Begagnad bok
Älskade Poona. Kriminalroman.
30 kr
Månpocket.2002. 250s.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Sanningen om Marie - Claire. (Kriminalroman)
50 kr
Gebers förlag.1965. 306s. Förlagspappband med illustration på främre pärmen.Skyddsomslag som är lite naggat.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Fasans dal. Översättning: Annika Preis. Förord: ..
40 kr
Bra Böcker/Klassiska Deckare.1981. 210s. Förlagets blåa konstläderband med sk.omsl.som har en liten reva i övre kant.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Vådaskottet. Kriminalroman. Förord: Per Olaisen.
60 kr
Bonniers(\"Bonniers Kriminalklassiker\"-serie)2001. 223s. Förlagsband med sk.omsl.Nyskick. Info:Originalutgåvan kom 1938,författaren ..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Svarta sekunder. (Kriminalroman)
30 kr
Månpocket.2003. 218s.Bra skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Ett fruset liv. (Kriminalroman)
19 kr
Månpocket.2004. Lättare bruksspår i ryggen,annars bra skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Nattdykning. Kriminalroman. Inledande presentati..
30 kr
En bok för alla.1993. 201s. Pocket.Bra skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
För hennes eget bästa. (Kriminalroman)
30 kr
Månpocket.1995. 390s.Omslag av Pia Forsberg. Bruksspår i ryggen
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
En otrogen man. Kriminalroman.
60 kr
Bonniers. 2004. 249s. Förlagsband med sk.omsl.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
En yxa i nacken. Kriminalroman.
19 kr
Wahlström&Widstrand.1995. 248s. Pocket,lindrigt nötta omslag.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Den som fruktar vargen. (Kriminalroman)
40 kr
Månpocket.2003. 209s.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Tid att minnas. (Kriminalroman)
19 kr
Månpocket.2001. 280s.Kladd på försättsblad.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Svalan, katten, rosen, döden. Kriminalroman.
80 kr
Bilda förlag.Specialutgåva för Medlemsbokens medlemmar.2001. Sidantal:528. Vinrött konstläderband,guldförgylld linjedekor på pärmarna..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Öppet brev till en mördare (från kommissarie Wyc..
40 kr
B.Wahlströms förlag.1980. 240s. Förlagspappband med sk.omsl.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Oskyldigt dömd? Kriminalroman.
50 kr
B.Wahlströms förlag.1981. 240s. Förlagspappband med sk.omsl.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
D som i Drunknad. (Deckare) Översättning: Börje ..
60 kr
Wíken förlag(\"Mysterious Press\"-serien)1993. 233s. Förlagspappband med sk.omsl.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
E som i Eld. (Deckare) Översättning: Börje Crona.
60 kr
Bra Böcker/Wiken förlag(\"Mysterious Press\"-serien)1994. 217s. Förlagspappband med sk.omsl.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Med brott benådad (Roman)
40 kr
Prisma förlag.1966. 74s. Pocket,något snedläst.Ur Erwin Leisers baksidesinfo:"Med brott benådad är ett litet mästerverk,ett motorstop..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
och Piccadilly Cirkus ligger inte i Kumla.
40 kr
Månpocket(Presentbok från tidningen Allas,ursprungligen medföljande nr 31 för 2004 av densamma)2004. 335s. Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Dockan till Samarkand. Detektivroman.
50 kr
Bonniers.1993. 254s.Pocket.Bra skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Talande guden. Thriller.
40 kr
Legenda förlag.1991. 239s. Pocket.Bra skick. Info:Genombrottet för författarens svit av originella och spännande böcker om brott och ..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Stamfejden. (Detektivroman) Inledande presentati..
50 kr
Litteraturfrämj./En bok för alla.1988. 213s. Pocket.Gott skick. Baksidesinfo:"Den blodiga skottlossningen ser ut som en intern uppgör..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Gröna bågskytten. Översättning:Pelle Fritz-Crone..
40 kr
Bra Böcker("Klassiska deckare")1981. 245s.Namnteckning och telenr inskrivet på främre pärmens insida. Förlagsband som saknar skyddsom..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Förlagsny bok
Skuggorna och regnet. Roman. (Kriminalhistoria o..
80 kr
Bonniers.2005.Andra tryckningen. 455s.Förlagsbandet med fotobild på omslagspärmarna.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Lysande landning. Detektivroman.
50 kr
Bonniers.1987. 297s. Pocket med omslagsfoto-Stig Grybe som Vesper Johnson-från TV-filmatisering. Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Döden till mötes. Detektivroman - med Hercule Po..
50 kr
Bonniers.1985. 189s. Pocket.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Hårda bullar. Deckare i mediamiljö.
80 kr
Ordfront förlag.1999. 329s. Förlagsband med sk.omsl.Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Mordets färg.
60 kr
Prisma/Biblioteksförlaget.1961. 191s. Pocketutgåva som är inbunden i pappband,övre och nedre rygg med guldförgylld dekor.Främre omsla..
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Tio små negerpojkar. Översättning: Einar Thermae..
80 kr
Bonniers.1970. 198s. Förlagspappband med sk.omsl.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Mary,Mary (Detektivroman) Översättning: Björn Li..
50 kr
Månpocket.1995. 351s.Omslag av Pia Forsberg. Gott skick.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg
Begagnad bok
Guldgåsen.Detektivroman. Vid skrivmaskinen: Ulla..
175 kr
Bonniers.1964.(Första uppl.)217s. Förlagsband med sk.omsl.som är lite söndrigt i övre kanter.
Böcker från Lars Seglare
Norsborg
Mer info
Norsborg