Carlsen if 1975. Förstaupplaga. Kasserat biblioteksex. Inbunden. Lösa sidor, stor reva på en sida. 144 sidor i färg och svart/vitt, 640 gram. Tom Puss, Jeff Hawke, Knallhatten, Tug Transom mfl.
Carlsen if. 1973. Kasserat biblioteks ex. Inbunden. 128 sidor. Slitet exemplar, trasig pärm, lösa sidor, alla sidor kvar. 760 gram.
Carlsen if 1972. Kasserat biblioteksex. Inbunden. Sidorna 7-12 saknas, lösa blad, fläckar. 144 sidor i färg och svart/vitt, 858 gram. Krazy Kat, X-9, Snobben, Knallhatten, Knoll och Tott, Karl.Alfred, Blondie, Tintin i Congo (de.. läs mer
Ilustrationsförlaget 1971. Förstaupplaga. 144 sidor. Kasserat biblioteksex. Inbunden. 1 sida saknas (sönderriven), revor, fläckar, ett rätt slitet exemplar men fullt läsbart. B.C., Snobben, Fantomen, Mandrake, Kvasthilda m.fl.
Serietidning i färg och svart/vitt 100 sidor inkl omslag. Hyggligt skick, slitna omslag, mindre reva och veck sista sidan. Blandade serier, både korta avslutade och följetonger.
Serietidning i färg och svart/vitt 100 sidor inkl omslag. Hyggligt skick, rullad i ryggen, hundöron, ett par små revor upptill vid ryggen. Blandade serier, både korta avslutade och följetonger.
1987, album limbunden, nära nyskick men hörnveck nedre högra fram, 126 sid, porto 39 kr
Specialtidningsförlaget Kamratposten 1980, album limbunden, bra skick, ngt gulnad inlaga, serier från KP 73-79, porto 33 kr
Intevju med Snobbens skapare och ett flertal andra artiklar. Seriefrämjandet. Häftad, 44 sidor inkl omslag, i svart/vitt. Fint skick. läs mer
Optimal Press 2005 (sv.originaluppl.), 232s. B/H=17x24. Vikt = 726g. Limhäftad med flikar. (En samling av nya nordiska serieskapare). Nyskick.
Första upplagan från 1998. Bra skick, inga lösa eller vikta sidor. Omslaget något nött i kanterna. Ryggen hel.
Oläst och i nyskick. "A Who's Who of fantastic comics creators comes together for this handsome volume collecting the AMERICA'S BEST COMICS SPECIAL, THE ABC SKETCHBOOK, and THE MANY WORLDS OF TESLA STRONG. A full-length nove.. läs mer
Album, 1983, 50 sidor. Begagnad, men i mycket bra skick. Porto 24 kr
För vuxna! Serier när dom är som otroligast! Serietidning i färg och svart/vitt 100 sidor inkl omslag. Omslag av Boris Vallejo. Skick: "VG/FN". Fint grundskick MEN några brytveck över ryggen och veck 6 cm nertill från ryggen oc.. läs mer
För vuxna! Serier när dom är som otroligast! Serietidning i färg och svart/vitt 100 sidor inkl omslag. Omslag av Boris Vallejo. Fint grundskick MEN genomgående lite bucklig pga fuktskada. Lite svaga fläckar på en del sidor.
Serietidning i tabloidformat, 41x28 cm, 24 sidor i färg och svart/vitt, kraftigt vikt i mitten. Fint skick, lite gulnat omslag. Antologi med flera olika serier humor och spänning.
För vuxna! Semic. Serietidning i färg och svart/vitt, 68 sidor inkl omslag. Hyggligt begagnat skick. Mer än bara skräck! Genfärd / Smärtans kodex / Katten / De vandödas förbannelse / Hellraiser (artikel) / Ögon i natten.
För läsare över 15 år. Nu brakar det loss! Ranxerox röjer i Staterna! RSR Epix. Serietidning i färg och svart/vitt 100 sidor inkl omslag. Fint skick. Antologi med följetonger.
Optimal Press 2010 (sv.originaluppl.), 317s. B/H=17x24. Vikt = 1128g. Dekorerat laminatband (kartonnage). (En samling av nya nordiska serieskapare). Nyskick.
Illustrationförlaget, 1970. Häftad seriebok i stort format, 34x24 cm, 160 sidor i färg och svart/vitt, 700 gram. Mycket stabil, fin inuti, men sliten på ryggen, lagad reva 12 cm nertill mellan ryggen och främre omslaget. ((ilden.. läs mer
Illustrationsförlaget, 1971. Häftad seriebok i stort format, 34x24 cm, 144 sidor i färg och svart/vitt, 580 gram. Mycket stabil och riktigt fin, men veck 14 cm främre omslagets övre högra hörn. (Bilden är beskuren). B. C., Sno.. läs mer
Carlsen if, 1972. Häftad seriebok i stort format, 34x24 cm, 144 sidor i färg och svart/vitt, 580 gram. Mycket stabil ganska fin, men en del veck omslaget fram och bak, lite kludd med gult i titeln (se bild, bilden är för övrigt.. läs mer
Ny tidning! Williams Förlag AB. Liten tidning 16,5x13,5 cm i svart/vitt, 82 sidor varav 64 seriesidor om Andra Väldskriget. En artikel om fotbollsspelaren Eusebio. Skick: "Good-" Ganska sliten tidning, snedläst, reva 4 cm bakre .. läs mer
Galago. 2006. hft. 115 sid. Gott skick.
Galago. 2006. hft. 129 sid. Gott skick.
Galago. 2006. hft. 97 sid. Gott skick.
Galago. 2005. hft. 110 sid. Gott skick.
Galago. 2005. hft. 108 sid. Gott skick.
Galago. 2005. hft. 113 sid. Gott skick.
Galago. 2005. hft. 113 sid. Gott skick.
