Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 22:09
Broman Fleming
Ursäkta, mitt namn är Broman
35 kr
Prisma Magnum. 1983. 377 s. Häftad. 21x13cm. 377 gram. Mycket gott skick. De sista sidorna är något veckade.
Säljare: Staffan Bergström, Karlstad (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 22:03
Lasse Strömstedt
Brott och Skratt
45 kr
Hammarström & Åberg. 1991. Inbunden. Limbunden. Nära nyskick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:03
Sture Linnér
Ingen människa är en ö
45 kr
Norstedts. Fjärde tryckningen uppl. 2007. 168 s. Inbunden. 18,5x13cm. 267 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott s..
Säljare: bisa, Falun (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:52
Dahlberg, Erik
Ester i Frankfurt och Paris
45 kr
1980. 176 s. Rikt ill. Pappband. Sk.omsl. Liten 4:o. Fint skick. (Boken bygger på en dagbok skriven av författarens mormor, Ester Lar..
Säljare: Göran Ternebrandt, Hällefors (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:28
Birgitta Conradson - Jane Fredlund
Köket förr i tiden Om arbete och redskap..
50 kr
ICA-Förlaget. 1973. 96 s. Inbunden. 22,5x19cm. 383 gram. Gott skick. Illustrerad. Blekt rygg, namnteckning..
Säljare: bisa, Falun (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:23
Edla af Klercker
Vett och dårskap - Kulturskildringar frå..
85 kr
Hugo Gebers förlag. 1918. 270 s. Inbunden. i förlagets band med gulddekor. Främre omslaget medbundet.. 23,5x16,5cm. 674 gram. Gott sk..
Säljare: bisa, Falun (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:21
Norborg, Knut
Göteborgs stift 1950-1964. Biografisk ma..
90 kr
1964. 280 s. Illustrerad med porträtt. Hfrbd. Främre omslag medbundet. Namnt.
Säljare: Göran Ternebrandt, Hällefors (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:08
Jaques Coubard
Mikis Theodorakis-En biografi
125 kr
A&K. 1969. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:07
David Aikman
George Bush-En man och hans tro
110 kr
Läsförlaget. 2005. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:06
Björn Elmbrant
Palme
110 kr
Författarförlaget. 1989. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 19:41
Sörensen, Anne
FIDEL CASTRO - En biografi
130 kr
Forum förlag, 2009. Inbunden, dek pappband. 345 sid + 16 fotosidor. I nyskick. Portovikt 660 g.
Säljare: Kvar.Se-Bok. Inter.., Gusum (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 19:32
MOBERG, JOHN
TIGERSVANSEN - Berättelse från 1950-ta..
110 kr
Sprängservice förlag, 2005. Inbunden, dek laminerat pappband. 114 sid. I fint skick. Portovikt 400 g.
Säljare: Kvar.Se-Bok. Inter.., Gusum (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:52
Höglund, Zeth
Hjalmar Branting och hans livsgärning
60 kr
Tiden. 3:e förkortade upplagan uppl. 1939. 660 s s. Halvfranskt band. Dekorerade pärmar. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Säljare: Aquarius, Krylbo (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:35
Tommy Lindström
Mitt liv som snut
110 kr
Gedins. 1996. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:59
Posse Amalie
Kunskapens träd i blom
50 kr
Natur och Kultur. 1946. 216 s. Häftad. 22x15cm. 475 gram. Mycket gott skick. 7 planscher.
Säljare: Torsten Hansson, Malmö (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:52
Posse Amalie
Kring kunskapens träd
50 kr
Natur och Kultur. 1 uppl. 1946. 443 s. Häftad. 22x15cm. 940 gram. Gott skick. 6 planscher.
Säljare: Torsten Hansson, Malmö (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:41
Erlander, Tage
DAGBÖCKER 1959
130 kr
"Utgivna av Sven Erlander". Gidlunds Förlag, 2009. Inbunden med skyddsomslag. 292 sid + 16 fotosid. I nyskick. Portovikt 850 g.
Säljare: Kvar.Se-Bok. Inter.., Gusum (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:33
ERLANDER, TAGE
DAGBÖCKER 1950-1951
110 kr
"Utgivna av Sven Erlander". Gidlunds förlag, 2001. Inbunden med skyddsomslag. 527 sid. I nyskick. Portovikt 1,3 kg, skrymmande.
Säljare: Kvar.Se-Bok. Inter.., Gusum (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:13
Ernst Brunner
Edith
24 kr
Månpocket. 1993. Pocket. Gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:12
Michael Moore
Korkade vita män
24 kr
Ordfront. 2004. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:10
Harry Schein
Makten
24 kr
Månpocket. 1991. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:09
Carl Hamilton
Krönika
24 kr
PAN. 1996. Pocket. Gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:08
Sphie Nechemson-Ekwall
Guldregn över Skandia
35 kr
Månpocket. 2005. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:06
Tegnér Elof
Gustaf Mauritz Armfelt I-III, Efter Armf..
150 kr
Beijers. 2 uppl. 1893. 410+408+472s s. Inbunden. Klotryggb. Gott skick. Ngt. sliten pärm.
Säljare: boborg, Malmö (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 16:29
Kerstin Gustafsson
Perestrojkans kvinnor
55 kr
Prisma. 1991. Inbunden. Mycket gott skick. FD biblioteksbok.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 16:24
Christina Kellberg
Vi sålde våra liv
35 kr
Asdkild & Kärnekull. 1978. Häftad. Gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 16:23
Anders Carlberg
Vuxna betyder allt
24 kr
Hjalmarsson & Högberg. 2004. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:27
Paul Derval
Nakna Sanningen, boken om Floies-Bergère
24 kr
W&W. 1956. 160 s. Häftad. många svartvita fina foton. 365 gram. Gott skick.
Säljare: Ann-Christin Lindg.., Molkom (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:48
Robert Aschberg
Nyklippt
24 kr
PAN. 1992 uppl. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:47
Robert Aschberg
Nyklippt
24 kr
PAN. 1992. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 13:11
C W Böttiger
FRÅN SKOLAN OCH STUDENTLIVET. Självbiogr..
24 kr
