Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Antikvariat Hyltén-Cavallius
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 59. i kategorin Deckare
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
2012-01-21
Christie, Agatha.
Döden till mötes.
50 kr
Översättning Einar Thermænius. Albert Bonnier. 2000. Dekorerat kartonnagebd. Spår efter avriven prislapp. I övrigt i mycket gott skic..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-21
Christie, Agatha.
Trick med speglar.
50 kr
Översättning Siri Thorngren Olin. Albert Bonnier. 2000. Dekorerat kartonnagebd. Spår efter avriven prislapp. I övrigt i mycket gott s..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Blom, K. Arne.
Svarta änglar i Berlin.
60 kr
AWE/Gebers. 1990. Originalupplaga. Klotbd. Skydsomslag. Gott / mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Blom, K. Arne.
Lilla Marlene.
65 kr
AWE/Gebers. 1991. Originalupplaga. Klotbd. Skyddsomslag [gott skick]. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Gordon, Mildred.
Den lille mannen som inte fanns kvar.
50 kr
Översättning Sten Söderberg. Hugo Gebers Förlag. 1947. Hugo Gebers Kriminalserie. Klotryggsbd. Något blekt rygg. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Mellvig, Folke.
De tre ingenjörerna. En Hillman-deckare.
50 kr
Rabén & Sjögren. 1956. Originalupplaga. Omslag Åke Runnström. Trådhäftad. Ett par ark något dåligt uppskurna. Något bruntonade blad. ..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Christie, Agatha.
The Mousetrap and Other Plays [8 skådespel].
50 kr
Introduction Ira Levin. Bantam Books. Cop. 1978. 705 s. Pocketbok. Gott / mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sayers, Dorothy L.
Hangman´s Holiday.
50 kr
Victor Gollancz, London. 1939. Något nött klotbd. Ryggskada. I övrigt i gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sayers, Dorothy.
De nio målarna.
50 kr
Albert Bonnier. 1983. Klotbd. Nött skyddsomslag. I övrigt i gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Larsson, Stieg.
Flickan som lekte med elden.
50 kr
Norstedts. 2006. Dekorerat kartonnagebd. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lapidus, Jens.
Snabba cash. Hatet driver jakten.
50 kr
Wahlström & Widstrand. 2008. Dekorerat pappbd. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Follett, Ken.
Svarta fåglar.
55 kr
Översättning Sam Lundwall. Albert Bonnier. 2004. Förlagsbd. Skyddsomslag (gott skick). I övrigt i mycket gott skick. - Thriller, Andr..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lang, Maria.
Att vara kvinna.
50 kr
P. A. Norstedt & Söner. 1961. Originalupplaga. Trådhäftad. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Conan Doyle.
Privatdetektiven Sherlock Holmes´ äventyr.
50 kr
Två serier i en volym. Översättning Tom Wilson. Ny upplaga. Björck & Börjesssons Bokförlag. 1947. Trådhäftad. Något ark dåligt uppsku..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Topol, Eduard - Neznanskij, Friedrich.
Röda Torget. Thriller om Leonid Brezjnevs sista ..
50 kr
Översättning Alex Milits. Rabén & Sjögren. 1983. Pappbd. Skyddsomslag (lätt naggat). I övrigt i mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lang, Maria.
Svart sommar.
50 kr
P.A. Norstedt & Söner. 1966. Originalupplaga. Trådhäftad. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Thelander, Inga.
Vaka för död vän.
50 kr
Ljus Förlag. 1958. Originalupplaga. Trådhäftad. Delvis ouppskuren. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Wall, Bengt V.
Döden har egen nyckel. Roman om ett brott.
50 kr
Tidens Förlag. 1958. Trådhäftad. Några blad lätt fuktskadade. I övrigt i gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Remar, Frits.
Lik i lönn.
50 kr
Berghs Förlag. 1979. Trådhäftad. Ouppskuren. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Freeling, Nicolas.
Doublé.
50 kr
Skoglunds. 1965. Översättning Ragnar Ahlstedt. Trådhäftad. Ouppskuren. Vikmärke å främre omslag. I övrigt i mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lang, Maria.
Tre små gummor.
50 kr
P.A. Norstedt & Söner. 1963. Originalupplaga. Klotbd. Skyddsomslag. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Gardner, Erle Stanley.
Perry Mason och den grinande gorillan.
50 kr
Översättning Allan Grandin. Ewald Elanders Bokförlag. 1954. Trådhäftad. Något nött omslag. Inlagan i gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Pears, Iain.
Den fjärde sanningen.
50 kr
Översättning Gunilla Lundberg. Brombergs. 2001. Dekorerat förlagsbd. Ägarsignatur å främre friblad. "Hundöra". I övrigt i mycket gott..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Castle, John - Hailey, Arthur.
Dödens piloter.
50 kr
Wahlström & Widstrand. 1959. Trådhäftad. Gott skick. - Thriller.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lang, Maria.
Siden sammet.
50 kr
P.A. Norstedt & Söner. 1964. Originalupplaga. Trådhäftad. Något blekt rygg. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Brown, Fredric.
Tomtar på loftet.
50 kr
Hugo Gebers Förlag. 1950. Översättning Carl Sundell. Klotryggsbd.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Conan Doyle, Arthur.
En skandal i Böhmen och andra berättelser.
65 kr
Översättning Nils Holmberg. Albert Bonnier. 2004. Pappbd. Skyddsomslag. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Trenter, Stieg.
Rosenkavaljeren. Vid skrivmaskinen Ulla Trenter.
55 kr
Albert Bonnier. 1967. Originalupplaga. Trådhäftad. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Trenter, Stieg.
Dockan till Samarkand.
55 kr
Albert Bonnier. 1959. Tusende. Trådhäftad. Något nött omslag. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Mord på julafton och andra juldeckare.
50 kr
Redaktörer Annelie Lindqvist och Andreas Nyberg. Semic. 2004. Dekorerat kartonnagebd. Mycket gott skick. Bl.a. medverkande: Åke Edwar..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Conan Doyle, Arthur.
Den sista galejan. Intryck och berättelser.
125 kr
Hugo Gebers Förlag. 1911. Översättning H. Flygare. Sammanbunden med: Wallace, Edgar. Dödens hus. Åhlén & Åkerlunds Förlag. 1935. Över..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 59
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt