Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Fryksdalens Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 692. i kategorin Deckare Thriller
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Henning Mankell
Pyramiden
23 kr
Ordfront 2000 Inbunden Kurt Wallander vid polisen i Ystad utreder en flygolycka. Ett sport plan har störtat men det finns rapport att..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
John Grisham
Firman
23 kr
Wiken 1994 Inbunden Boken som blev film med Tom Cruise i huvudrollen Ca 430 sidor, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Diane K Shah
Ett brott är blott ett brott
23 kr
BB 1994 Inbunden Los Angeles 1947 där Paris Chandler blir indragen i intrigen. Ca 380 sidor, gott skick med skyddsomslag
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Graham Greene
Den mänskliga faktorn
23 kr
Norst. 1980 Häftad Ca 290 sidor, pocket, namnnotering, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ellery Queen
Tio dagars underverk
23 kr
Bon. 1958 Inbunden Ca 300 sidor, gott skick, utan skyddsomslag
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Liza Marklund
Den röda vargen
23 kr
Pirat 2005 Häftad En journalist mördas i Luleå. Annika Bengtzon finner en koppling mellan mordet och ett attentat mot flygbasen F21 i..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Caimilla Läckberg
Isprinsessan
23 kr
MånPocket 2004 Häftad Kriminalroman Ca 320 sidor, gott skick, pocket
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sidney Sheldon
Catherines dröm
23 kr
"Svalan 1991 Inbunden Hon är en kvinna utan namn och utan förflutet men minnen kommer långsamt tillbaka, en fristående fortsättning ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Joy Fielding
Bilden av en främling
23 kr
Bon. 1992 Inbunden Psykologisk thriller. Jane står blodig men oskadd på gatan med fickorna fulla av hundradollarsedlar. Hon har inget..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
David Baldacci
Flykten
23 kr
Bra Böcker 2002 Inbunden Faith Lockhart har uträttat för mycket. Hon vet för mycket. Hon vill berätta för mycket. Därför måste hon dö..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Rebecca Blanchard
En lek med döden
23 kr
Richter 1990 Inbunden En man mördar prostituerade. Detektiven Jasmine Crane skall agera lockfågel... Ca 350 sidor, gott skick med sky..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Deriek Lampbert
Trance
23 kr
Sphere books 1983 Häftad Ca 250 sidor, på engelska, gott skick, pcoket
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Håkan Nesser
Kim Novak badade aldrig i Genesarets sjö
23 kr
Bon. 2005 Inbunden En sommar i Närke i början av 60-talet, en sommar då allt laddas upp - stegras, tills Det Fruktansvärda inträf..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Adam Hall
The Tango Briefing
23 kr
Fontana 1973 Häftad A crashed freighter lies buried in the Sahara, its crew picked by vultures, its nightmare cargo a trap for anyone..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Karin Alvtegen
Svek
23 kr
Månpocket 2004 Häftad Eva och Henrik har levt tillsammans i femton år och har en son tillsammans. Plötsigt inser Eva att Henrik har e..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Joy Fielding
Brottstycken
23 kr
Bon. 2000 Häftad Familjeterapeuten tycker att hon har kontroll över sitt liv. Men när halvsystern Jo Lynn en morgon deklarerar att ho..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Elisabeth George
Fullständiga bevis
23 kr
Månpocket 2001 Häftad Fem spännande berättelser av deckardrottningen Elisabeth George Ca 380 sidor, gott skick, pocket
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
James Gabriel Bergman
Den objudne gästen
23 kr
W&W 1995 Inbunden Kriminalroman om en mörk resa in i medvetandet hos en ung man som är besatt av en kvinna han aldrig kan få Ca 175 s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Karin Fossum
Mordet på Harriet Krohn
23 kr
Månpocket 2006 Häftad Charlo är en lycklig man men han har spelat bort allt han äger, pengar, familj, vänner hem och arbete. För att ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Karin Fossum
När djävulen håller ljuset
23 kr
Månpocket 2003 Häftad Om hur slumpen kan göra människor till brottslingar, rent av mördare.. Ca 220 sidor, gott skick, pocket
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
John Le Carré
Den trägne odlaren
23 kr
Bon. 2003 Häftad Om en resa in i Afrikas mörkaste hjärta. Ett läkemedelsbolags cyniska spel med människoliv. Den unga idealistiske Te..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Minette Walters
Bränningen
23 kr
Bon- 2000 Häftad En sargad kvinnokropp flyter i land på enslig strand vid Englands sydkust, tre timmar senare hittas kvinnas treåriga..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Karin Wahlberg
Ett fruset liv
23 kr
Månpocket 2004 Häftad En kvinna hittas flytande i vassen vid en ödslig strand. Hon är mördad men ingen har saknat henne.... Ca 380 si..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Inger Frimanssson
Ett mycket bättre liv
23 kr
Pan 2002 Häftad En fyraårig flickar ligger i en barnvagn och sover medan personalen på dagis plockar blommor. När man återvänder är v..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Anna Jansson
Drömmar ur snö
23 kr
Månpocket 2005 Häftad En 14 årig flicka försvinner på väg hem efter filmkväll i skolan. Dagen därpå finnar man hennes livlösa kropp i..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Liza Marklund
Gömda
23 kr
Pirat 2000 Häftad En sann historia. Om mannen som hotar misshandlar slår och våldtar Maria och familjen hamnar i en mardröm av terror..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Patricia Traxler
Blod
23 kr
Månpocket 2005 Häftad En psykologisk thriller om tre kvinnor vars liv tvinnas samman - av vänskap, och misstro, av svartsjuka, kärlek..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Donna Leon
Natt i Venedig
23 kr
Månpocket 2003 Häftad Ett fal för kommissarie Brunetti Ca 275 sidor, gott skick. Pocket
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Anne Holt
Utan eko
23 kr
Pirat 2002 Häftad Den sjätte kriminalromanen om Hanne Wilhelmsen skriven tillsammans med Berit Reiss-Andersen Ca 390 sidor, gott skic..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Jacquelyn Mitchard
Där havet slutar
23 kr
Månpocket 2001 Häftad Beths treåriga son försvinner spårlöst. Nio år senare ringer det på hennes dörr... Ca 380 sidor, gott skick, po..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Helene Tursten
Den krossade tanghästen
23 kr
Anamma 2000 Häftad En man faller och dör, var det självmord i en förmögen överklassfamilj i Göteborg ? Kriminsp. Irene Huss utreder C..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 692
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt