Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
ABCURIO Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 107. i kategorin Dryck
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9171611827
Bryggaren på Carlsberg av Glamann, Kristof
Glamann, Kristof
Bryggaren på Carlsberg
150 kr
1996 Trevi Inbunden, skyddsomslag, 249s. 600g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick, stämplad recensionsexemplar på försättsbladet. IS..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 2080105477
The little book of Coffee av Stella, Alain
Stella, Alain
The little book of Coffee
119 kr
Flammarion Hft. 119s. 22x12cm, 250g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 2080105477.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197306258
Svenska folkets 100 bästa recept ur Allt om mat .. av Hemberg, Birgit & Bennetoft, Catarina
Hemberg, Birgit & Bennetoft, Catarina
Svenska folkets 100 bästa recept ur Allt om mat ..
150 kr
Bonniers Specialtidningsförl. : [1998?] Hårda pärmar, trådbunden, 111s. 22x22cm, 440g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. I..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sacramental Magic In A Small-town Cafe: Recipes .. av Reinhart, Br. Peter
Reinhart, Br. Peter
Sacramental Magic In A Small-town Cafe: Recipes ..
139 kr
Addison-Wesley, 1994. Paperback, 243s. 21x14cm, 300g. Mycket gott skick. Engelsk text. Kokbok med marinades & condiments, salads & pi..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Kokbok för husmödrar, innehållande beskrifningar.. av Björklund, Gustafva, 1794-1862
Björklund, Gustafva, 1794-1862
Kokbok för husmödrar, innehållande beskrifningar..
380 kr
Askerberg, 1885. 12:e tillökade och förbättrade upplagan. Halfranskt band, 264s. Illustrerad. Något nötta pärmar och rygg, åldersfläc..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9119711727
Mer smak på vardagsmaten : 101 olika sätt att va.. av Eriksson, Fredrik & Paulsson, Berit
Eriksson, Fredrik & Paulsson, Berit
Mer smak på vardagsmaten : 101 olika sätt att va..
150 kr
Norstedt, 1997 Hårda pärmar, trådbunden, 112s. 23x18cm, 412g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9119711727.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Den svenske Bacchus : en kavalkad  av Liedberg, Nils
Liedberg, Nils
Den svenske Bacchus : en kavalkad
129 kr
Stockholm : Lindfors, 1960 Hft. 180s. 23x15cm, 429g. Rikt illustrerad. Gott skick. Om svenska folkets dryckesvanor från forntid och ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9151828936
Sannas kokbok : mat från trädgård, skog och hav  av Töringe, Sanna & Åberg, Anette
Töringe, Sanna & Åberg, Anette
Sannas kokbok : mat från trädgård, skog och hav
280 kr
Rabén Prisma, 1997 Förlagsband med skyddsomslag, 188s. ca 25x20cm, 761g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9151828936..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9158217878
Vettigt om vin  av Kramer, Matt
Kramer, Matt
Vettigt om vin
139 kr
Legenda, 1991 Förlagsband med skyddsomslag, 196s. 23x16cm, 466g. Mycket gott skick. Making sense of wine. (originaltitel) ISBN 91..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9151846403
Grönt te - Kinas gröna guld  av Lesche, Charlotte
Lesche, Charlotte
Grönt te - Kinas gröna guld
150 kr
Prisma, 2006 Förlagsband med skyddsomslag, 93s. 20x20cm, 400g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9151846403. Te i Ki..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9127080331
Måltidens själ : om andlig spis och ätandets kon.. av Altman, Donald
Altman, Donald
Måltidens själ : om andlig spis och ätandets kon..
59 kr
Natur och kultur, 2001 Inbunden, skyddsomslag, 256s. 350g. Bakre pärm samt skyddsomslaget har en stor fuktfläck. Originaltitel: Art o..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0935603077
The best new U.S. & International LABEL DESIGNS av Walker, Lisa & Blount, Steve
Walker, Lisa & Blount, Steve
The best new U.S. & International LABEL DESIGNS
280 kr
Rockport publishers (C) 1987. Inbunden med skyddsomslag, 256 sidor. Eng. text. Stort format (31,5x24cm, 1,7kg.) Rikt illustrerad med ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174864327
YQUEM av Olney, Richard
Olney, Richard
YQUEM
280 kr
1986 Atlantis. Klotband med skyddsomslag, 167 sidor. Rikt illustrerad i färg. Gott skick, liten reva i skyddsomslaget. Svensk text. I..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789170373893
Nilsson, Mats-Eric
Den hemlige kocken : det okända fusket med maten..
89 kr
Ordfront, 2009 Pocket, 279s. 150g. Gott skick, något nötta pärmar. ISBN 9789170373893. Varje dag kommer det ut mer än en ny kokbok i ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163001756
RIOJA och dess viner av Melin, Robert & Hallen, Lars
Melin, Robert & Hallen, Lars
RIOJA och dess viner
250 kr
uå (1989) Inbunden, 239s. 24x17cm, 800g. Färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9163001756. Avsikten med denna bok är att skapa..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9153420195
Lager, ale, porter och andra ölsorter  av Laurin, Urban
Laurin, Urban
Lager, ale, porter och andra ölsorter
220 kr
Ica, 2004 Hårda pärmar, trådbunden, 207s. ca 27x20cm, 900g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9153420195. Öl är en dr..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9137071920
Min örtagård : odla, skörda, förvara, använda  av Borgen, Annemarta & Cronström, Monica
Borgen, Annemarta & Cronström, Monica
Min örtagård : odla, skörda, förvara, använda
150 kr
Forum, 1979 Hårda pärmar, trådbunden, 233s. 21,5x15cm, 500g. Illustrerad. Mycket gott skick, liten namnetikett på insidan av främre p..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9153415639
Det kinesiska köket : typiska recept och kulinar.. av Liu, Zihua & Franz, Uli (författare)
Liu, Zihua & Franz, Uli (författare)
Det kinesiska köket : typiska recept och kulinar..
380 kr
Ica, 1994 Hårda pärmar, trådbunden, 277s. Stort fornmat:28,5x22,5cm, 1,5kg. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9153415..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789157477972
Eriksson, Bo
Den magiska bönan : om kaffe och kaffedrickande ..
150 kr
Stockholm : Bilda, 2007 Hårda pärmar, trådbunden, 160s. 350g. Rikt illustrerad. Främre pärm har några små tryckmärken, för övrigt i m..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Trum Hunter, Beatrice
Fact/book on Fermented Foods and Beverages An Ol..
600 kr
Keats Publishing, Inc, New Canaan, Connecticut, 1973 Hft. pocketformat, 116s. 100g. Gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9151823403
Gudagåvan : alkohol  av Bedrup, Bengt & Särman, Sven Gunnar
Bedrup, Bengt & Särman, Sven Gunnar
Gudagåvan : alkohol
180 kr
Stockholm : Prisma, 1990 Hårda pärmar, limbunden, 289s. 400g. Mycket gott skick, liten fläck på första bladet. ISBN 9151823403.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fru Constantins husholdnings- og kogebog  av Constantin, E.
Constantin, E.
Fru Constantins husholdnings- og kogebog
180 kr
København : Gyldendal, 1927 Klotband, 355s. 24x16cm, 850g. Gott skick, något nötta pärmar, liten fläck på främre pärm, namnteckningar..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789151851723
Gastronomisk kalender 2009 : Gastronomiska Akade.. av Gastronomiska akademien
Gastronomiska akademien
Gastronomisk kalender 2009 : Gastronomiska Akade..
129 kr
Stockholm : Prisma, 2008 Förlagsband med skyddsomslag, 154s. 400g. Mycket fint skick. ISBN 9789151851723 Beskrivning från förlaget: Å..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789163336867
Gastronomisk forskning  av Fjellström, Christina
Fjellström, Christina
Gastronomisk forskning
280 kr
Stockholm : Gastronomiska akademien : 2009 Hårda pärmar, trådbunden, 196s. 350g. Mycket gott skick. ISBN 9789163336867 Serie: Gastron..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0809244365
The quick and natural macrobiotic cookbook  av Kushi, Aveline & Esko, Wendy
Kushi, Aveline & Esko, Wendy
The quick and natural macrobiotic cookbook
89 kr
Contemporary Books, c1989 Paperback, 306s. 23x15cm, 500g. Engelsk text. Dåligt skick, inlagan har genomgående fuktfläckar, ett hörn p..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9137112104
Romersk mat året runt : en kokbok  av Seed, Diane
Seed, Diane
Romersk mat året runt : en kokbok
150 kr
Forum, 1998 Förlagsband med skyddsomslag, 140s. ca 25x19cm, 600g. Illustrerad. Mycket fint skick. Originaltitel: Diane Seed's Rome fo..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177090535
Espresso : kultur & cuisine  av Petzke, Karl & Slavin, Sara
Petzke, Karl & Slavin, Sara
Espresso : kultur & cuisine
129 kr
Richters (C)1998 Hft. 94s. 250g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9177090535
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
William Grant's whiskyhandbok : en bok om whisky..
129 kr
William Grant & Sons ; [1998] Hft. 80s. 19x11cm, 100g. Illustrerad. Pärmarna har whisky-fläckar.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hallgren, Gerda
Pellerins kokbok
119 kr
Göteborg : Elander, 1924 trådbunden, mjuka pärmar, 124 sidor, 8 planschblad. 20x13,5cm, 150g. Gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174864327
YQUEM av Olney, Richard
Olney, Richard
YQUEM
280 kr
1986 Atlantis. Klotband med skyddsomslag, 167 sidor. 28x23cm, 1200 gram. Rikt illustrerad i färg. Mycket gott skick, tillskrift, ngt ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Myrdal, Jan
Om vin
119 kr
Malmö : Bra böcker, 2001 Pocket, 226 s. 150g. Mycket gott skick. ISBN 9171338233
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 107
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt