Annonskategori: Begagnade böcker
Onsdag
Kerouac, Jack
Orpheus Emerged
60 kr
ibooks, inc. USA 2003 Paperback 175p. Gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Plath, Sylvia
Glaskupan
50 kr
Trevi 1976 Kartonnerad, sk.omslag, namnt. Fläck efter prislapp å baksidan, ö vrigt gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bukowski, Charles
En snuskgubbes anteckningar
150 kr
Awe/Gebers 1980 Sv.o.u. Namnt. Mkt. gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Cohen, Leonard
Sköna förlorare
50 kr
Pan OriginalPocket 1971 Sv.o.u. Namnt. ngt. nött*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Cohen, Leonard
Älsklingsleken
65 kr
Norstedts 1988 Paperback, gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Coupland, Douglas
Generation X. Tales for an Accelerated C..
65 kr
Abacus London 1996 Paperback, illustrated, gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Burroughs, William
Länderna i väster
200 kr
Norstedts 1993 Sv.o.u. Kartonnerad, Sk.omslag, mkt. gott skick*
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
McInerney, Jay
Neon
50 kr
Prisma 1986 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, snedläst, namnt. allämänt nött.
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bukowski, Charles
Kvinnor
120 kr
Awe/Gebers 1981 Sv.o.u. Paperback. Namnt. Svag antydan till snedläst, övrigt gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Coupland, Douglad
Schampoplaneten
60 kr
BB 1995 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, aningen gulnad, i övrigt mkt. gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Plath, Sylvia
The Bell Jar
50 kr
HaperCollins Publishers 1996 Kartonnerad, sk.omslag, mkt. gott skick+
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Verner-Carlsson, Jan (red.)
USA-Poesi. 700 dikter från 1010 - 1983
250 kr
Café Existens 1984 Inb. 910s. Sk.omslag. Författarporträtt, biografier och bibliografier. Separat block med inidanpoesi. Skyddsoms..
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Joyce
Nattkaféet
80 kr
Legenda 1990 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag. Skyddsomslag ngt. nött, i övrigt gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Kesey, Ken
Demonlådan
120 kr
Awe/Gebers 1988 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, namnt. Skyddsomslag ngt. nött, i övrigt gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Pynchon, Thomas
Gravitationens regnbåge
150 kr
Bonniers Panache 1996 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, Skyddsomslagets rygg solblekt, litet vikt hörn å försättsblad, i övrigt mycket..
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Acker, Kathy
Lysande utsikter
80 kr
Awe/Gebers 1986 Sv.o.u. Paperback, mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Selby Jr, Hubert
Slutstation Brooklyn
60 kr
Askild & Kärnekull 1980 Sv.o.u. Paperback, nött, liten reva (1 cm) å omslag
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Cohen Leonard
The Favourite Game
350 kr
Viking Press NY First Edition Dekorerat förlagsklot, Sk.omslag, Skyddsomslag med aningen blekt rygg. Namnt. i övrigt mycket gott sk..
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Mc Inerney, Jay
Ljuset faller
80 kr
Gedins 1993 sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Olson, Charles
Kalla mig Ismael
60 kr
Janus 1982 Hft. 95s. Mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Kramer, Jane
Allen Ginsberg in America
60 kr
Fromm NY 1997 Paperback 202s. mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Acker, Kathy
Don Quijote
60 kr
Awe/Gebers 1987 Sv.o.u. Paperback, mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Harding, Gunnar (Red.)
Amerikansk undergroundpoesi
50 kr
W&W 1969 Pocket Gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Burroughs, William
Nova Express
450 kr
Bonniers 1968 Sv.o.u. Hft. Delvis osprättad, Liten prislapp på baksidan, annars gott skick . Omslag av Öyvind Fahlström
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Bruce, Lenny
Konsten att vara fräck så det fäster - E..
65 kr
Norstedts 1989 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Janowitz, Tama
Slavar i New York
50 kr
Forum 1988 Andra Tryckningen Kartonnerad, sk.omslag, mycket gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Jonson, Bert Yoga
Blå yoga Zen-vinklar
60 kr
Zindermans 1975 O.u. Hft. 53s. Övertuschad namnt. annars gott skick
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Harding, Gunnar (Red.)
4 Poeter - Lawrence Ferlinghetti, Allen ..
80 kr
Bok och Bild 1966 Hft. 50 s. Nött, Författarnamnen skrivna på den tunna ryggen med kulspets (snyggt gjort, men ändå...)
Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Acker, Kathy
Blod och tarmar i plugget
50 kr


