Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Barn & Ungdom


(totalt ca 71 632 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Begagnade böckerISBN: 9179040195
Igår 21:50
Mellvig Folke
Målarn och de tre andra
20 kr
Läsbiten. 1987. 116 s. Inbunden. Kartonnage. 20x13,5cm. 201 gram. Nära nyskick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Begagnade böcker
Igår 21:37
Jan Ekholm
Järnvägar sa fröken Stål
24 kr
Wahlströms Ungdomsböcker. 1969. 156 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9789150109528
Igår 21:31
Julia Donaldsson
Jätten Julina och människobarnen
50 kr
ALFABETA. 2008. Kartonage. Mycket gott skick.
Böcker från Häxan
FLYINGE
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9789129665048
Igår 21:27
Barbro Lindgren
Loranga del 1 & 2
50 kr
Raben & Sjögren. andra uppl. 2009. Inbunden. Kartonage. Mycket gott skick.
Böcker från Häxan
FLYINGE
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9132114516
Igår 21:25
Ponnyklubben och slottsmysteriet. Årsbok nr 15 av Rolf Lengstrand  Pierre L Rolén
Rolf Lengstrand Pierre L Rolén
Ponnyklubben och slottsmysteriet. Årsbok nr 15
35 kr
Wahlströms Ponnyklubb. 1977. 80 s. Inbunden. 400 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Bokgaraget
Eskilstuna
Mer info
Begagnade böcker
Igår 21:08
Så länge du har lust - kärleksvers samlad av Gun.. av Gunnar Särman red.
Gunnar Särman red.
Så länge du har lust - kärleksvers samlad av Gun..
24 kr
1977. 263 s. Häftad. Mycket gott skick. Stor bok med många kärleksdikter, bla. Hjalmar Gullberg: Vi böjer inte knä för någon präst V..
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9120056664
Igår 20:54
Harlekin av  Ulf Löfgren
Ulf Löfgren
Harlekin
78 kr
AWE/GEBERS. 1978. Inbunden. Mycket gott skick. Liggande format.
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9129554187
Igår 20:49
Victor och Josefine tappar en pingvin av Gabrielle Vincent
Gabrielle Vincent
Victor och Josefine tappar en pingvin
90 kr
Rabén & Sjögren. 1982. 29 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från Mimmi Ljungby
Lagan
Mer info
Begagnade böcker
Igår 20:02
Fritta, Bedrich - Klíma, Ivan
Det här är ingen saga.
55 kr
Svensk övers. 1982. Fint förlagsband.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 19:58
Lindström, Eva
Jag och Stig gräver en grop.
50 kr
2000. Inbunden, rikt ill. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 19:22
Wiberg, Harald (ill.) - Löfgren, Åke
Stora djur och små. En bilderbok om hur djur bor.
55 kr
1958. Förlagsband, några smärre nötningar på rygg, i övrigt fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9129662850
Igår 18:47
Lennart Hellsing. Bilder av Jesper Waldersten.
SKOLBOK. Bredvidläsning för skolans sista stadier.
100 kr
Rabén & Sjögren 2005. Illustrerat klotryggband. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Bengt Aldén
BROMMA (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9170214727
Igår 18:29
Wernström, Sven
Trälarna
24 kr
Trälarna. 1400-1600-talet Wernström, Sven, 1925- (författare) Wernström (inb) Stockholm : Gidlund, 1983 Svenska 283, [1] s.
Böcker från Krister Stål
Karlstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9789121104767
Igår 17:19
Vi läser: andra boken av  Ulf Stark, Kerstin Bolldén, Mari-Anne Dalmo, St..
Ulf Stark, Kerstin Bolldén, Mari-Anne Dalmo, St..
Vi läser: andra boken
119 kr
Almqvist & Wiksell. 1 uppl. 1991. 192 s. Inbunden. Nyskick. Boken är jättefin. Den är i ny. Jätte bra när man skall träna läsning til..
Böcker från Lina
Kalmar
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9132136919
Igår 17:06
Carolyn Keene
(Obs:Två kittyböcker i en ) Kitty och den dyrbar..
65 kr
B. Wahlströms. 1991. 154 s. Inbunden. Nyskick. Boken är jättefin. Den är helt ny. Kitty är en klassiker för tonårsflickor.
Böcker från Lina
Kalmar
Mer info
Begagnade böcker
Igår 17:03
Lindgren, Astrid/ Wikland, Ilon
Jag vill inte gå och lägga mig
55 kr
1988. Opag s. Kart. Gott skick. Bilderbok.
Böcker från Jernskogs antikvariat
Koppom (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 17:01
Karlsson på taket flyger igen av Lindgren Astrid
Lindgren Astrid
Karlsson på taket flyger igen
57 kr
Rabén & Sjögren 1962.159(1)s.19x13cm.1:a upplagan.Ryggklotband med dekorerat omslag.Illustrerad av Ilon Wikland.Något skavda kanter o..
Böcker från Henrik Delden.
Åtvidaberg
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9781904233657
Igår 16:54
Twilight av Meyer, Stephenie
Meyer, Stephenie
Twilight
32 kr
434 s. Häftad. 300 gram. Nära nyskick. Aldrig läst. På engelska. Tappat något i glans på utsidan.
Böcker från Pernilla
Stockholm
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9151813866
Igår 16:52
Linus bakar och lagar av Björk, Christina (text) Andersson, Lena (bild)
Björk, Christina (text) Andersson, Lena (bild)
Linus bakar och lagar
60 kr
Raben & Sjögren. 1988. 58 s. Kartongerad. 24x17cm. Bilderbok. I boken berättar Linus precis hur han kokar, steker och gräddar men ock..
Böcker från Kent Johansson
Umeå
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9163826151
Igår 16:43
Systrar i jeans (inbunden nyskick) av Ann Brashares
Ann Brashares
Systrar i jeans (inbunden nyskick)
77 kr
Bonnier Carlsen/Rebus. 1 uppl. 2002. 312 s. Inbunden. Nyskick. Boken är fin. Den passar till tonåringar och har fått bra kritik.
Böcker från Lina
Kalmar
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:42
Tjirr av Borg Inga
Borg Inga
Tjirr
77 kr
Nordisk Rotogravyrs förlag / P.A. Norstedt & Söner, 1966. Opag.(60)s. 22.5x19cm. 1:a upplagan. Inbundet dekorerat laminatband.Smärre ..
Böcker från Henrik Delden.
Åtvidaberg
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:41
Holm, Annika/ Varhelyi, Peter
Röda Leo och Svarta Maja
45 kr
1991. Opag s. Pappbd. Gott skick. Bilderbok om katter.
Böcker från Jernskogs antikvariat
Koppom (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:34
Pojken och hunden av Widerberg Siv & Ahlbom Jens
Widerberg Siv & Ahlbom Jens
Pojken och hunden
24 kr
Rabén & Sjögren 1990. Opaginerad (26)s. 23.5x17.5cm.Dekorerat laminatband.Illustrerad.Mycket gott skick. Portovikt 275gr.
Böcker från Henrik Delden.
Åtvidaberg
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:25
Pia och Piddel av Nan Inger
Nan Inger
Pia och Piddel
75 kr
Raben & Sjögren. 1 uppl. 1963. Inbunden. 19,5x13cm. 243 gram. Mycket gott skick. Fru Johansson var en Fiende. Den saken var alldeles ..
Böcker från AKO
Kristian..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9151808846
Igår 16:19
Vad skulle vi ha gjort utan Rikke! av Kruuse Meret
Kruuse Meret
Vad skulle vi ha gjort utan Rikke!
75 kr
Prisam. 1 uppl. 1975. 125 s. Inbunden. 21x14cm. 308 gram. Mycket gott skick. Ordentliga mäniskor har födelsedag bara en gång om året...
Böcker från AKO
Kristian..
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:16
Vargpälsen av Söderbäck Marianne
Söderbäck Marianne
Vargpälsen
40 kr
Rabén & Sjögren, 1988.54s. 20.5x15.5cm.Laminatband. Illustrerad av Ola Ambjörnsson.Märke efter prislapp på bakre pärm. Mycket gott sk..
Böcker från Henrik Delden.
Åtvidaberg
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9148516198
Igår 16:13
Tordyveln flyger i skymningen av Maria Gripe
Maria Gripe
Tordyveln flyger i skymningen
115 kr
Bonniers förlag. 1991 (första gången1978). 278 s. Inbunden. Nyskick. Boken är jättefin. Den är precis som en nyköpt bok. En klassiker..
Böcker från Lina
Kalmar
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:10
 Kerstin och jag av Lindgren Astrid
Lindgren Astrid
Kerstin och jag
24 kr
Rabén & Sjögren 1970.138s.19x13cm.Klotryggband med dekorerat omslag.Något lite stötta hörn och lite gulnad.I övrigt i mycket gott ski..
Böcker från Henrik Delden.
Åtvidaberg
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:04
Anders ute med Taxi av Falk Ann Mari
Falk Ann Mari
Anders ute med Taxi
58 kr
Rabén & Sjögren 1966.54(1)s. 20.5x15cm.1:a upplagan. Klotryggband med dekorerat omslag.Illustrerad av Tord Nygren.Pärmar med något sk..
Böcker från Henrik Delden.
Åtvidaberg
Mer info
Begagnade böcker
Igår 16:01
Den tomma skolan av Savage Carlson Natalie
Savage Carlson Natalie
Den tomma skolan
25 kr
Raben & Sjögren. 1 uppl. 1967. 112 s. Inbunden. 19,5x13cm. 213 gram. Mycket gott skick. Detta är berättelsen om Lullah och Oralee, tv..
Böcker från AKO
Kristian..
Mer info
Begagnade böcker
Igår 15:45
Lill-Pyttan far till Indien av Gränström Gunver
Gränström Gunver
Lill-Pyttan far till Indien
40 kr
B.Wahlströms Flickböker Nr:837. 1 uppl. 1957. 137 s. Inbunden. 17,5x12,5cm. 135 gram. Gott skick.
Böcker från AKO
Kristian..
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt