Just nu 1 440 048 annonser
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin Deckare & Thrillers
(totalt ca 75 799 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 22:12

Dickson, Carter

Nio och döden blir tio

65 kr
Tidens. 1977. 226 s. Inbunden. 21,5x13,5cm. 385 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. En del smuts på skyddsomslaget. ..

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 22:05

Hawkey, Raymond & Bingham, Roger

Ingreppet

75 kr
Bokförlaget Bra Böcker. 1:a uppl. 1975. 310 s. Inbunden. 20,5x13,5cm. 446 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott s..

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 22:02

Lang, Maria

De röda kattorna

55 kr
Norstedts. 1975. 200 s. Pocket. 19x11cm. 144 gram. Gott skick. Klisterlapp på baksidan, blyertsnamnteckning på insidan.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:59

Lang, Maria

Rosor, kyssar och döden

55 kr
Norstedts. 1981. 176 s. Pocket. 19x11cm. 113 gram. Mycket gott skick.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:56

Westlake, Donald E.

Bank på villovägar

50 kr
Bonniers. 1:a uppl. 1979. 216 s. Pocket. 18,5x11cm. 180 gram. Gott skick. Lätt nötning på ryggen, i övrigt i mycket gott skick.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:55

Sonnergaard Jörgen, Svanström Barbro

Det sjunde sinnet

24 kr
Bra Spänning. 1986. 215 s. Inbunden. Kartonnage. 20,5x13cm. 253 gram. Nära nyskick. Boken är oläst.

Säljare: Staffan Bergström, Karlstad (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:52

Stewart, Mary

Adonisträdgården

55 kr
Albert Bonniers förlag. 1:a uppl. 1970. 290 s. Inbunden. 19x12,5cm. 326 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:49

Duse, S.A.

Stilettkäppen

65 kr
Åhlén & Åkerlunds. 1:a uppl. 1927. 258 s. Inbunden. 17,5x12,5cm. 271 gram. Gott skick. Något snedläst rygg. Hör till serien "AFAs röd..

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:46

Napier, Geraldine

En sky av brudar

55 kr
Tidens bokklubb. 1:a uppl. 1970. 258 s. Inbunden. 21,5x14cm. 445 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:36

Holt, Victoria

Menfreyas klocka

60 kr
Wahlström & Widstrand. 1973. 242 s. Inbunden. 20x12,5cm. 316 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:34

Holt, Victoria

Lodjurets skugga

35 kr
Wahlström & Widstrand. 1974. 342 s. Inbunden. 20x13cm. 406 gram. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. Klämskador på omslaget.

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 21:31

Klein, Alexander

Maskerad agent

55 kr
Tidens bokklubb. 1:a uppl. 1962. 258 s. Inbunden. 21x14cm. 412 g. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Klistermärke inuti ("Denna bok til..

Säljare: nattliga_toner, Stockholm (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:21

Nora Roberts

Heta Linjen

20 kr
richters förlag. 1991. 319 s. Inbunden. 18.5x12cm. 300 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. namn ini bok - skyddsomsl..

Säljare: läslust, bandhagen (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:02

Larsson Åsa

TILL DESS DIN VREDE UPPHÖR

39 kr
Format:Inbunden i hårt kartonnage med skyddsomslag Tryckt år:2008 Skick:I bra skick Vikt opackad:519gr Någon mördar Wilma Persson..

Säljare: Bokoteket, Gärds-Kö.. (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 20:02

Gunnar Wall

Historiens största spioner

65 kr
Semic. 2007. 288 s. Inbunden. 500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.

Säljare: Bokräddaren: Owe R.., Upplands.. (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:33

Barbara Voors

Sömnlös

55 kr
Wahlström&Widstrand. 2002. 337 s. Inbunden. 23,5x15,5cm. 400 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:30

Olov Svedelid

Strömkantring

55 kr
Bonnierförlagen. 2002. 362 s. Inbunden. 22x14cm. 300 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:26

Nora Roberts

Livsfarlig utsikt

60 kr
Bonnierförlagen. 2007. 487 s. Inbunden. 22x14,5cm. 500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:23

Chris ryan

Inget val

55 kr
Bonnierförlagen. 331 s. Inbunden. 22x14cm. 400 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:23

Kathy Reichs

Dödligt allvar

15 kr
Bra Böcker. 2004. 318 s. Pocket. 18x11cm. 180 gram. Nära nyskick.

Säljare: Jessika Behrens, Västerås (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:21

Mario Puzo

The last don

40 kr
Ballantine books. 502 s. Pocket. 18x11cm. 200 gram. Mycket gott skick. Engelsk text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:18

Dan Brown

Digital Fortress

35 kr
429 s. Pocket. 17,5x10,5cm. 200 gram. Mycket gott skick. Engelsk text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:14

Stieg Larsson

Flickan som lekte med elden

45 kr
Månpocket. 2007. 631 s. Pocket. 18x11cm. 300 gram. Nära nyskick.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:10

John Grisham

The partner

35 kr
Dell publishing. 1998. 468 s. Pocket. 17,5x10,5cm. 200 gram. Mycket gott skick. Engelsk text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:07

Stephen Hunter

Black light

35 kr
Dell publishing. 1997. 517 s. Pocket. 17,5x10,5cm. 200 gram. Nära nyskick.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 18:03

Sara Paretsky

Total recall

30 kr
2002. 523 s. Pocket. 17,5x11cm. 200 gram. Mycket gott skick. Engelsk Text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:59

Frank Delaney

Pearl

30 kr
Harper collins publishers. 2000. 389 s. Pocket. 20x13cm. 250 gram. Gott skick. Engelsk Text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:54

David Morrell

Double image

40 kr
Headline book publishing. 1998. 469 s. Pocket. 18x11,5cm. 200 gram. Nära nyskick. Engelsk text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:50

Anne Rice

Servant of the bones

24 kr
The ballantine publishing group. 1997. 419 s. Pocket. 17,5x11cm. 200 gram. Mycket gott skick. Engelsko text.

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:47

Ken Follett

The third twin

50 kr
crown publishers.inc. 1 uppl. 1996. 423 s. Inbunden. 25x16,5cm. 650 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Engelsk..

Säljare: lenaivy, karlskoga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:32

Unefäldt Gösta

Polisen och den döde på Holmen grå

250 kr
1995. O.u. Dek.origbd. 310s. Snedläst,annars välbevarat ex

Säljare: Masthuggets Antikv.., göteborg (Företag)

Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin Deckare & Thrillers
(totalt ca 75 799 annonser)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7