Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Torsten Hansson
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 448. i kategorin Diverse
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Söndag
Wingårdh Marius
Konsten att äta och dricka. Gastronomiska strövt..
80 kr
Natur och Kultur. 2 uppl. 1936. 200 s. Inbunden. 23x16cm. 555 gram. Mycket gott skick. 12 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Fredag
Georgii J.F.
Handbok i handelsvetenskapernas alla särskilta g..
100 kr
1859. 8, 663 s. Halvfranskt band. 23x16cm. 755 gram. Något nött.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Fredag
Holmberg Olle
Tankar om rådjursstek och annat
50 kr
Bonniers. 1943. 125 s. Häftad. 20x13cm. 245 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177363493
2012-02-01
Sundström Lennart
Nya handboken för uppfinnare, innovatörer & entr..
80 kr
Informationsförlaget. 1997. 288 s. Inbunden. 25x18cm. 820 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrera..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9152218066
2012-01-30
Larsson Sören, m.fl.
Allt hände i Aktuellt. 40 år på en nyhetsredakti..
70 kr
Sveriges Radio. 1998. 230 s. Inbunden. 21x15cm. 485 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 0881763462
2012-01-30
Langworth Richard M, Norbye Jan P.
The complete history of General Motors 1908-1986
140 kr
Editors of Consumers Guide. 1986. 416 s. Inbunden. 28x24cm. 1410 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Något solkat skyddsomslag. Til..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187686481
2012-01-29
Lindkvist Bo
Högteknologi hos forntidens folk. Litteraturinve..
70 kr
Valentin. 1992. 203 s. Inbunden. 22x14cm. 380 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9170051429
2012-01-29
Andréasson Rune, m.fl
Bilismens genombrottsår i Sverige.
70 kr
Uppsala Publishing house. 1997. 142 s. Inbunden. 24x17cm. 430 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9185496448
2012-01-27
Forslund Mikael
Torpedflyget i Sverige
120 kr
Allt om hobby. 1998. 271 s. Inbunden. 25x18cm. 755 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789185183500
2012-01-24
Ericson Bengt
Antonias revansch. Hur hon räddade sitt imperium..
80 kr
Fischer. 2007. 320 s. Inbunden. 22x14cm. 530 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-23
Hallin Gustav
Svenskt stål. Dess framställning och bearbetning..
100 kr
Verktygskompaniets stålbehandlingsskola , Strängnäs. 1917. 8, 448 s. Halvfranskt band. 22x15cm. 765 gram. Gott skick. 5 utvikbara tab..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-23
Oscar Fredik (Oscar II)
Tal under åren 1872-1894
80 kr
Eklunds. 1895. 288 s. Blått dekorerat kotband med främre omslag. 22x16cm. 510 gram. Mycket gott skick. Biblioteksstämpel.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163049538
2012-01-23
Larsson Sören
Poppius. Journalisternas skola.
100 kr
1997. 173 s. Inbunden. 25x17cm. 545 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9179869009
2012-01-22
Falk Göran, red.
All världens bilar 1987
80 kr
1987. 272 s. Inbunden. 30x22cm. 1115 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-22
Säverman Ove
Berättelser bland bilar
70 kr
Tiden. 1982. 164 s. Inbunden. 25x18cm. 580 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197373524
2012-01-21
Wickbom Ulf
Öhman. Hundra år av nytänkande. (Bankirfirma).
70 kr
2006. 111 s. Inbunden. 25x18cm. 485 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9172032545
2012-01-21
Östberg Gustaf
Att odla kunskapsträd
70 kr
Carlssons. 1998. 225 s. Inbunden. 22x13cm. 350 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-20
Sjövall Harald
Skolljus och strykpojkar
60 kr
Gleerups. 1943. 179 s. Häftad. 20x14cm. 235 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9186474448
2012-01-18
Bergmark Stefan
Rapporter från ställen jag brukar hänga på
70 kr
Federativs. 2005. 142 s. Häftad. 23x20cm. 435 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Mattias Elftorp.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Beskrivning av minor. V771.
50 kr
Kungl Armétygförvaltningen. 1957. 56 s. Häftad. 21x15cm. 90 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Billum Kurt
Färg och fiber
60 kr
Textil information. 1954. 112 s. Inbunden. 23x17cm. 340 gram. Mycket gott skick. 16 planscher. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Tegnér Torsten
Frihet. En borgerlig bok.
60 kr
Hökerbergs. 1948. 124 s. Häftad. 20x14cm. 225 gram. Mycket gott skick. Ouppskuren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9129620171
2012-01-18
Jefferis David
Tidernas flyg. Flygare och flygmaskiner.
60 kr
Rabén & Sjögren. 1992. 48 s. Inbunden. 29x23cm. 480 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Larsson Uno
Lantbrukarnas föreningsrörelse
60 kr
LTs. 1970. 159 s. Inbunden. 21x14cm. 345 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-17
Agrell Gunnar, Holmström Per E, red.
Pionjärer och profiler. Föreningsbankernas jubil..
70 kr
1976. 180 s. Häftad. 21x15cm. 335 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av EWK.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9100476188
2012-01-16
Steinwall Carin, Crona Åsa
Moderouletten. Hur Hennes & Mauritz tog hem högs..
80 kr
Bonniers. 1989. 215 s. Inbunden. 24x16cm. 570 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 916304854X
2012-01-14
Olow Sverker, Gattberg Sten
Marinens skonerter. Med Gladan och Falken de för..
250 kr
Skåneoffset. 1996. 256 s. Inbunden. 28x22cm. 1170 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-14
Johansson Swea
Gammaldags bakning. Del 1.
60 kr
1975. 75 s. Häftad. 21x15cm. 160 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9175883597
2012-01-13
Lindstedt Gunnar
Svindlande affärer. Historien om Trustor.
120 kr
DN. 2000. 337 s. Inbunden. 24x17cm. 740 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 16 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9144001363
2012-01-10
Nord Lars
Spelet om opinionen. Möten mellan markthavare, m..
70 kr
Studentlitteratur. 1997. 160 s. Häftad. 22x16cm. 235 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-10
Volvo 1927-1988
50 kr
1988. 83 s. Inbunden. 22x15cm. 245 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 448
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt