Begagnad bok
2012-01-31
The Overtype Steam Road Waggon
500 kr
Goose and Son, Norwich, England, 1971. Inbunden, skyddsomslag, 147s. 28x23cm, 713g. Gott skick, något skadat och nött skyddsomslag. E..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-01-09
Knåp och Knep på OT-banan. Boken om Bilorienteri..
280 kr
1958 Bilförlaget. Klammerhft. 64s. 21x15cm, 100g. Illustrerad. Gott skick. Innehåll: Kap. I. OT-TÄVLINGAR ÄR... Kap. II. O i FÖRHÅLLA..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170051429
Bilismens genombrottsår i Sverige. Om nätverken,..
180 kr
1997 Uppsala Publishing House. Inb. 142s. 24x17cm, 439g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9170051429. I den här boken berätt..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9186442066
Volvo : personvagnarna - från 20-tal till 80-tal
280 kr
Norden, cop. 1984Inbunden, 220s. Stort format: 30x24cm, 1,4kg. Rikt illustrerad. Gott skick, något kantnött skyddsomslag, något snedl..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 3907150570
VOLVO, Göteborg, Sverige
280 kr
Norden Publishing House, 1995
Inbunden, skyddsomslag, 239s. Stort format: 33x26cm, 1690g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skic..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
JUAN MANUEL FANGIO. Trollkarlen vid Ratten.
250 kr
1956 Parnass. Hft. 191s. 275g. Gott skick, ngt. tummade och fläckade pärmar. Om den legendariske Argentinske Formel 1 föraren Fangio ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets Bilsport 1993
180 kr
1994 Svart konstläderband med skyddsomslag, 256 sidor. (28,5x21cm, 1,3kg.) Rikt illustrerad. Mycket gott skick, något kantskadat skyd..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
DEN STORA BILHANDBOKEN. PRAKTISK HANDBOK I BILKU..
280 kr
1961 Natur&Kultur. 3:e upplagan. 2 inbundna band, 1619s. 26x20cm, 4,7kg. Rikt illustrerade. Mycket gott skick, ett blankt försättsbla..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0947981519
RS The Faster Fords.
220 kr
Motor Racing Publications Ltd, 1990. Inbunden, skyddsomslag, 288s. 25x19cm, 955g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 094798151..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 070640212X
All Colour Book of Racing Cars
220 kr
Octopus Books Limited, Great Britain, 1973. Inbunden, skyddsomslag, 72s. 29x22cm, 630g. 104 färgfotografier. Mycket gott skick. Engel..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ferrari 512 TR
180 kr
Ferrari Torino Italy. U.å. Broschyr i mapp. Utvikbara blad. 31x22cm, 315g. Färgbildsillustrerad. Mycket fint skick. 4-språkig, engels..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mercedes-Benz in aller Welt. Nr 199 1/86. 100 Ja..
220 kr
Daimer-Benz AG 1986 Hft. 168s. 30x23cm, 690g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. SVENSK TEXT.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
THE AUTOMOBILE BOOK.
180 kr
Paul Hamlyn, 1967 Inbunden, skyddsomslag, 319s. Stort format: 30x22cm. 1600g. Rikt fotoillustrerad i färg och svartvitt. Mycket gott ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0831739355
GREAT CARS OF THE 20TH CENTURY
280 kr
Smithmark Publishers, New York, 1991 Inbunden, skyddsomslag, 420s. Stort format: 33x26x3,5cm, 2925g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0948509015
CLASSIC SPORTSCARS
220 kr
Magna Books, London, 1988 Inbunden, skyddsomslag, 127s. Sort format: 31x26cm, 982g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick, lite..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137071254
Bilen 1930-1950 : historia, konstruktion, utveck..
250 kr
Forum, 1979
Inbunden, skyddsomslag, 240s. 30x28cm, 1660g. Mycket gott skick. Rikt illustrerad. ISBN 9137071254.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
KAKs Bilkurs. Äg bilen billigare
280 kr
1956 KAK. Röd Ringpärm med 24 kursbrev med 16 sidor. 31x25x5cm, 2,4kg. Rikt illustrerad. Tummat ex. något nötta och fläckade pärmar o..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1844251691
VW Golf & Bora service and repair manual 2001 to..
150 kr
Haynes, cop. 2005
Hårda pärmar, 381s. 28x21cm, 735g. Illustrerad. Gott skick. Engelsk text. ISBN 1844251691. Haynes Nr 4169.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1859600913
Ford Escort 1980-1990. Haynes Gör-det-själv hand..
150 kr
Haynes 1997. Hårda pärmar, limbunden, 28x21cm, 712g. Illustrerad. Något nötta och tummade pärmar, namnteckning. ISBN 1859600913.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stockholms Bilsalong. Stockholmsmässan Älvsjö 13..
180 kr
Hft. 204s. 21x15cm, 315g. Illustrerad. Mycket gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170051429
Bilismens genombrottsår i Sverige. Om nätverken,..
180 kr
1997 Uppsala Publishing House. Inb. 142s. 24x16cm, 437g.Rikt illustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9170051429. I den här boken berätta..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Porsche The new 911 Carrera. With this car you ..
119 kr
1993 Porsche. Inbunden, 32s. 21x15,5cm, 208g. Rikt illustrerad. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Porsche The 911 Idea
119 kr
1995 Porsche. Inbunden, ca 80s. 21x15,5cm, 300g. Rikt illustrerad. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Porsche The 911 Idea
119 kr
1995 Porsche. Inbunden, ca 80s. 21x15,5cm, 300g. Rikt illustrerad. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Porsche Tequipment
119 kr
1995 Porsche. Inbunden, 70s. 21x15,5cm, 300g. Rikt illustrerad tillbehörskatalog. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Porsche Tequipment
119 kr
1995 Porsche. Inbunden, 70s. 21x15,5cm, 300g. Rikt illustrerad tillbehörskatalog. Tysk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1859602649
Opel Vectra : [okt 1988 till okt 1995] : gör-det..
150 kr
Haynes ; cop. 1997
Hårda pärmar, 324s. 28x21cm, 690g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 1859602649.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Raketer på hjul. Med bil genom ljudvallen
119 kr
1981 Bilsport. Pappband, 96s. Stort format: 29x22,5cm, 650g. Rikt färgfotoillustrerad. Gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9158204121
Bildrömmar och Drömbilar.
119 kr
1983 Askild & Kärnekull. Hft. 94s. 30x21cm, 350g. Rikt illustrerad. Ngt nötta pärmar, litet pärmveck. ISBN 9158204121.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
DEN STORA BILHANDBOKEN I + II. Praktisk handbok ..
280 kr
1954 Natur&Kultur. 2 Halvfranska band, 1483s. 4,2kg. 26x20cm, Rikt illustrerade. Gott skick, något nötta pärmar. Supplementhäften sak..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
INDUSTRI- och VERKSTADSLACKERING
500 kr
1957 Institutet för Tekniska kurser. Sthlm. Klotband, 603s. 24x17,5x3,5cm, 1,5kg. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. (Fraktkostnad ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)