Annonskategori: Begagnade böcker
2010-02-11
Dahlberg, G. - Johansson, I. (utg.)
Svenskt Lantbrukslexikon. 1-2.
90 kr
1135 sid. illustr. 1946. 2 perfekta orig.klotband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Darvas, R. - Jannersten, E.,
Tvärs igenom leken. En bridgefantasi.
60 kr
1976. Inb.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Burnamn, Tom.,
Här var fel. Ett lexikon om missförstånd.
65 kr
273 sid. 1976. Fint klotband. -"uppslagsbok över missuppfattningar, felcitat och skrock".
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Schiötte, Flemming.,
Hönsskötsel på rimligt vis. Sprätthönans..
80 kr
104 s. 1986.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Ottosson, Jan., - Magnusson, Lars.,
Hemliga makter. Svensk militär underrätt..
90 kr
1991. 207 sid. Klotband. Omsl. Fint skick. Nära nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bergenlöv, Eva., mfl.,
Offer för brott. Våldtäkt, incest och ba..
90 kr
2002. 320 sid. Förlagsband. Omslag. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Dahlqvist, Sten.,
Fingeravtryck och signalementslära.
60 kr
1952.136 s. ill. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fantastiska kortkonster.
50 kr
60 s. 1963. Liten nagg bakre osl.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Marshall, Jay / Ray, Conny (övers.)
Trolla själv - lär dig trolla med enkla ..
80 kr
188 sid. ill. 1982. Ngt veckat omsl. annars gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Forssell, Nils.,
Svenska postverkets historia 1-2.
275 kr
Ca. 600 s. 1956. ill. 2 fina ouppskurna vol. Inklistrade frimärken.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Birmelin/Wolter.,
Undulatboken.
60 kr
1985. 150 s. Origbd.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
McHattie, G.,
Allt om katter - En uppslagsbok.
80 kr
1994. 160 s. Fint origbd.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Dodman, Nicholas.,
Fostra din hund. En vägledning till de v..
90 kr
280 s. 1999. Fint origbd. Omsl.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Feddersen-Petersen, D.,
Hundpsykologi. Kynne och socialt beteend..
95 kr
110 sid. ill. 1986. Fint förlagsband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Hermelin, Göran.,
Hunden förr och nu.
85 kr
1977. ill. 165 sid. Fint förlagsband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lindberg, Per.,
Baletten under fyra sekler.
125 kr
175 sid. Rikt ill. 1943. Linneklotband. Något bronserad, dock gott skick som helhet.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Singh, Simon.,
Kodboken. Konsten att skapa sekretess - ..
135 kr
427 sid. ill. 1999. Fint klotband. Omslag.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Plym, Albin.,
Rallare och guldgrävare.
95 kr
329 sid. 1952. Halvklotband. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Cederström, Arvid., - Agensjö, L.,
Så lär du hunden att spåra. Från valp ti..
95 kr
94 sid. illustr. 1991. Förlagsband. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Barvefjord, Ulla.,
Kattägarens handbok.
85 kr
140 sid. ill. 2004. Förlagsband. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Uddenberg, Nils.,
Prometheus och Dryaden. Människan, natur..
85 kr
1990. 295 sid. Förlagsband. Nära nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eells, George., - Musgrove, Stanley.,
Mae West. The Lies, The Legends, The Tru..
125 kr
352 sid. illustr. 1984. Fint klotband. Omslag.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Pöysti, Lasse.,
Lasses läroår.
85 kr
1990. 250 sid. illustr. Fint klotband. Omslag. -exlibrisstämpel.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lindfors, Viveca.,
Viveka....Viveka...
85 kr
1978. 272 sid. illustr. Fint klotband. Omslag. (omslaget med smärre nagg).
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bernhard, Kerstin - Hjorth, H., - Ambats..
Lamm. Bilder, traditioner och recept frå..
115 kr
117 s. ill. 1971. Fint förlagsband.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Kapferer, J-N.,
Rykten. Världens äldsta nyhetsmedium.
85 kr
1988. 260 sid. Fint klotband. Omslag.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Skynner, Robin., - Cleese, John.,
Livet och hur man överlever det.
125 kr
1994. 425 sid. Klotband. Omslag. Några små smutsmärken i snittet.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Nilson, Peter
Rymdljus. En bok om katastrofer och unde..
115 kr
268 sid. 1992. Klotband. Omslag. Nyskick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
West, Rebecca.,
Förräderiet. Berättelsen om den landsfly..
85 kr
1968. 444 s. Små nagg upptill å omsl. annars fint, delvis ouppskuret ex.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Stefansson, P. - Falkenstam, C.,
Ulv i fårakläder. Strövtåg på skojarnas ..
75 kr
1962. 350 sid. ill. Klotband. Omslag. Gott skick.
Säljare: Antikvariat Carl H.., Falköping (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Pehrson, Tage, mfl.,
Specialdressyr (Hundutbildning och hundv..
85 kr
