Begagnade böckerISBN: 9147004266
Idag 12:48
Barnneuro psykiatri. ( MBD/DAMP, autistiska stör..
225 kr
Liber. Första upplagan 4. uppl. 1994. 177 s. Häftad. Mjuk perm.. 22,5x15cm. 300 gram. Nyskick. Inga anteckningar i boken..
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla
Begagnade böckerISBN: 9146118543
Idag 12:36
Barnpsykiatri ( Med bidrag av Birte Höeg Brask ).
65 kr
Wahlström & Widstrand ( ALMAserien 53 ).. 1974. 360 s. Häftad. Mjuk perm.. 19,5x13cm. 405 gram. Nära nyskick. OBS. En namn anteckning..
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla
Begagnade böckerISBN: 9789179420277
Söndag
De stora programmerarna / Intervjuer
250 kr
Columna Förlags AB. 1989. 360 s. Inbunden. Med 2 ägarstämplar i början av boken ("BBB-bibliotek"). Gott skick. Har tillhört Nationale..
Böcker från Antikvariat Kim
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789144048963
Söndag
Statistisk verktygslåda- samhällsvetenskaplig or..
300 kr
Studentlitteratur. 2:a uppl. 2010. 480 s. Inbunden. Mycket gott skick. Finns cd-skiva som ingår, kan användas för att träna på statis..
Böcker från Carina
Sala
Mer info
Sala
Begagnade böckerISBN: 914400253X
Lördag
Filemaker Pro I Praktiken
150 kr
studentlitteratur. 2001. 264 s. Häftad. 22.5x15.5cm. 374 gram. Nära nyskick.
Böcker från läslust
bandhagen
Mer info
bandhagen
Begagnade böcker
Lördag
IT-boken. En bok om den nya tekniken och hur män..
40 kr
Freebook. 189 s. Häftad. 280 gram. Nära nyskick.
Böcker från Bok & Vinyl
Falköping
Mer info
Falköping
Begagnade böcker
Fredag
IT i vården. ( IT- stöd för samarbete och lärand..
65 kr
1996. 155 s. Häftad. Mjuk perm. 24x17cm. 350 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla
Begagnade böckerISBN: 9144030797
Fredag
Multimedia från grunden
150 kr
Studentlitteratur. 1:a upplagan uppl. 2003. 256 s. Pocket. Nyskick.
Böcker från läsaren
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böckerISBN: 9780321123978
Torsdag
Photoshop 7 Wow Book (med CD-rom)
140 kr
Peachpit Press 2003, häftad, färgillustrerad, 480 sid, fint skick, 1140g
Böcker från Slam's Böcker och Skivor
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Tisdag
C: the complete reference
200 kr
McGraw-Hill. 2:a uppl. Häftad. 1400 gram. Nyskick.
Böcker från Boken
Hofors
Mer info
Hofors
Begagnade böcker
Tisdag
DirectX 3D Graphics Programming
200 kr
IDG books. Häftad. 1250 gram. Nyskick. CD-skiva bortagen.
Böcker från Boken
Hofors
Mer info
Hofors
Begagnade böckerISBN: 9147040491
Tisdag
Internethandboken Internethandboken : Din Guide ..
79 kr
Liber AB. 1:1 uppl. 1997. 235 s. Inbunden. k. 21,5x15,2x2,1cm. 474 gram. Mycket gott skick. Är du nybörjare på Internet eller sällan ..
Böcker från Österlens
Simrishamn
Mer info
Simrishamn
Begagnade böckerISBN: 9163608057
Tisdag
Adobe Photoshop CS: Den oficiella övningsboken f..
70 kr
Pagina Förlags AB. 1 uppl uppl. 2004. 563 s. Häftad. Nyskick. Medföljande CD.
Böcker från Malströmmen
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 9163608278
Tisdag
Adobe Illustrator CS: Den oficiella övningsboken..
70 kr
Pagina Förlags AB. 1 uppl uppl. 2004. 546 s. Häftad. Nyskick. Medföljande CD.
Böcker från Malströmmen
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 9163608049
Tisdag
Adobe InDesign CS: Den oficiella övningsboken fr..
70 kr
Pagina Förlags AB. 1 uppl uppl. 2004. 484 s. Häftad. Nyskick. Medföljande CD.
Böcker från Malströmmen
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
2012-01-30
C++ programmering
200 kr
Pagina. 1993. Inbunden. 1250 gram. Nära nyskick.
Böcker från Boken
Hofors
Mer info
Hofors
Begagnade böckerISBN: 9175881918
2012-01-29
Platsen som inte finns : en bok om Internet
75 kr
Bokförlaget DN. 1998. 240 s. 405 gram. Mycket gott skick. Gallrad biblioteksbok. Inplastat.
Böcker från Dorile
Karlskrona
Mer info
Karlskrona
Begagnade böckerISBN: 9780735713635
2012-01-29
Game architecture and design
80 kr
coriolis. 742 s. Häftad. Nyskick. innehålle dvd skiva. orörd.
Böcker från leviathan
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böcker
2012-01-28
Drivkraft
68 kr
1994, förlagsband med skyddsomslag i nära nog nyskick, rak och ren utan namn elle rskador
Böcker från Essbok
SÖDERBÄRKE
Mer info
SÖDERBÄRKE
Begagnade böckerISBN: 0130996513
2012-01-28
Real - time systems
250 kr
Böcker från bestguiflkt
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böckerISBN: 0321123816
2012-01-28
Mobile Communications Second Edition
150 kr
Böcker från bestguiflkt
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böckerISBN: 0201060795
2012-01-28
Operating System Concepts
200 kr
Addison-Wesley. 2 uppl. 1985. 628 s. Häftad. Nära nyskick. Förskottsbetalning till bankkonto (Swedbank) Frakt (brev, inom Sverige): 6..
Böcker från rickardd
Västervik
Mer info
Västervik
Begagnade böckerISBN: 0071008047
2012-01-28
Database system concepts
150 kr
McGRAW-HILL. 2 uppl. 1991. 696 s. Limhäftad. Nära nyskick. Förskottsbetalning till bankkonto (Swedbank) Frakt (brev, inom Sverige): 6..
Böcker från rickardd
Västervik
Mer info
Västervik
Begagnade böcker
2012-01-28
Datorkunskap 03 Microsoft Windows XP
150 kr
Maxlogic. 538 uppl. 2003. Häftad. Spiralhäftad. Gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Joahn
helsingb..
Mer info
helsingb..
Begagnade böckerISBN: 9175884283
2012-01-28
Inkognito Kärlek Relationer & Möten På Internet
50 kr
bokförlaget dn. 2002. 180 s. kartonage. 22x14cm. 355 gram. Nyskick.
Böcker från läslust
bandhagen
Mer info
bandhagen
Begagnade böcker
2012-01-27
Java-programmering
150 kr
Pagina. 1998. 290 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från petersami
Bandhagen
Mer info
Bandhagen
Begagnade böckerISBN: 9789163609022
2012-01-26
Enkel Webbdesign
100 kr
Pagina 2006, häftad, färgillustrerad, 455 sid, nyskick
Böcker från Slam's Böcker och Skivor
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 0201357445
2012-01-26
Data structures & other objects usin java
65 kr
Pearson Education. 1999. 768 s. Häftad. lite kantstött men inget allvarligare,endast 39kr i porto. 23x19cm. 1200 gram. Gott skick. 3..
Böcker från Bigården/Goldenbooks.se
växjö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
växjö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 0907563651
2012-01-26
Spectrum+ LOGO
40 kr
Interface. 1985. 64 s. Häftad. 24x17cm. 140 gram. Nyskick. Engelsk. Programmering för Spectrum.
Böcker från Leaton musik
OVIKEN (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
OVIKEN (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9126818469
2012-01-26
BITS - informationssamhället
40 kr
Utbildningsradion. 1981. 60 s. Häftad. 25x16cm. 140 gram. Nyskick.
Böcker från Leaton musik
OVIKEN (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
OVIKEN (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9173825875
2012-01-26
Datorn på mitt skrivbord
50 kr
Studieförlaget. 1984. 180 s. Häftad. 22x15cm. 250 gram. Nyskick.
Böcker från Leaton musik
OVIKEN (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
OVIKEN (Antikvariat / Bokhandel)