Begagnad bok
Världens största svindlare.
40 kr
Tryckt 2002, inbunden,. i gott skick, Frida Förlags AB, bilder, 112 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Oscar Rydbeck och hans tid.
60 kr
Tryckt 1992, inbunden, i gott skick, Fischer & Co, bilder, personregister, 324 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kriminalfall från Amerika. Förbrytarnas övermän.
60 kr
Tryckt1957, inbunden, kotryggband, i gott skick, Bernces Förlags AB, bilder, 318 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gangsterväldet i Chicago. Under förbudstiden 19..
40 kr
Tryckt 1980, inbunden, i gott skick, Prisma, bilder, 394 sidor, omslag.omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hälsö-Johannes. Avrättad 1857 med halshuggning.
100 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, Tre Böcker, bilder, karta, 232 sidor, omslag med små naggar.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
I enrum med brottslingar. Mina upplevelser som ..
23 kr
Tryckt 1947, andrs upplagan, häftad, i gott skick, Förlaget Filadelfia, bilder 191 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fallet Mary Bell. Porträtt av barn som mördar.
60 kr
Tryckt 2001, inbunden, i gott skick, Bonnier Alba, ill, 359 sidor, omslag med reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Århundradets brott.
19 kr
Tryckt 1978, inbunden, i gott skick, Bra Deckare, 305 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Den Rätvinkliga Triangeln. Roman om ett brott.
19 kr
Tryckt 1983, inbunden, i gott skick, namnteckning, Bra Deckare, 90 sidor, omslag med liten reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
All världens Detektivhistorier. Berömd antologi.
100 kr
Tryckt 1983, inbunden, i fint skick, Bonniers, 835 sidor, omslag med nagg.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Maffian. USA:s andra regering.
50 kr
Tryckt 1971, häftad, i bra skick, A&K, ill. 252 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Identifieringslärans grunder. Lärobok för staten..
50 kr
Tryckt 1959, inbunden, i hyfsat skick, anteckningar i boken, bilder, 181 sidor, solblekt pärm, ej omslag
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)