Bonniers. tredje,tredja tryckningen uppl. 1997. 376 s. Häftad. Gott skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa,några stött på kanterna.
Bonniers. tredje,tredja tryckningen uppl. 1997. 377 s. Häftad. Gott skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa,några stött på kanterna och några fläckar på omslag!.
Bonnier. Tredja,första tryckningen uppl. 1997. 77 s. Häftad. Gott skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa,några stött på kanterna.
FAR FÖRLAG AB. 2006. Mycket gott skick.
Nordstedts Juridik AB. 2005. 234 s. Inbunden. läs mer
McGraw-Hill Education. 5 uppl. 2005. 567 s. Pocket. Mycket gott skick.
Liber. 14 uppl. 2003. 408 s. Häftad.
Studentlitteratur. 2000. 325 s. Häftad. läs mer
Nordstedts Juridik AB. 1:4 uppl. 2000. 234 s. Häftad. Gott skick. läs mer
Liber Ekonomi. 1 uppl. 2002. 264 s. Inbunden. 603 gram. Mycket gott skick.
Natur & Kultur. 6 uppl. 1998. 304 s. Häftad. 515 gram. Gott skick.
Liber Ekonomi. 1:1 uppl. 1998. 192 s. Häftad. 350 gram. Mycket gott skick. läs mer
Studentlitteratur. 5 uppl. 2002. 164 s. Häftad. 200 gram. Gott skick.
2001, originalomslag i presentskick, rak och ren
Dessutom inleds varje kapittel med ett kåseri där Cecilia Hagen ger sin alldeles egna syn på det här med ekonomi: planera och spara på ett sätt som passar just dig och dina resurser. Bra Böcker Förlag. 1998.Inbunden.120 sidor.L.. läs mer
häftad 524 sidor, makadam förlag 2012, nyskick läs mer
Sthm: IUI, 1991. 110 s. + tryckt omslag. Gott skick. Dedikation från Jan Wallander. Bidrag av Gunnar Eliasson, Jan Wallander och Jeannette Åkerman. Ett kapitel förteckningar aktuell litteratur i ämnet, ett annat berättar om pågå.. läs mer
Timbro. Pocket. Nära nyskick.
Richters. Inbunden. Nyskick.
Liber. 2009. 374 s. Inbunden. Kartonnage. 25x18cm. 898 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
1738-1988 Göteborg 1988 Dekorerad förlagsband med skyddsomslag. Färgfotoill. Kartbild. 320 s Nyskick. Hylla
Om ett företag under flera generationer sedan starten 1865.Askild & Kärnekull 1980 309s Ppb.+so ISBN 91-58902501 Lätt slitage på so Mycket gott skick L261
Atlantis, Helsingborg 1991, 336 sid 8:o. Dekorerat pappband med skyddsomslag. Rikligt illustrerad. Svenska hylla: 137 läs mer
Häftad 23x15 cm. Touchstone Book 1998, 461 sid. Sista sidorna med fuktfläckar.
Inbunden i nyskick, men stämplad såld. Konstfrämjandet 2011. - Eftersom SKISS rört sig i ett sammanflätat gränsland mellan konst, konstnärer, arbetsliv, organisationsstrukturer, demokrati och arbetsplatsrelaterad hälsa finns en .. läs mer
Liber. Första uppl. 2005. 248 s. Inbunden. 495 gram. Nyskick. Boken är den enda uttömmande svenska uppslagsverk inom börs och finans. Boken spänner över de flesta svenska ord samt en mängd internationella begrepp som sällan bemö.. läs mer
Storm. Första uppl. 2005. 256 s. Inbunden. 510 gram. Bok och omslag i fint nyskick..Först tjänade han fem miljarder dollar. Sen gjorde han TV-programmet "The Apprence" Nu ska han visa oss hur man gör sig en förmögenhet, på Trump.. läs mer
Nordisk Rotogravyr, Stockholm, 1947. Klotryggband med illustrerad pärm, 55(1) sid. Rikligt illustrerad, delvis i färg. Omslaget är litografiskt tryckt i sju färger efter en akvarellerad gravyr av Elias Martin ur Nationalmusei sa.. läs mer
Penguin. 2009. Pocket. Gott skick. läs mer
