter. 15..
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lewis, David.,
Havets stigfinnare. Hemligheten bakom Sö..
85 kr
1990. 216 sid. ill. Fint klotband. Omslag.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Jago, Lucy.,
Norrskenet. Berättelsen om Krisian Birke..
85 kr
369 sid. ill. 2002. Klotband. Omsl. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Rehn, K.Gösta.,
Tefaten är här!
115 kr
1979. 193 s. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Smith, W.B.,
Fakta om flygande tefat och deras drivme..
95 kr
1966. ill. 79 s. Mindre fläck. Klotband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Rehn, K.Gösta.,
De flygande tefaten - dokument och teori.
95 kr
174 s. 1979. Fint skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Hjorth, S., - Jonsson, A.,
Fantastiska resor med UFO - Besök hos ut..
95 kr
1989. 147 s. Fint klotbd.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Iseborg, Raoul.,
Väder och oväder under 1900-talet.
125 kr
223 sid. illustr. 1997. Förlagsband. Omslag. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Davies, Paul.,
Är vi ensamma? Om upptäckten av utomjord..
95 kr
1997. 143 sid. Förlagsband. Omslag (liten nagg). Fint skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Wennergren, K.,
UFO-lexikon. En andlig syn på UFO och mä..
115 kr
256 sid. 1990. Pocket. Bockade hörn.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Leikola, A. - Lokki, J., Stjernberg, T. ..
Magnus von Wright - Dagbok 1841-1849.
275 kr
Utg.av Svenska Litteratursällskapet i Finland. 425 sid. Mycket rikt ill. 1999. Fint förlagsband. Omslag. - del 3 i serien om 3 böcker..
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Cole, K.C.,
Universum och tekoppen - Den sköna matem..
115 kr
240 sid. Svensk övers. 1999. Förlagsband. Omslag. Nära nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Galilei, Galileo.,
Breven om solfläckarna.
125 kr
Svensk övers. Paul Enoksen, 1991. 417 sid. Inplastat förlagsband. - några blad bak med svag buckling, annars gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johansson, Lars-Göran.,
Introduktion till vetenskapsteorin.
115 kr
263 sid. 2003. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Håkansson, Håkan (red.)
Att låta själen flyga mellan himlens tin..
60 kr
245 sid. 2006. illustr. Förlagsband. Omslag. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Wilber, Ken, Bohm, D., Capra, Fr. eguso,..
Det holografiska paradigmet och andra pa..
115 kr
286 sid. 1986. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Sparr, Gunnar.,
Linjär algebra.
115 kr
27 sid. 2000. Förlagsband. Något lätt solkad pärm.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Dahl, Kristin.,
Den fantastiska matematiken.
115 kr
239 sid. 1991. Fint klotband. Omslaget med liten nagg.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Grimvall, Göran.,
Varför är himlen blå? Regnbågar, ekon, s..
95 kr
188 sid. 1993. Förlagsband. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Simmons, George F.,
Differential Equations with Applications..
175 kr
628 sid. 1991. Paperback. Fint skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Nodström, Johan.,
Sigfridus Aronus Forsius - Physica (Cod...
175 kr
