Begagnad bok
Sven och djuren i Klöverbo. Från 1939.
75 kr
Tryckt 1939, klammerhäftad, hyfsat skick, hundöron, ryggspricka, 230320 mm, teckningar i s/v och färg av A. T. Byberg, Utgivare: Styr..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
På äventyr med Nila. Läsebok.
100 kr
Tryckt 1955, inbunden, ryggklotband, kantnött, en fläck, från skolbibliotek, Svenska Bokförlaget Norstedts, teckningar av Runo Johan..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 912959846X
Stanna alla klockor och andra kusliga berättelser.
23 kr
Tryckt 1991, inbunden, gott skick, Rabén & Sjögren, ill. av Fibben Hald, 135 sidor, 500 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Buffalo Bill.
50 kr
Tryckt 1961, inbunden, klotryggband, gott skick,
Lindblads, de klassiska ungdomsböckerna, 160 sidor, dekorerat pappband, 300 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jag vill också gå i skolan.
200 kr
Tryckt 1959, andra upplagan, gott antikvariskt skick, Rabén & Sjögren, 210x235 mm, ritad av Birgitta Nordenskjöld, överstruket ägarna..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Död i sikte. Rysarnoveller om kärlek.
23 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, Rabén & Sjögren, 131 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hästviskaren. Eclipse. Hästbok.
23 kr
Tryckt 2000, inbunden, i gott skick, Richters, 151 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hobby Tävlingar Lekar. Del 1 & 2. Hjälpmedel fö..
120 kr
Tryckta 1962, häftade, i hyfsat skick, Stockholms Stads Barnavårdsnämnd, 295 x 210 mm, rikt illustrerade, två böcker, 308 blad.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordiska folksagor.
70 kr
Tryckt 1992, inbunden, i gott skick, Bokförlaget Carlsen, 295 x 210 mm, teckningar, 140 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Klart morsan ska ha nya tuttar.
40 kr
Tryckt 1994, inbunden, i mycket gott skick, Fingraf, 152 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kalle Anka och pannkakstjuvarna. Hela berättelse..
50 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, namnteckning, Skandinavisk Press AB, liggande 215 x 265 mm, tecknat, 32 sidor, dekorerat förlags..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ett svårt beslut. Fullblod 27.
19 kr
Tryckt 2001, inbunden, i gott skick, Pollux, 154 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Patrullflygaren. Berättelse för pojkar.
40 kr
Tryckt 1939, inbunden, ryggklot, i gott skick, Wahlströms, namnteckning, 154 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Eddie hittar guld.
23 kr
Tryckt 2003, inbunden, i mycket gott skick, Rabén & Sjögren,207 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Solprinsen.
50 kr
Tryckt 2004, inbunden, i mycket gott skick, Rabén & Sjögren,
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Draksommar 3 - Kaos hämnd. Dragon Lance.
19 kr
Tryckt 2004, inbunden ,i nyskick, Whalströms Fantasy, 282 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
De sökte ett hemland.
19 kr
Tryckt 1986, inbunden, i gott skick, Ungdomsbokringen, 141 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Trazan boken. Lästajm med Trazan och Banarne.
40 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, Askild & Kärnekull, 290 x 215 mm, bilder, 37 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Rysliga spökhistorier.
50 kr
Tryckt 1999, inbunden, i gott skick, Bokförlaget Semic, ill. av Hans Arnold, 111 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ta mig om du kan. Hästbok. Fullblod 33.
19 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 151 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Storstadsblues. Hästbok. Fullblod 31.
19 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 154 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Dylans val. Hästbok. Fullblod 30.
19 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Pollux, 154 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nya spöktimmen. En antologi.
40 kr
Tryckt 1987, inbunden, i gott skick, ngt snedläst, Bonniers JuniorFörlagg AB, ill. 191 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Två Världar.
40 kr
Tryckt 1994, inbunden, i mycket gott skick, BonnierCarlsen, 107 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kusligheter på Omega. Utopisk roman.
40 kr
Tryckt 1981, häftad, i gott skick, Berghs, 254 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Monika hos indianerna. Berättelse för flickor.
19 kr
Tryckt 1947, inbunden, klotryggband, i gott skick, Wahlströms, 138 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Den sista vargen.
23 kr
Tryckt 1992, inbunden, i gott skick, Richters Ungdomsböcker, ill, 151 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Huset mellan almarna. Berättelse.
40 kr
Tryckt 1946, inbunden, klotryggband, i gott skick, Frälsningaarméns Högkvarter, 64 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Buffalo Bill - Skarpskyttarna, Canada-Bill / Död..
50 kr
Tryckta 1965 & 1967, inbundna, i hyggligt skick Bokförlaget Niloe, 125+126+126 sidor, kantnötta. dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lajla. En berättelse från norska lappmarken på ..
40 kr
Tryckt 1958, inbunden, klotryggband, i gott skick, snedläst, Saga, ill. 159 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Barnen bästa visbok. Gamla kära barnvisor i ny ..
40 kr
Tryckt 1995, inbunden, i mycket gott skick, BonnierCarlsen, 265 x 200 mm, texter, noter, ill. 30 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)