RABÉN & SJÖGREN. 1989. 328 s. Inbunden. 636 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Samfraktar så titta gärna på mina övriga annonser..
OCTOPUS. 1980. 157 s. Inbunden. 995 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Boken är på engelska,samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Spektra. 1982. 121 s. Inbunden. 23x14cm. 340 gram. Gott skick. Illustrerad handbok för båtfolk och andra väderbitna om hur man bl utnyttjar rådande väderleksförhållande.
A Bonnier. 1975. 260 s. Inbunden. 22x15cm. 580 gram. Gott skick. Leder och hamnar i Ostkustens skärgård Finns namn i.
Bonniers 1965, 157 sid. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick
Vingförlaget. 1960. 216 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En liten reva i skyddsomslaget lagat med tejp, för övrigt i mycket fint skick. Roland Svensson berättar i denna bok om märkliga dramatiska .. läs mer
Koehlers Verlagsgesellschaft. 2 uppl. 1957. 200 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 39 kr. läs mer
1999, ny utgåva av originalutgåvan från 1956, med nytt förord. Inb m skyddsomslag, 398 (2) s, Atlantis, mkt gott skick.
Gleerup. 1889. 276 s. Grönt gulddekorerat klotband. Illustrationer av Wells och Staniland. Förord av N P Ödman. 19x13cm. 330 gram. Mycket gott skick. Frakt 36 kr läs mer
(C)1996 Friedman/Fairfax Publishing. Inbunden, skyddsomslag, 128s. Stort format: 29x30cm, 1,2kg. Rikt illustrerad med färgfotografier av vackra träbåtar. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 1567993710.
Rabén & Sjögren, Stockholm 1989. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 264 sidor. Gott skick. läs mer
Förlag Gaff Yacht Society’s Stiftelse, Stockholm 2012. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 30 x 20 cm. 303 (1) sidor. Mycket gott skick. Sammanställda av Per Hellgren, Henrik Salander och Bo Berg. Erik Salander har änd.. läs mer
Nautiska | Utg. 2007. Ej o.u. | Karta, falsad.. | 1 s. | | I nyskick. läs mer
AWE/Gebers, Stockholm. | 1961 | Förlagets illustrerade pappband med ex libris på försättsblad. Ryggen naggad; boken annars i mycket gott skick. | 200, [4] s. : ill. | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant info.. läs mer
Nautiska | Utg. 2008. Ej o.u. | Flexband. | 423 s. | 9789189564534 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
Alfabeta | Utg. 2006. Ej o.u. | Danskt band. | 288 s. | 9789150106329 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Läsförlaget | Utg. 2005. Ej o.u. | Förlagsband. | 203 s. | 9789163135729 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
Globe förlaget | Utg. 2008. Ej o.u. | Förlagsband. | 96 s. | 9789171661104 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Bokförlaget Arena | Utg. 2008. Ej o.u. | Danskt band. | 196 s. | 9789178432530 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Argasso bokförlag | Utg. 2007. Ej o.u. | Häftad. | 165 s. | 9789185071333 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Bokförlaget Atlantis | Utg. 2007. Ej o.u. | Förlagsband. | 223 s. | 9789187896835 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
Bokförlaget Sjöbris | Utg. 2008. Ej o.u. | Danskt band. | 84 s. | 9789197660327 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Vindrosen konsult | Utg. 2008. Ej o.u. | Förlagsband. | 132 s. | 9789197735506 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Max Ström | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband. | 283 s. | 9789171261458 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
Prisma | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband. | 75 s. | 9789151852485 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Gullers förlag | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband. | 128 s. | 9789185957002 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Kabusa Böcker | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband. | 170 s. | 9789173551144 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Svenska ostindiska companiet | Utg. 2009. Ej o.u. | Danskt band. | 144 s. | 9789163348891 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Läsförlaget | Utg. 2009. Ej o.u. | Häftad. | 16 s. | 9789179027056 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Votum Förlag | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband. | 180 s. | 9789185815289 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
