Begagnad bokISBN: 9146187464
Fredag
Lagens långa näsa : 21 kriminalberättelser
119 kr
Wahlström & Widstrand, 1990
Pappband, 165s. 21x14cm, 273g. Illustrerad med teckningar. ISBN 9146187464. Albin Winkelryd heter en pen..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127091465
2012-01-16
Ett Barns Bok om Mord
119 kr
2002 N&K. Inbunden, skyddsomslag, 238s. 22x14cm, 390g. Mycket gott skick. Originaltitel: A child's book of true crime. ISBN 912709146..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9789185825004
Nattvandraren ( CD-Bok Ljudbok Talbok )
129 kr
Earbooks , 2008
Låda med 6 st CD-skivor.+ 1 st MMP3-skiva. Speltid: 7,5 timmar. 175g. Uppläsare: Torsten Wahlund. Mycket gott skick...
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9189469631
Döden är en schlager ( CD-Bok Ljudbok Talbok )
129 kr
Talande Böcker, 2005
Låda med 9 st CD-skivor. Speltid: 11,5 timmar. 225g. Uppläsare: Marie Richardson. Mycket gott skick. ISBN 9189..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9789179537975
Fruset ögonblick ( CD-Bok Ljudbok Talbok )
129 kr
Bonnier Audio, 2009 Låda med 16 st CD-skivor. Speltid: 17 timmar. 3,5cm tjock. 360g. Uppläsare: Katarina Ewerlöf. Mycket gott skick. ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789137131450
Sjöjungfrun
119 kr
Forum, 2008
Inbunden, skyddsomslag, 359s. 23x16cm, 645g. Mycket gott skick. ISBN 9789137131450. En man har försvunnit spårlöst i Fjä..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789137129952
Tyskungen
119 kr
Forum, 2007
Inbunden, skyddsomslag, 409s. 23x17x3,5cm, 728g. Mycket gott skick. ISBN 9789137129952. Hur mycket vet vi egentligen om ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789137129952
Tyskungen
119 kr
Forum, 2007
Inbunden, skyddsomslag, 409s. 23x17x3,5cm, 728g. Mycket gott skick. ISBN 9789137129952. Hur mycket vet vi egentligen om ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100577219
Snöjungfrun
180 kr
2002 Bonniers. Inbunden, skyddsomslag, 364s. ca 19x14x3cm, 470g. (Postfrakt 1kg) Mycket fint skick. ISBN 9100577219. Kriminalroman. R..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170294690
Funny Fanny
119 kr
2002 Tre böcker förlag. Inbunden, skyddsomslag, 268s. 415g. Mycket gott skick. ISBN 9170294690.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9132323174
Marabou Beach
119 kr
1998 Wahlströms Förlagsband med skyddsomslag, 272s, 505g. Mycket gott skick. ISBN 9132323174. Kriminalreportern Tommy Westfelt har ha..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100579033
Den brinnande ugnen
119 kr
2002 Bonniers. Inbunden, skyddsomslag, 204s. 400g. Mycket gott skick. ISBN 9100579033. En pyroman härjar i Uppland och vardagen blir ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146169261
Cykeln : polisroman
119 kr
Wahlström & Widstrand, 1996
Förlagsband med skyddsomslag, 272s. 23x15cm, 600g. Mycket gott skick. ISBN 9146169261. En serie brutala ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146167315
Blindträff : polisroman
119 kr
Wahlström & Widstrand, 1995
Förlagsband med skyddsomslag, 239s. 23x15cm, 530g. Mycket gott skick. ISBN 9146167315.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155227422
Mord bland göteborgare
119 kr
Semic, 1996
Hårda pärmar, limbunden, 196s. 20x13cm, 281g. Mycket fint skick. ISBN 9155227422. Serie: Årets deckare 2.
Baksidestext..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155229336
Mord i midsommartid och andra kortdeckare.
119 kr
2000 Semic Pappband, 167 sidor, 350g. Mycket fint skick. 10 kortdeckare av 10 olika författare. ISBN 9155229336. I den här fullmatade..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789143216721
Över gränsen : kriminalberättelser kriminalnovel..
139 kr
Bonnierförlagen, 2007
Förlagsband med skyddsomslag, 343s. 22x14cm, 383g. Mycket gott skick. ISBN 9789143216721.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9118522521
Vem är du? : Dagmar Lange eller Maria Lang
280 kr
Norstedt, 1985
Förlagsband med skyddsomslag, 268s. 19x13cm, 407g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9118522521.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9179503268
Gammal ost
149 kr
KASSETTBOK 1994 Förlaget Kassettbok. 6 kassetter, speltid: 8 timmar. 350g. Uppläsare: Ulf During. Mycket fint skick. ISBN 9179503268.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170294690
Funny Fanny : [kriminalroman]
119 kr
Tre böcker, 2002 Förlagsband med skyddsomslag, 268s. 400g. Mycket gott skick. ISBN 9170294690. Funny Fanny är namnet på en TV-show me..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0722152191
The Pontius Pilate papers
150 kr
Sphere 1978 Pocket, 266s. 150g. Gott skick. Engelsk text. ISBN 0722152191.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Peacock Feather Murders
150 kr
Berkley 1963 Pocket, 192s. 150g. Mycket gott skick. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146163611
Pulsslag : [thriller]
129 kr
Wahlström & Widstrand, 1993 Pocket, 374s. ISBN 9146163611. Pacific beat. (originaltitel).
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9176438791
I dödens närhet : [thriller]
119 kr
MånPocket, 2002 411s. 300g. Mycket gott skick. Keep me close. (originaltitel). ISBN 9176438791. Den unga Catherine vaknar upp på sjuk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9789173132497
Luftslottet som sprängdes CD-BOK
189 kr
Norstedts Audio, 2007 19 CD-skivor ca 24 timmar. Uppläsare: Reine Brynolfsson. 13x13x4cm, 450g. Mycket gott skick. ISBN 9789173132497.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9164220176
Bortom sanningen ( CD-Bok Ljudbok Talbok )
129 kr
Piratförlaget, 2003 Låda med 9 st CD-skivor. Speltid: 10,5 timmar. 200g. Uppläsare: Torsten Wahlund. Mycket gott skick. ISBN 91642201..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9789179536176
Tröstaren ( CD-Bok Ljudbok Talbok )
129 kr
Bonnier Audio, 2007 Låda med 12 st CD-skivor. Speltid: 13,5 timmar. 300g. Uppläsare: Torsten Wahlund. Mycket gott skick. ISBN 9789179..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
LjudbokISBN: 9179534732
Svart stig ( CD-Bok Ljudbok Talbok )
129 kr
Bonnier Audio, 2006 Låda med 9 st CD-skivor. Speltid: 11 timmar. 200g. Uppläsare: Katarina Ewerlöf. Mycket gott skick. ISBN 917953473..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9197263427
Skånska gåsamord : noveller och nyttigheter om m..
129 kr
Lund : Boström, 1996 Hårda pärmar, trådbunden, 281s. 24,5x17,5cm, 700g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9197263427.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155234534
Mord i juletid
129 kr
Semic, 2006 Hårda pärmar, limbunden, 147s. 300g. Mycket gott skick. ISBN 9155234534 Innehåller noveller av: Arne Dahl ; Åke Edwardson..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789172639270
Drömmar ur snö
89 kr
Norstedts pocket, 2008. 287s. 150g. Mycket fint skick. ISBN 9789172639270. Visst är det skönt att tonåringarna har sysselsättning hem..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)