Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bravur Bok
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 70. i kategorin Böcker på andra språk
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
JONES, ALEC J
Audi 100 Owner Workshop Manual. Oct´76 to Oct´8..
40 kr
Tryckt 1984, inbunden, i gott skick, Haynes, 280 x 215 mm, engelska, många bilder, conversions fectors, index, 403 sidor, liten repsk..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NOBELPRISET
Les Prix Nobel En 1976
40 kr
Tryckt 1977, inbunden, i mycket gott skick, Norstedts, engelska, bilder, 262 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CUNNINGHAM, DONNA
Being a Lunar Type in a Solar World - an astrolo..
100 kr
Tryckt 1990, häftad, i gott skick, Samuel Weiser, engelska, 301 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SITSWORTH, JOAN DAVIS
Case studies in Horary Astrology.
50 kr
Tryckt 1977, häftad, i gott skick, få understrykningar, 280 x 215 mm, engelska, 62 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LEWIS, C. S.
The screwtape letters. Letters from a senior to..
23 kr
Tryckt 1968, pocket, i gott skick, Fontana Bokks, engelska, 160 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BERGEN
Bergen i all beskjedenhet.
23 kr
Tryckt 1959, häftad, i gott skick, Föreningen Norden, 270 x 165 mm, norska, bilder.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NYA TESTAMENTET
Die Gute Nachricht. Das Neue Testament in heuti..
50 kr
Tryckt 1971, plastikband, i gott skick, Bibelanstalt Stuttgart, 635 sidor + kartor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NERGER, KARL
Geschichte der Stadt Verden bis in die Anfänge d..
50 kr
Tryckt 1992, inbunden, i mycket gott skick, tyska, bilder, 228 sidor, förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PÖYSTI, LASSE
Lassen oppivuodet.
90 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, Otava, 240 x 175 mm, finska, bilder, 251 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
EVANS, IVOR H.
Brever´s dictionary of Pharase & Fable.
100 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Guild Publishing, engelska, 1220 sidor, klotband, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LINDQUIST, JUDITH
Garten Praxis. Anlage / Bepflanzung / Pfelge /
100 kr
Tryckt 1992, inbunden, i mycket gott skick, Bassermann, 300 x 215 mm, tyska, bilder, namen- und sachregister, 224 sidor, dekorerat fö..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MITFORD, NANCY
Madame de Pompadour.
50 kr
Tryckt 1979, inbunden, i gott skick, Uusi Kirjakerho, finska, bilder, 244 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PARAIRE, PHILIPPE
50 years of Rock Music. Chambers encyclopedic g..
50 kr
Tryckt 1992, softcover, i mycket gott skick, Chambers, engelska, bilder, index, 243 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SPRÅKNYCKEL
American- English / English-American.
40 kr
Tryckt 1992, klammerhäftad, i gott skick, Abson, 47 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SMIDT, CLAUS M
100 malerier på Nivaagaard.
50 kr
Tryckt 1983, häftad, i mycket gott skick, Naavigaards Malerisamling, danska, bilder, register, 128 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MANGA
Mangajin´s Basic Japanese through comic.
100 kr
Tryckt 1998, häftad, i gott skick, Weaterhill, 275 x 210 mm, engelska, rikt ill, vocabulary index, 156 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BERGEN, PETER L.
Holy war inc. Inside the secret World of Osama ..
100 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, The Free Press, engelska, 301 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GRAM, E. / BOVIEN, P.
Rodfrugternes sykdomme og skadedyr.
50 kr
Tryckt 1944, inbunden, i gott skick, Det Kgl. Danske Landhusholdningsselskab, ,125 sidor, 48 tavlor i färg, klotband med användarspår.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HARREKILDE PETERSEN, KAREN / WEINREICH, INGER / ..
Kökkenbog for unge Piger.
100 kr
Tryckt 1949, inbunden, klotryggband, i gott skick, namnstämpel, Föreningen af Danske Husholdningslaererinder, danska, recept, ill. re..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HILL, IAN BARRAS
Impressionism. Painting of the Western World.
100 kr
Tryckt 1980, inbunden, i mycket gott skick, namnstämpel, Gallery Press, 280 x 210 mm, engelska, färgbilder, 72 sidor, dekorerat förla..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HILL, IAN BARRAS
Postimpressionism. Paiting of the Western World.
100 kr
Tryckt 1980, inbunden, i mycket gott skick, namnstämpel, Galley Press, 285 x 210 mm, engelska, färgbilder, 72 sidor, dekorerat förlag..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CLEMENS-NIELSEN, H. J.
Vor tids danske digtning - i utvalg til skolebr..
50 kr
Tryckt 1935, inbunden, klotryggband, i gott skick, Aschehoug Dansk Förlag, 251+206 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LARSEN, LEIF (red)
Fjell og Vidde. Finse/Bygdin.
50 kr
Tryckt 1983, häftad, i gott skick, Den Norske Turistförening, norska, bilder, karta, 240 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MEMENIS, ARVIDS
Karaviri bedajas. Stats par latvju tautas lidzd..
100 kr
Tryckt 1994, inbunden, klotryggband, i gott skick, Tryckt i Riga, lettiska, uo, 229 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NILSEN, KNUT A.
Nordmarksboka.
100 kr
Tryckt 1972, inbunden, i gott skick, Gröndahl, 275 x 215 sidor, norska, bilder, slitet omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
DUNCAN, DAVID DOUGLAS
Nomad. A photographic odyssey.
100 kr
Tryckt 1966, inbunden, i gott skick, Bernces, 280 x 220 mm, engelska, bilder, rött linneband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
WALL, BERNHARD
Priest & Worker. The autobiography of Henri Per..
50 kr
Tryckt 1965, inbunden, i gott skick, Catholic Book Club Edition, engelska, 247 sidor, omslag med små användarspår.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
FOTBOLL
AllStars Football book 1984.
50 kr
Tryckt 1973, inbunden, i gott skick, World Distibutiors Publishers, 270 x 200 mm, engelska, s/v bilder, 109 sidor, dekorerat förlagsb..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MOE, OLAF
Apostelen Paulus. Hans liv och gjerning.
70 kr
Tryckt 1928, andra upplagan, inbunden, ryggskinnband med ryggtext, i gott skick, Aschehoug & Co, norska, kartor, stedregister, navner..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
THE NOBEL PRIZEZ.
Les Prix Nobel. The Nobel prizes 1978.
40 kr
Tryckt 1979, inbunden, i mycket gott skick, The Nobel Foundation, engelska, bilder, 300 sidor, dekorerat klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KOKBOK
Unvergessene küche. Die schönsten rezepte aus d..
100 kr
Tryckt 1979, inbunden, i mycket gott skick, tyska, recept, ill, 400 sidor, grovt linneband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 70
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt