Begagnade böcker
Idag 16:59
Rannsakan. En självbiografi.
55 kr
1999. Inbunden, omslag, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 16:56
Drömtydaren-Min bok om Olle Hedberg
85 kr
NOK. 1992. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från The Peoples Republic of Hornstull
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 16:48
Mitt lifs historia
259 kr
Hugo Gebers. 1904. Ou. 156 s. Inbunden. H.fr.band med ryggtitel i guld.. 18x12,5cm. 220 gram. Mycket gott skick. Övers: H. Flygare. /..
Böcker från bokrummet
älgarås
Mer info
älgarås
Begagnade böcker
Idag 16:06
Magistern
60 kr
Bonniers. 2007. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böckerISBN: 9789100126537
Idag 16:05
Jag är Zlatan Ibrahimovic
250 kr
Albert Bonniers Förlag. 2011. 421 s. Inbunden. Nyskick. Frakten ingår i priset.
Böcker från eno82
Vårgårda
Mer info
Vårgårda
Begagnade böcker
Idag 15:54
Maria Stuart-Drottning utan krona
65 kr
Forum. 1993. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick.
Böcker från The Peoples Republic of Hornstull
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:50
Sigrid undset-Ett liv
75 kr
Norstedts. 1995. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Liten skada i omslag.
Böcker från The Peoples Republic of Hornstull
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 13:49
Vad sedan hände
60 kr
Stockholm: Norstedt, 1964. Originaluppl. Trådhäftad. 22x14 cm. 290 sidor, 6 planschblad. Gott skick: kanterna aningen nötta, mycket ..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789185873500
Idag 13:07
En politisk biografi
146 kr
Historiska media. 2008. 280 s. Inbunden. 22x17,5cm. 670 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Övers: Hans Bergström. I..
Böcker från bokrummet
älgarås
Mer info
älgarås
Begagnade böcker
Idag 12:59
EN BUKETT
45 kr
Hökerbergs . 1967. Ett flertal helsidesplanscher + 221 s. Inbunden. 21x14cm. 550 gram. Gott skick. Illustrerad. Biografibok.
Förlage..
Böcker från susanneed
Bromma
Mer info
Bromma
Begagnade böcker
Idag 12:52
Fredrika Bremer i Grekland.
60 kr
Bonniers, 1965. Klotband med skyddsomslag. 158 sidor + bildsidor. Något nött skyddsomslag. Pärm och inlaga i mycket gott skick. Lager..
Böcker från Antikvariat Gunnar Schön
Helsingb.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Helsingb.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 12:12
Rasputin och kvinnorna
50 kr
Bonniers. 1929. 377 s. Inbunden. halvfranskt band, röd läderrygg med guldtryck. 900 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Ann-Christin Lindgren
Molkom
Mer info
Molkom
Begagnade böckerISBN: 9789185625833
Idag 11:50
Att älska som en porrstjärna - En sedelärande be..
24 kr
Pocketförlaget. 2008. 604 s. Pocket. Gott skick. Hylla 6 - Plan 3.
Böcker från Åsens Antikvariat
Älvdalen (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Älvdalen (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:43
Rachel Carson
190 kr
Henry Holt and Company 1997, inb m skyddsomslag, XVIII + 634 s. Tillskrift på försättsbladet
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:09
An Innkeeper's Diary
120 kr
Folio Society 2000. Introduktion av Craig Brown. Illustrationer av Peter Bailey. 113 s. Klotryggsband i kassett. Mycket gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Idag 11:09
Ivar Aasen
40 kr
Norsk Bokhandel (Handagard) 1956. 40 s. Häftad. Nynorsk text. Gott skick.
Böcker från MyLambda
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Idag 11:04
Såld
39 kr
Pocket. Utgiven 1995 av Månpockets förlag. Sidor 204. ISBN 91-7643-044-8. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:04
Allting finns
99 kr
Inbunden. Utgiven 1994 av Forums förlag. Sidor 510. ISBN 91-37-10580-9. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:04
White line fever
29 kr
Pocket. Utgiven 2009 av Pocketförlaget. Sidor 282. ISBN 91-86067-58-8. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:04
Stillhet och rörelse
59 kr
Inbunden. Utgiven 1988 av Norstedts förlag. Sidor 334. ISBN 91-1-881362-3. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Förlagsnya böcker
Idag 11:04
Silvrets makt - FÖRLAGSNY
76 kr
Pocket. Utgiven 2012 av Bonniers förlag. Sidor 394. ISBN 91-7429-164-3. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 11:04
Krona eller klave
59 kr
Inbunden. Utgiven 1975 av Bonniers förlag. Sidor 228. ISBN 91-0-040415-2. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Böcker från Antikvariat pslinden
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÅHUS (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:56
MÅLAT PÅ GLAS. Ur en österrikisk familjekrönika
24 kr
Rabén & Sjögrens Förlag. 1964. 221 s. Inbunden. 21x14cm. 420 gram. Mycket gott skick. En berättelse om en typisk österrikisk släkt so..
Böcker från litreb-34 Bertil Christiansson
HÄSSLEHOLM
Mer info
HÄSSLEHOLM
Begagnade böcker
Idag 10:49
Jul i fjällen
80 kr
Stockholm: Verbum, 1968. Originaluppl. Inbunden, bakre omslag medbundet. 19x13 cm. 100 sid. Gott skick: rygghuvud och -fot något nöt..
Böcker från Solsidans antikvariat
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
VÄXJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9155031846
Idag 10:41
Per Anders Fogelström liv och litt.
30 kr
Tiden. 1986. 283 s. Inbunden. 22x15cm. 700 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Böcker från Föreningen Skärgårdsbåten
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:36
My rough diamond
125 kr
Marshalls. 1982. Pocket. Mycket gott skick. Dedikerad av Fred Lemon.
Böcker från The Peoples Republic of Hornstull
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 10:33
Pappas flicka... Del 4: I Samhällets Tjänst geno..
250 kr
CKM, u. o. [2006]. 517 sid. Stor 8:o, mjuk pärm. Mycket gott skick. Svenska hylla: 283
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 0312095457
Idag 10:33
Jane Eyre
140 kr
Bedford / St. Martin´s 1996, häftad, X + 646 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9100385409
Idag 08:43
Kämpa grabbar
35 kr
Inb.med omsl. Bonniers 1973. 318 sid. Rest av gammal prislapp.
Böcker från Bokgrottan
Gislaved
Mer info
Gislaved
Begagnade böckerISBN: 9163054167
Idag 08:32
Mitt livs lopp Bernt Grööns memoarer
60 kr
Inb. med omsl. Polbacks förlag 1997. 286 sid. Bernt Gröön, friidrottsförbundets f.d. ordförande tar nu bladet från munnen och berätta..
Böcker från Bokgrottan
Gislaved
Mer info
Gislaved
Begagnade böckerISBN: 9137111167
Idag 00:45
SYSTERN SOM BLEV KVAR
24 kr
Format:Inbunden i hårt kartonnage
Tryckt år:1997
Skick:I fint skick
Vikt opackad:522gram
Se! resume!---> Fristående forts. på ser..
Böcker från Bokoteket
Kristian..
Mer info
Kristian..