Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bravur Bok
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 250. i kategorin Deckare, Thriller
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9177090063
Döden väntar dig. Thriller. av JOHANSEN, IRIS
JOHANSEN, IRIS
Döden väntar dig. Thriller.
23 kr
Tryckt 1999, inbunden, fint skick, Richters, 320 sidor, 370 gram, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
AAGE, CHRISTIAN
Damoffer. Thriller.
40 kr
Tryckt 2000, inbunden, gott skick, Tre Tryckare, 254 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BTJ FÖRLAG
Mord i ordning. Ett urval svenska och översatta ..
50 kr
Tryckt 2007, häftad, gott skick, namnstämpel, register, 167 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Helvetesdagar i Las Vegas / Fartyg på hemligt up.. av COTTON, JERRY
COTTON, JERRY
Helvetesdagar i Las Vegas / Fartyg på hemligt up..
23 kr
Bokförlaget Regal. 1967 / 1968. 158 / 158 s. Pocket. 17,5x11cm. 206 för 2 gram. Gott skick.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NILSONNE, ÅSA
I det tysta.
40 kr
Tryckt 2000, inbunden, i mycket gott skick, Forum, 240 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
DAHL, ARNE
Efterskalv. Kriminalroman.
40 kr
Tryckt 2006, inbunden, i nyskick, Bonniers, 396 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
DAHL, ARNE
Dödsmässa. Kriminalroman.
23 kr
Tryckt 2004, inbunden, i mycket gott skick, Bonniers, 384 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
WESTALL, ROBERT
Död i sikte. Rysarnoveller om kärlek.
23 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, Rabén & Sjögren, 131 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PATTERSSON, HARRY
Att fånga en kung. Thriller.
23 kr
Tryckt 1980, inbunden, i mycket gott skick, Norstedts, 207 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CHRISTIE, AGATHA
Mordet i prästgården.
23 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, Bonniers, 276 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
DeMILLE, NELSON
Tre kan bevara en hemlighet...om två av dem är d..
23 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, Bonnierförlagen, 389 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SUNESON, VIC
Döden kastar långa skuggor.
19 kr
Tryckt 1978, inbunden, i gott skick, Wahlströms, 240 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LANG, MARIA
Intrigernas hus.
19 kr
Tryckt 1973, inbunden, i gott skick, namnteckning, Norstedt, 215 sidor, uo, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ASHER, JANE
Dödlig längtan. Thriller.
23 kr
Tryckt 2000, inbunden, i mycket gott skick, W&W, 206 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TRENTER, STIEG
Lysande landning / Träff i helfigur / Detektivro..
23 kr
Tryckta 1987, pocket, i gott skick, Bonniers Pocket, 2 böcker, 298+336 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MÅRTENSON, JAN
Caesars örn. En Homan-Deckare.
19 kr
Tryckt 1996, inbunden, i gott skick, veck på sista bladet, Bonnierförlagen, 336 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GREENSTED, RICHARD
Ingen väg tillbaka. Varje förälders mardröm - e..
40 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, W&W, 293 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TUROW, SCOTT
Vållande. Thriller.
23 kr
Tryckt 2001, inbunden, i gott ksick, Natur och Kultur, 438 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
McDERMID, VAL
Dödsdomen.
19 kr
Tryckt 2002, inbunden, i mycket gott skick, AlfabetaAnamma, 470 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LEON, DONNA
Mord i natten. Ett fall för kommisarie Brunetti.
50 kr
Tryckt 2003, inbunden, i gott skick, Forum, 270 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LUSTBADER, ERIC
Flytande staden. En Nicholas Linnrar-thriller.
40 kr
Tryckt 1995, inbunden, i gott skick, Wahlströms, 441 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
EDWARDSON, ÅKE
Sol och skugga. Kriminalroman.
19 kr
Tryckt 2000, inbunden, gott skick, ngt snedläst, Norstedts, 404 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CHRISTIE, AGATHA
4.50 från Paddington.
19 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, ngt snedläst, Bonniers, 280 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SIMPSON, DOROTHY
Mördande misstag.
23 kr
Tryckt 1988, inbunden, i gott skick, Tidens Förlag, 253 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TITLE, ELISE
Afrodite. En thriller.
50 kr
Tryckt 1997, inbunden, i gott skick, Rabén Prisma, 407 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
KING, LAURIE R.
En helig dåre.
23 kr
Tryckt 1996, inbunden, i mycket gott skick, Rabén Prisma, 237 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PLANTE, LYNDA LA
I mördarens spår. Ett fall för en kvinna. Boke..
50 kr
Tryckt 1995, inbunden, i gott skick, Wahlströms, 268 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SILVA, DANIEL
Livvakt av lögner.
23 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, Norstedts, 494 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LUSTBADER, ERIC
Svart hjärta.
23 kr
Tryckt 1994, inbunden, i gott skick, namnteckning, Wahlströms, 447 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CONNOLLY, JOHN
Den vita vägen.
40 kr
Tryckt 2002, inbunden, i gott skick, bortklippt namnteckning, Forum, 357 sidor, omslag,
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
INGEMARSSON, KAJSA
På det fjärde ska det ske.
40 kr
Tryckt2004, inbunden, i gott skick, Forum, 432 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 250
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt