JOHN LYNDON . 1964. Inbunden. 218 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
MånPocket, 1985. Två delar: Sjöfarare i västerled, Hemma och i österled i en volym. Mycket gott skick. 287 +316 s. Frakt inom Sverige 33:- (Skrymmande brev)
Sveriges radio ; 1968. Mycket gott skick. Lätt nött i ryggens över- och underkant. För övrigt inga skador 144 s. Frakt inom Sverige 22:-
B. Wahlström, 1969. Gott skick. Namnteckning. Ifylld bokhylla, ett nött pärmhörn. För övrigt rak och ren. 137 s. Serie: B. Wahlströms ungdomsböcker nr 1461. Frakt inom Sverige 22:- KÖP 3 BÖCKER UNDER 20 KR/ST. FÅ DEN BILLIGA.. läs mer
Bonnier, 1970. Kartonnage i NÄRA NYSKICK. Pärmen lätt nött i nederkant. För övrigt inga skador. 124 s. Serie: Önskeböckerna. Frakt inom Sverige 22:-
Bonniers Barnbibliotek 16. 1933. Inbunden. Förlagets dekorerade kartonnageband. 125 gram. Gott skick. Fläckar på omslagets fram och baksida. Något nötta pärmar. Mindre klotter, typ namninskrift, på omslagets insida.
Tiden. 1 uppl. 2009. 254 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband / Kartonnage. 412 gram. Nyskick. Mycket fint exemplar. Nytt. Oläst. Aningen gulnat boksnitt, för övrigt i presentskick. Lauren har alltid vetat om att hon är .. läs mer
A.B Litteratursällskapet. 1920. 109 s. Häftad. 19,5x13cm. Gott skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Gulnad/solblekt på omslag. Lite fransig i kanterna på omslagetInlagan gulnad. läs mer
AWE Gebers, Helsingfors 1957. 146 s. 8:o, klotryggsband med illustrerade pärmar. Originalupplaga. Ingår som nr. 35 i serien ""Robinsonböckerna"". Illustrerad i svart/vitt. 1,5 cm reva i klottyget vid övre kapitälet, bakre pärmen.. läs mer
Folket i Bilds Förlag, Stockholm 1955. 24 sid. 4:o, klammerhäftad. Illustrerad i svart/vitt samt med två ark med sammanlagt 30 färgbilder av flygplan, med perforerade kanter, avsedda att klistras in på olika ställen i boken. Sam.. läs mer
Folket i Bilds Förlag, Helsingborg u. å. 24 sid. 4:o, klammerhäftad. Illustrerad i svart/vitt samt med två ark med sammanlagt 20 färgbilder, med perforerade kanter, avsedda att klistras in på olika ställen i boken. Samtliga märk.. läs mer
Gidlunds Förlag, Södertälje 1981. 158+(1) sid. Tvär 4:o, pappband. Illustrerad i svart/vitt och färg. Med förord av Olof Lagercrantz. Mycket gott skick. Svenska hylla: 824 läs mer
Progress Publishers, Moscow. No year (c:a 1960). 20 pp. Oblong 4:o, staple-bound. Richly illustrated in colour by I. Bilbin. Reprint of the 1905 edition. A small part of lower right corner missing throughout. Pages clean, bindin.. läs mer
Rabén och Sjögren Originalutgåva. Stor 8:o. Illustrerad i färg. I mycket fint skick. Svenska hylla: 292
J.A. Lindblads Förlag. 1944. 96 s. Häftad. 21,5x14,5cm. Mycket gott skick. Ej sprättad.
J.A. Lindblads Förlag. 1948. 106 s. Häftad. 21,5x14,5cm. Mycket gott skick. Ej sprättad.
B.Wahlströms Flickböcker. 1958. 135 s. Inbunden. Kartonnage. 17,5x12cm. Nära nyskick. Mycket fint skick.
J.A. Lindblads Förlag. 1949. 92 s. Häftad. 21,5x14,5cm. Gott skick. Främre omslag släppt bindningen en del. Ej sprättad.
J.A. Lindblads Förlag. 1951. 94 s. Häftad. 21,5x14,4cm. Mycket gott skick. Ej sprättad.
J.A. Lindblads Förlag. 1952. 72 s. Häftad. 21,5x14,5cm. Mycket gott skick. Ej sprättad.
J. A. Lindblads Förlag. 1953. 77 s. Häftad. 21,5x14,5cm. Mycket gott skick. Ej sprättad.
Bonniers. 1976. 128 s. Kartongerad med hårda pärmar. Mycket gott oskadat skick. Fraktkostnad maj 2013: 24 kr inom Sverige.
J. A. Lindblads Förlag. 1950. 83 s. Häftad. 21,5x14,5cm. Mycket gott skick. Ej sprättad.
Inbunden.
Bonniers. Inbunden.
ALBERT BONNIERS FÖRLAG . 1967. 128 s. Inbunden. ÄGARSIGNATUR. Mycket gott skick.
Albert Bonniers Förlag. 1919. 156 s. Häftad. 20x13cm. Gott skick. Ägarnumrering pärms framsida högst upp. Lite böjd och klämd. Gulnad och solblekt på pärm. Blyertssiffror bakre omslag.
bonniers. 1952. 136 s. Inbunden. kartonage. 19x12.5cm. 221 gram. Gott skick. bok lite nött i kant.
liber. 1980. 267 s. Inbunden. kartonage. 20x14cm. 432 gram. Gott skick.
