Cisco Press. 1997. 496 s. Inbunden. 23,9x19,4cm. 1075 gram. Nära nyskick. jättefint skick. inga anteckningar/understrykningar.
JOHN WILEY & SONS. 2000. 549 s. Häftad. 23,4x19,2cm. 975 gram. Nära nyskick. fint skick, inga understrykningar/anteckningar.
adobepress/pagina. första svenska tryckningen uppl. 2009. 270 s. Häftad. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. läs mer
Natur och Kultur. Första uppl. 1999. 287 s. Inbunden. Kartonnage. Omslag: Nina Ulmaja. 21,5x14cm. 492 gram. Nära nyskick. Prydlig namnetikett på främre försättsbladet. "Vilka är de egentligen - barnen som märks? De barn som mån.. läs mer
Pagina förlag. Första uppl. 2008. 390 s. Häftad. CD-SKIVA MED ALLA OBJEKT SOM INGÅR I "RESAN TILL 1895" MEDFÖLJER. 23x16,5cm. 629 gram. Nyskick. Adobe Flash CS3 Professional är ett utmärkt verktyg för den som vill integrera text.. läs mer
wiley publishing. 2009. 911 s. Häftad. 23.5x19cm. 1401 gram. Mycket gott skick. läs mer
APress. 1 uppl. 2012. 991 s. Inbunden. Nyskick.
Big Nerd Ranch Guides. 3 uppl. 2012. 589 s. Pocket. Nyskick.
Pagina. Första tryckningen uppl. 2006 . 236 s. Pocket. Mycket gott skick. En tidigare ägares namn står på pärmen som också har rester efter en klisterlapp. Försidan saknas.
Skandinaviska databöcker. 2006. 264 s. Spiralbindning. Nära nyskick. CD-skiva med övningsfiler medföljer.
Liber. 1:1 uppl. 2001. 134 s. Häftad. Mycket gott skick.
Pagina. 2007. 1057 s. Pocket. Mycket gott skick. Rester av klisterlappar på Pärm och första insida.
Studentlitteratur. 2005. 380 s. Pocket. Nyskick.
Studentlitteratur. 2005. 312 s. Pocket. Nära nyskick. Perfekt skick, utom att en tidigare ägares namn står på första sidan.
Pagina. 2003. 830 s. Inbunden. 24x17cm. 1226 gram. Nyskick. CD-ROM medföljer med obrutet fodral på insidan av pärmen. läs mer
Konsultförlaget. 2004. 143 s. Häftad. Gott skick. En handboken skriven för den som arbetar med presentationer med bildspel. Den tar sin avspark i både den klassiska retoriken och i den moderna amerikanska retoriken. Boken ger pr.. läs mer
Wahlström & Widstrand. tredje uppl. 1984. 161 s. Dek. pappband. 21,5x14cm. 400 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. läs mer
Liber. 1983. 246 s. Häftad. 24x16cm. 480 gram. Gott skick.
Studentlitteratur. Tredje uppl. 1974. 208 s. Häftad. 22x15cm. 319 gram. Hyfsat skick.
REA. 1990. 100 s. Häftad. 21x14cm. 136 gram. Gott skick. Överstrykningspenna har använts i boken.
SAMS. Second edition uppl. 1999. 949 s. Häftad. 23x19cm. 1655 gram. Mycket gott skick. Överstrykningspenna har använts i kapitel 1-5.
Addison Wesley. 1999. 165 s. Inbunden. 23x19cm. 340 gram. Gott skick. Överstrykningspenna har använts i kapitel 1 - 2. läs mer
Benjamin Cummings. 1994. 208 s. Häftad. 23x18cm. 398 gram. Gott skick.
Addison Wesley. 1998. 255 s. Häftad. 23x18cm. 438 gram. Gott skick. Överstrykningspenna har använts i förordet.
Wiley. 1998. 397 s. Inbunden. 23x19cm. 758 gram. Gott skick. Överstrykningspenna har använts i kapitel 1 - 2.
IDG Books. 1996. 377 s. Inbunden. 23x19cm. 761 gram. Hyfsat skick. Överstrykningspenna har använts i kapitel 1 - 2.
Prentice Hall. 1997. 463 s. Inbunden. 24x18cm. 1050 gram. Nyskick. läs mer
SAMS. 1999. 422 s. Inbunden. 23x18cm. 818 gram. Mycket gott skick. överstrykningspenna har använts i kapitel 1 - 5.
John Wiley. 2000. 459 s. Inbunden. 24x20cm. 983 gram. Nyskick. läs mer
Prentice Hall. 1997. 507 s. Inbunden. 26x21cm. 1172 gram. Nyskick.
