Begagnad bokISBN: 9158203400
Igår 13:51
MINAN en kriminalreporters minnen
119 kr
1981 A&K. Inbunden, skyddsomslag, 21x14cm, 475g. Fotoillustrerad. Gott skick, skyddsomslagetär kantnött. ISBN 9158203400. I Curt Falk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100564273
Igår 12:56
Min egen väg : en memoarbok
119 kr
1997 Bonniers. Inbunden, skyddsomslag, 239s. 23x16cm, 704g. Rikt fotoillustrerad. Skyddsomslaget är något nött och något fläckat, för..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137104357
Igår 12:36
GISSLAN
119 kr
1993 Forum. Inbunden, skyddsomslag, 357s. 23x16x3,5cm, 815g. En liten kantreva i skyddsomslaget, för övrigt i mycket gott skick. (Fra..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Igår 11:46
Den unge Bengt Lidforss : en biografisk studie m..
129 kr
1962 Gleerups. Hft. 303s. 24x16cm, 628g. Illustrerad. Gott skick, ej uppskuren. Baksidestext: Ännu femtio år efter Bengt Lidforss död..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 915010554X
Tisdag
Harriet Andersson : samtal med Jan Lumholdt
119 kr
Alfabeta, 2006 Inbunden, skyddsomslag, 271s. 22x14cm, 498g. Gott skick, skyddsomslaget ytligt något repigt. ISBN 915010554X. Beskrivn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1844250970
Tisdag
Joey Dunlop: His Authorised Biography
180 kr
Haynes Publishing, 2004 Paperback, 256s. 20x13cm, 209g. Rikt fotoillustrerad. Gott skick. Engelsk text. Boken behandlar roadracingför..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9175882221
Måndag
Blues ( + CD-skiva )
500 kr
DN, 1998 Hårda pärmar, trådbunden, 168s. 20x14cm, 398g. Illustrerad. Mycket gott skick, pärmfickorna innehåller CD + Texthäfte. ISBN ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-01-31
VID SIDAN OM
150 kr
1969 Tidens. Hft. 246s. 22x14cm, 412g. Mycket gott skick, ej uppskuren. Beskrivning: De unga människorna på Högskolan i början av sek..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127041239
2012-01-31
Amerikabilder : anteckningar om USA från 50-tal ..
119 kr
1994 N&K. Inbunden, skyddsomslag, 236s. 22x14cm, 431g. Skyddsomslaget har en skada efter borttagen prislapp, för övrigt i mycket gott..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9186644009
2012-01-31
Stikkan : den börsnoterade refrängsångaren
119 kr
Sweden music, 1983 Inbunden, skyddsomslag, 304s.
25x18cm, 875g. Rikt fotoillustrerad. Skyddsomslaget är nött och kantskadat, för öv..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-01-30
Ta Fast Boven. Boven 1758 Nilsson gick över 20 m..
220 kr
2001 3:e omarbetade och utökade upplagan. Hft. 303s. 21x15cm, 485g. Mycket gott skick. Författaren Per-Olof Nilsson skrev en bok om s..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
2012-01-30
Minnen från ring och arena
149 kr
1957. Tidens. Inbunden, skyddsomslag, 171s. Fotoillustrerad. Delvis skadat skyddsomslag, för övrigt i gott skick. Boken behandlar tyn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9118632122
2012-01-26
Lyckligt spel : [memoarer]
119 kr
1986 Norstedts. Inbunden, skyddsomslag, 288s. 21x14cm, 535g. Rikt fotoillustrerad. Mycket gott skick. Originaltitel: Blessings in dis..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100385409
2012-01-26
KÄMPA GRABBAR
119 kr
1973 Bonniers, klotband med skyddsomslag. 318s. 22x15x3,5cm, 709g. Rikt fotoillustrerad. Några tejplagade kantrevor i skyddsomslaget,..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127020495
2012-01-25
1791 Mozarts sista år
119 kr
1990 Natur&Kultur. Inbunden, skyddsomslag, 261s. 23x16cm, 600g. Gott skick, något nött skyddsomslag. ISBN 9127020495.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100456276
2012-01-25
Upplevelser av 1900-talet. Första kvartsseklet
119 kr
1982 Bonniers. Inbunden, skyddsomslag, 355s. 23x17x3,5cm, 940g. Gott skick, namnteckning något nött skyddsomslag, litet pennstreck. (..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170030529
2012-01-24
DIVORNA eller DE STORA ELEFANTERNAS CIRKUS
119 kr
1989 Info-bok. Inbunden, skyddsomslag, 256s. 21x13cm, 465g. Rikt fotoillustrerad. Mycket gott skick. Behandlar Mata Hari, Picasso, Ga..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9176084477
2012-01-19
Loppcirkus : Max von Sydow berättar
150 kr
Bromberg, 1989
Inbunden, skyddsomslag, 335s. 21x13cm, 577g. Rikt fotoillustrerad. Gott skick, en liten tejplagad kantreva i skyddsom..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789171303585
2012-01-19
ÄCKLIG : en sann berättelse om en mors grymhet
180 kr
Damm, 2007 Hårda pärmar, limbunden, 304s. 22x14cm, 414g. Mycket fint skick. ISBN 9789171303585. Beskrivning:En sann berättelse om en ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188930823
2012-01-17
Den nionde april : Nazitysklands invasion av Nor..
150 kr
Historiska media, 2000
Inbunden, skyddsomslag, 319s. 23x16x3cm, 664g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9188930823. Den nionde ap..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188818599
2012-01-17
Mitt krig : minnen från andra världskriget
250 kr
Replik, 2001
Inbunden, skyddsomslag, 353s. 23x16cm, 772g. Illustrerad. Mycket gott skick. Originaltitel: War as I knew it. ISBN 9188..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9179241867
2012-01-17
Mot en tredje väg : en biografi över Rudolf Meid..
150 kr
Lund : Arkiv, 2005
Inbunden, skyddsomslag, 340s. 22x16cm, 616g. Illustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9179241867. Årsbok för Arbetarn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9119293224
2012-01-17
Årstadagboken I-III : journaler från åren 1793-1..
380 kr
Norstedt, 1993 4:e oförändr. uppl. 3 Volymer. Inbundna, skyddsomslag. 25x17cm, 3,9kg. 501, (2) + 2 utvikningsbara kartor + 554 + 482..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170553009
2012-01-12
Ett liv på Östersjön - som båtflykting och färje..
150 kr
2003 Sellin. Inbunden, skyddsomslag, 252s. 23x16cm, 650g. Illustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9170553009. Ett liv på Östersjön är e..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9118840620
2012-01-12
FÖDD TILL MUSIK - Memoarer
129 kr
1989 Norstedts. Inbunden, skyddsomslag, 390s. 23,5x16x4cm, 822g. Fotoillustrerad. Kantnött skyddsomslag, för övrigt i mycket gott ski..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9757239003
2012-01-10
The Imperial Harem of the Sultans: Daily Life at..
250 kr
Peva Publications, 1995. Paperback, 222s. 19x14cm, 280g. Fotoillustrerad. Blekt rygg, något fläckat mittsnitt. ISBN 9757239003.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9119600828
Bara mitt bröst. En överlevnadsbok för cancerdra..
180 kr
1996 Norstedts, Inbunden, skyddsomslag, 204s. 400g. Skyddsomslaget ngt. skadat, för övrigt i gott skick. ISBN 9119600828.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127022838
Pappa, vem var du?
129 kr
1991 Natur&Kultur. Inbunden, skyddsomslag, 283s. 600g. Skyddsomslaget är något nött, för övrigt i gott skick. Originaltitel: Daddy, ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100475408
Sven Jerring - Ett stycke Radiohistoria
119 kr
1988 Bonniers. Inbunden, skyddsomslag, 423s. 23x16x3,5cm, 877g. Rikt fotoillustrerad. Mycket gott skick, liten kantnagg i skyddsomsla..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9163005867
ALF ÅBERG Tryckta skrifter 1944-1990. Bibliograf..
129 kr
1991. Laminatband, 291s. 24,5x17,5cm, 740g. Mycket gott skick. ISBN 9163005867. Innehåll: Tabula gratulatoria; Bibliografi; Personreg..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9175882272
ALFRED NOBEL Misantropen - Mecenaten. Genier, gu..
139 kr
1998 Bokförlaget DN. Inbunden, skyddsomslag, 216s. 28x21cm, 1,2kg. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. (Fraktkostnad 39kr, B-POST IN..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)