Begagnad bok
Typväxter för folkskoleseminarier.
200 kr
1918. 63 s. Förlagets dek.hklbd. illustr. i färg. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Barnens flora. När Sankte Per tappade nycklarna ..
100 kr
1984. 48 s. Dek.laminatband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Blommor i skog och mark.
150 kr
1982. 352 s. Dek.laminatbd, illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
WESTMANLANDS FLORA. Innefattande provinsen West..
600 kr
Stockholm, P.A. Norstedt & Söner 1852. (4), 143 sid. + en sida med rättelser och tillägg.Dek.hfrbd med ryggtitel i guld. Delvis med m..
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Dalarnes flora.
250 kr
1949. 458 s. Häftad. Ouppskuren. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Örter. Odling och användning.
175 kr
2002. 256 s. Förlagsinbunden. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bo med blommor. Hur man väljer och odlar rumsväx..
150 kr
1982. 368 s. Förlagets dek.laminatband. illustr.Namnteckning. Fint skick. (L)
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Växtförteckning I. Träd och buskar.
100 kr
Allmän svensk trädgårdstidnings handböcker, Nordisk rotorgravyr, 1938. 140 s. Förlagets klotband. (Lite nött)
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Växtförteckning II. Örtartade växter.
125 kr
Allmän svensk trädgårdstidnings handböcker, Nordisk rotorgravyr, 1938, 234 s. Förlagets klotband. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ogräs på åkern.
125 kr
1962. 99 s.Dek.mjuklaminatband. illustr. i färg. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
ACTA HORTI BERGIANI. TOM IV. Meddelanden från Ku..
500 kr
Stockholm 1907. 32+31+88+91+187 s. + 23 planscher (flera dubbelsidiga i färg). Förlagets tryckta pappbd. (Bandet nött). Inlagan i got..
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
En frisk och blomstrande perenn. Botaniska Fören..
125 kr
1989. 144 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kryddor i krukor.
125 kr
1992. 43 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Stämpel på titelbladet. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skansens örtagård - Skansens herb garden.
60 kr
1971. 80 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Arboretum Drafle 1890-1939.
300 kr
Uppsala & Stockholm 1940. 54, (2) s. + 88 fotografiska planscher. Häftad´. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Blomstervandringar.
150 kr
1980. 333 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Öknen blommar.
150 kr
1969. 149 s. Laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordens flora 1-10. Texten granskad och revidera..
400 kr
1980. 691 s. illustr. m. 663 planscher i färg. Förlagets dek. laminatband. Namnteckning. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nordens flora I-III. Texten granskad och revider..
750 kr
1964. 673 s. Förlagets gröna linneband. illustr. m. 663 planscher i färg. 3 vol. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Flower Arranger\'s Garden.
150 kr
Conran Octopus 1989. 144 p. Soft Cover. illustr. Previous owner\'s Stamp on the front page. Condition Good.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Macqueen\'s Flower Arranging.
200 kr
Ward Lock 1979. 248 p. Publishers Cloth. Dust jacket. illustr. Signed by author. Previous owner\'s dedication on the blank page. Con..
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Irish Herbal Cures.
150 kr
Dublin: Gill and MacMillan, 1994. 147 p. illustr. Paperback. As New. First Edition.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vilda och förvildade träd och buskar i Sverige. ..
125 kr
1991. 111 s. illustr. Stämpel på försättsbladet. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fältbotanik. Konsten att bestämma växter och anv..
150 kr
1984. 128 s. laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska växter i färg. Översättning av Gull Brun..
150 kr
1989. 184 s. Laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Blommor. Besvarad kärlek.
200 kr
1991. 248 s. Linnebd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Blommor i soliga länder.
150 kr
1979. 203 s. Laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fakta om medicinalväxter.
150 kr
1977. 145 s. Linnebd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
En liten dock mycket nyttig örtebok eller den li..
125 kr
C.Topelius Bokförlag 1974. 95 s. (De gamla folkböckerna 9). Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vartill våra växter duga.
125 kr
1978. 220 s. Dek.ppbd. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Studier öfver den gotländska vegetationens utvec..
500 kr
A.A. 1894. 112 s. Hklbd.m.fr.omsl.medbundet. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)