Begagnad bok
Lodjur
200 kr
1983. 124 s. Förlagets klbd.m.skomsl. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gustaf Schröders jaktskildringar 1-10
800 kr
G.Asplund Bokförlag. 1970. Förlagets gröna hklbd.m.skomsl.. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skott mot vilt.
150 kr
1984. 111 s. Dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Roslagsår. En samling naturkåserier.
125 kr
1962. 161 s. Hklbd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Taxar.
150 kr
1978. 242 s. Dek.laminatband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Uvabo-Karin. Berättelser om äventyr i hälsingesk..
125 kr
1988. 99 s. dek.ppbd. illustr. Uno Stallarholm. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Further Guide to Fly Dressing.
350 kr
Adam & Charles Black: London 1977. 266 p. Publishers Cloth. Dust jacket. illustr. Condition Good.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Naturelns hemligheter. Minneskalender.
150 kr
1991. 127 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fyra väderstreck. Dagboksblad från resor i Sveri..
150 kr
1998. 128 s. Förlagsinbunden m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk sportfiskelitteratur. En översikt.
150 kr
1991. 175 s. Dek.laminatband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Proturf. Guide to the Identification of Grasses.
125 kr
59 p. Publishers cloth. B/W illustr. Good Condition.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Flugfiskarens handbok. Fiskarter, teknink, redsk..
150 kr
1975. 191 s. Förlagets dek.ppbd. illstr. delvis i färg. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Våra träd.
300 kr
Svenska Skogsvårdsföreningen 1953. 287 s. Dek.hklbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fjäderfänas hälsovård.
80 kr
1977. 104 s. Häftad. illustr. (Praktiskt lantbruk 29)Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Naturens hemligheter. På upptäcksfärd i de minst..
150 kr
1992. 159 s. Förlagsinbunden m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jägarens uppslagsbok.
300 kr
1971. 632 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Naturdagbok av en engelsk dam året 1906.
200 kr
1979. 186 s. Förlagets klbd.m.skomsl.illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fiskar och fiske i Norden I-II.
750 kr
1964. 769 s. Gröna hfrbd.m.upphöjda bind och övre guldsnitt. Nordiska Bokhandeln. illustr. 2 vol. 3:e uppl. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ölands stora alvar. Människor och miljöer.
150 kr
1992. 151 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ekarnas hagar.
150 kr
1988. 141 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Boken om jakt.
500 kr
1975. Generalstabens Litografiska Anstalts Förlag. Grönt dek klotbd med skomsl. 320 s. Rikt illustr. Foliovolym. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska hjortdjur I-II.
250 kr
Gothia 1958. 1103 s. Förlagets klbd. illustr. 2 vol. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Praktiskt jaktskytte.
200 kr
1991. 199 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jakt i Norden.
250 kr
2006. 272 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jakt. Jägare, villebråd, vapen, dräkter och jakt..
300 kr
1978. 255 s. Dek.klbd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mina hundra och andras.
125 kr
1953. 244 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Spårboken. Spår och spårtecken efter däggdjur oc..
150 kr
1994. 243 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Med bössa hund och patroner.
150 kr
1940. 121 s. Häftad. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Till en jaktkamrat.
150 kr
1977. 252 s. Dek.ppbd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jakt och vilt i Norden.
200 kr
1981. 255 s. Förlagsinbunden m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Praktisk jakt. Med Sveriges samtliga jaktbara vi..
150 kr
1982. 182 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)