Just nu 1 435 827 annonser
Säljare: Andra grejer
Kategorier
Sökresultat: 1-30 av 265 i kategorin DECKARE
Sök i resultatet:Sortering:
Annonskategori: Begagnade böcker

Christie, Agatha

Herkules storverk

120 kr
Bonniers 1949 Sjunde Tus. Hft. Omslag ngt solkigt,äldre reparering i falsen 3 cm (Ok gjort), inlagan gulnad, i övrigt gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Christie, Agatha

Vem var den skyldige?

120 kr
W&W 1941 Hft. Inlagan gulnad, liten reva (1 cm) å främre omslag samt de fem första sidorna, Svag fläck å främre omslag, syns egentl..

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Steinhauer, Olen

Suckarnas bro

65 kr
Minotaur 2004 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, mkt. gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

O´Donnell, Peter

Slavlägret (Modesty Blaise)

60 kr
Berghs 1989 Kartonnerad, mkt. gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Christie, Agatha

Tio små negerpojkar

400 kr
Bonniers 1940 Sv.o.u. Privat helklot i gott skick. Namnt. Häftade omslaget saknas

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Symons, Julian

Lilla Mordboken. Från detektivhistoria t..

120 kr
Berghs 1979 Inb. 338s. Sk.omslag, skyddsomslaget ngt. nött, boken i gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Habicht, Ludvig

Borta!

150 kr
Rudolf Wall 1886 Sv.o.u. Samtida nött halvfranskt band 494s., längsgående veck å ryggen med bristning i skinnets yttre lager. Namnt...

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Wallace, Edgar

Smaragden

90 kr
Elanders 1927 halvfranskt bd. 272s. mkt. gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Woolrich, Cornell

Nattmara

80 kr
Gebers 1960 Sv.o.u. Hft. 244s. vikmärken på ryggen, övrigt gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

John Ball

Naket mord

60 kr
Skoglunds 1968, sv. ou. Hft. 243s. namnteckning, starkt gulnad baksida, vikmärken på ryggen , allmännt nött omslag, övrigt gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Marsh Ngaio

Hand i handske

60 kr
Gebers. 1963. Häftad. sv.ou. 234 sidor, snedläst, vikmärken inne i boken, allmännt nött,

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Marsh, Ngaio

Svärdsdansen

60 kr
Gebers, 1958, sv. ou. hft. 307s. snedläst, fläckig baks. allmänt nött på omslaget, inuti gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Christie, Agatha

Tretton vid bordet

150 kr
Bonniers 1940 [Svenska originutgåvan kom 1935] Förlagshalvfranskt band. Två mindre skrapskador å skinnet å bakre pärm (inte så störa..

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Lang, Maria

Dödligt drama på Dramaten

120 kr
Norstedts 1986 o.u. Kartonnerad, sk.omslag, Skyddsomslaget aningen kantfnasigt, i övrigt gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Christie, Agatha

Mannen i brunt

120 kr
Bonniers 1987 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag, skyddsomslaget, nött, mindre revor, boken i gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Simenon, Georges

Maigret blir upprörd

120 kr
Bonniers 1962 Sv.o.u. Hft. gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Dickson, Carter

De tio tekopparna

120 kr
Gebers 1958 Sv.o.u. Hft. Omslag av Hans Arnold Gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Richter Frich, Øvre

Starke Jansson i kinesiska sjön

120 kr
Allas, 1941. sv. o.u. 96 s. privat halvklot Inbunden. främre omslag medbundet, mkt. gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Richter Frich, Øvre

Dödshålan / På morgondagens vingar

95 kr
Ardor. 1942. sv. o.u. 159 s. privat halvklot Inbunden. främre omslag medbundet, skada på främre omslagets nedre hörn, liten namnteck..

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Richter Frich, Øvre

Kanonernas själ

65 kr
Svensk bokhandel, Halmstad 1943, privat halvklot Inbunden. främre omslag medbundet, mkt. gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Richter Frich, Øvre

De hemlösas ö

65 kr
Lindqvist 1944, privat halvklot Inbunden. främre omslag medbundet, mkt. gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Richter Frich, Øvre

Furstinnan Elena

65 kr
Lindqvist 1942. privat halvklot Inbunden. främre omslag medbundet, liten namnteckning, gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Mårtensson, Bertil

Mordet på Dr Faust

120 kr
bokád 1977 O.u. Inb. Tillskrift från författaren [Med spännande tillägnan! Bertil Mårtensson] Gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Chandler, Raymond

Spanish Blood. A Collection of Short Sto..

120 kr
The World Publishing Co USA 1946 First Printing (Stated) Förlagsbd. Utan skyddsomslag, Gulnad inlaga, övrigt gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Sayers, Dorothy

Alla slags brott

80 kr
Korpen 1977 Sv.o.u. Hft. 72s- ospr. Stmpl. Läseex å sista sidan, övrigt gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Trenter, Stieg

Skuggan

65 kr
Bonniers 1960 o.u. Hft. gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Simenon, Georges

Maigret och mannen på bänken

95 kr
Bonniers 1957 Sv.o.u. Hft. gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Monbrun, Estelle

Mord hos Tante Léonie

65 kr
Norstedts 1996 Kartonnerad, sk.omslag, gott skick*

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Ellroy, James

Browns rekviem

80 kr
BB 1999 Sv.o.u. Kartonnerad, sk.omslag gott skick

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Chesterton, G.K.

The Man Who Knew Too Much and other Stor..

400 kr
London. Cassell and Company, LTD. 1922. First Edition. Stated: "First Published in 1922" on the copyright page. Förlagshelklot. Skyd..

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Alvarez, Rafael

The Wire. Truth to be told. Behind the S..

120 kr
Pocket Books NY 2004 First Hardcover edition September 2004 (stated) Kartonnerad 282s. Sk.omslag, illustrerad med bilder ur Tv-serie..

Säljare: Andra grejer, Göteborg (Företag)

Sökresultat: 1-30 av 265 i kategorin DECKARE
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7