Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Bergengren, Maria
Organisation & Ledarskap
100 kr
Bonniers. Andra uppl. 2003. 200 s. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Antikvariat Mården, Bodafors (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Gratte, Ingvar
C++ Programmering A
50 kr
Liber. Första uppl. 2002. 144 s. Häftad. Gott skick. Understrykningar.
Säljare: Antikvariat Mården, Bodafors (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Eriksson, Per
Persondatorer
100 kr
Liber. Tredje uppl. 2002. 320 s. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Antikvariat Mården, Bodafors (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Grethe Knudsen
Om Rhode Island Curriculum
24 kr
Nordisk tidskrift för dövundervisningen. 1980. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Peter G. Neumann
Computer-Related Risks
75 kr
Addison-Wesley 1995. Paperbound. Good shape. Signed by the owner. Notes on the first leaf. Underlinings at three of 368 pages. 550 g..
Säljare: Itts bokhörna, Västerås (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Halsall
Computer networking and the internet
300 kr
5 uppl. 24x19,2cm. 1567 gram. Nyskick.
Säljare: Mikael Arnerwik, Skövde (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Elmasri/Navathe
Fundamentals of database system
400 kr
4 uppl. 23,2x18,7cm. 1573 gram. Nära nyskick.
Säljare: Mikael Arnerwik, Skövde (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Måndag
Daniel Appleman
How computer programming works
80 kr
26,5x22cm. 738 gram. Nyskick.
Säljare: Mikael Arnerwik, Skövde (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag
Lagercrantz, David
Ett svenskt geni - berättelsen om Håkan ..
50 kr
2001, pocket i nyskick
Säljare: Essbok, SÖDERBÄRKE (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag
Astrid Haugland
Digital Bildbehandling
110 kr
Pagina. Andra upplagan uppl. 1999. 397 s. Häftad. Gott skick. Diskett med övningsfiler medföljer..
Säljare: bokmalen, Älvdalen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Söndag
Torvalds, Linus
Just for Fun: The Story of an Accidental..
80 kr
HarperBusiness. 2001. 288 s. Inbunden. 24x16,2cm. 548 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Säljare: Fredrik Persson, Linköping (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Hitchon, W. N. G.
Plasma Processes for Semiconductor Fabri..
200 kr
inb. med skyddsomslag 1999, cambridge univ. press 1999, nära nyskick
Säljare: Antikvariat Mimer, STOCKHOLM (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Northrup, Tony
Microsoft .NET FRAMEWORK - Web developer..
250 kr
med Shawn Wildermuth, Bill Ryan, Glenn Johnson, Mike Snell, Bruce Johnson, Brian C. Lanham, Sara Morgan. Microsoft Press 2007. Limhäf..
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Kingsely-Hughes, Adrian
JavaScript 1.5 by example.
60 kr
med Kingsely-Hughes, Kathie. Que 2001. Limhäftad 299 sid. MYCKET GOTT SKICK.
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Shepherd, George
ASP.NET 2.0
50 kr
Microsoft Press 2005. Limhäftad 419 sid. NÄRA NYSKICK. Cd medföljer med C#-kodexempel.
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Valade, Janet
PHP & MySQL for Dummies
80 kr
Wiley 2007. Limhäftad 436 sid. MYCKET GOTT SKICK.
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Lördag
Quigley, Ellie
PHP and MySQL by Eaxample
100 kr
med Marko Gagenta. Prentice Hall 2007. Limhäftad 878 sid. MYCKET GOTT SKICK. Innehåller CD-ROM med PHP och MySQL, UNIX/Linux och kod..
Säljare: Klas, Göteborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-09-02
Hudak, Paul
The Haskell School of Expression - Learn..
240 kr
2000, original wrapper in fine condition, no names, no dents
Säljare: Essbok, SÖDERBÄRKE (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-09-02
Pfaffenberger, Bryan m. fl.
HTML, XHTML, and CSS bible
70 kr
Wiley (Indianapolis, USA). 3 uppl. 2004. xxv + 790 s. Häftad. 1200 gram. Mycket gott skick. Rikt illustrerad i svartvitt. Skrymmande.
Säljare: Antikvanti, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-09-02
White, Ron
How computers work
70 kr
Que (Indianapolis, USA). 8 uppl. 2006. xiii + 452 s. Häftad. 1100 gram. Mycket gott skick. Rikt illustrerad i färg och svartvitt.
Säljare: Antikvanti, Malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-31
Michael Main. University of Colorado at ..
Data Structures & Other Objects Using Java
200 kr
ADDISON-WESLEY. 1999. 768 s. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Bokgaraget, Eskilstuna (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-31
Andre Persidsky and Mark Schaeffer
VISUAL QUICKSTART GUIDE MACROMEDIA DIREC..
200 kr
Peachpit Press . 2003. 516 s. Häftad. Nära nyskick/ mycket gott skick. Engelsk text.
Säljare: Bokgaraget, Eskilstuna (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-31
Jason Nash
Networking Essentials - MCSE - Study Guide
100 kr
IDG Books Worldwide. 1998. 518 s. Inbunden. Gott skick. Engelska. CD-Rom medföljer..
Säljare: bokmalen, Älvdalen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-31
Björn Minör (översättning)
Adobe InDesign 2.0
125 kr
Perfekt skick, oanvänd. Från 2002. Köparen betalar frakten.
Säljare: WollinVega, Rockneby (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-31
Rumbaugh, Jacobson, Booch
The unified Modeling Language Reference ..
250 kr
Pearson. 2nd edition uppl. 2006. 721 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Täcker UML 2.0 - referensverk nr 1 i kombina..
Säljare: Pär-Ola Zander, Ryomgård (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-30
Sven-Åke Johansson
DOS 3.3
40 kr
A & W. 1991. 270 s. Inbunden. Nyskick. 5-tums diskett ingår.
Säljare: isak, OVIKEN (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-30
Eva-Lis Sundström
Lär dig använda Word Perfect 5.0
30 kr
Liber. 1990. 80 s. Häftad. Nyskick.
Säljare: isak, OVIKEN (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-30
Mona Johansson/Lena Svensson
Word Perfect 5.0 Textbehandling
20 kr
Esselte. 1989. 80 s. Häftad. Nära nyskick.
Säljare: isak, OVIKEN (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-30
Christer Sturmark m.fl.
Microsoft Windows 95
40 kr
Bonniers. 1997. 320 s. Häftad. Nära nyskick.
Säljare: isak, OVIKEN (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-30
Christer Sturmark m.fl.
100 smarta tipss för Windows 3.11
30 kr
Bonniers. 1995. 180 s. Häftad. Nära nyskick.
Säljare: isak, OVIKEN (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-30
Ingvar Gratte
Lär dig använda Works 2
30 kr


