Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Ekonomi & Näringsliv


(totalt ca 19 649 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Förlagsnya böckerISBN: 9147072725
Idag 19:43
Carlsson, Jörgen , Jonnergård, Karin , Nilsson, ..
Koncernredovisning: - tillämpningar med arbetsbl..
200 kr
Liber. 2 uppl. 2003. Häftad. 695 gram. Mycket gott skick.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9789144052403
Idag 19:38
Kedner, Gösta , Svenberg, Sven-Åke , Ekberg, Mats
Koncernredovisning
250 kr
Studentlitteratur. 12 uppl. 2008. Häftad. 457 gram. Nära nyskick.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9789147089598
Idag 19:35
Olausson, Victoria
Grön kommunikation
200 kr
Liber. 2009. Inbunden. 384 gram. Nyskick. Boken är oanvänd.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9789144028132
Idag 19:31
Ammenberg, Jonas
Miljömanagement
350 kr
Studentlitteratur AB. Häftad. 595 gram. Nyskick. Boken är så gott som oanvänd.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9789144042725
Idag 19:21
Philipson, Sten
Etik och företagskultur : att styra med hjälp av..
200 kr
Studentlitteratur AB. 2004. 541 gram. Nyskick. Boken är så gott som oanvänd.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9780073363578
Idag 19:20
Bodie, Zvi , Kanc, Alex , Marcus, Alan
INVESTMENTS STUDENT SOLUTIONS MANUAL
180 kr
MCGRAW HILL HIGHER EDUCATION. 1990. Häftad. 506 gram. Nyskick. Boken är aldrig använd, så därför i nyskick.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9780071278287
Idag 19:16
Zvi Bodie , Alex Kane , Alan J. Marcus
Investments
600 kr
McGraw Hill Higher Education. 8 Rev ed uppl. 2008. 1800 gram. Nyskick. Boken är som aldrig använd, så är som ny.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 9189678478
Idag 19:10
FAR förlag
Revision : en praktisk beskrivning
150 kr
FAR förlag. 2006. Häftad. Nära nyskick. Boken är i bra skick.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Förlagsnya böckerISBN: 0199236828
Idag 19:04
Burda, Michael och Wyplosz, Charles
Macroeconomics
340 kr
Oxford University Press. 5 Rev ed uppl. 2009. Häftad. 1196 gram. Nyskick. Boken är i nyskick och så gott som orörd.
Böcker från EmelieN
Halmstad
Mer info
Begagnade böcker
Idag 16:51
Schön, Lennart.,
En modern svensk ekonomisk historia. Tillväxt oc..
65 kr
560 sid. 2001. Fint förlagsband, inlagan dock blyertsstreckad genomgående.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 16:00
Carl Otto Hallström - Omar Hallström
Ur Köpings Mekaniska Verkstads Historia 1856- 1..
180 kr
Esselte Reklam AB Stockholm. 1948. 235 s. Inbunden. Kartonage. 27x22cm. 1100 gram. Mycket gott skick.Rikligt m bilder. 5 Utvikningsba..
Böcker från Antikfönstret Mariestad
Mariestad
Mer info
Begagnade böcker
Idag 15:48
Kleineman Jan (editor)
Central Bank Independence. The Economic Foundati..
70 kr
2001. 232 s. Inbunden. Nära nyskick. Stockholm Studies in Law kartong 5 porto 39:-.
Böcker från Eva Bergström
Uppsala
Mer info
Begagnade böcker
Idag 15:48
Tommy Iseskog
Missbruk och Anställningsskydd
89 kr
Consensus AB. 1999. Inbunden. 236 gram. Nära nyskick.
Böcker från Nina Lindh
Sandviken
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0195216024
Idag 15:17
Voices of the poor. Crying out for change  av Deepa Narayan et al.
Deepa Narayan et al.
Voices of the poor. Crying out for change
75 kr
Oxford : Oxford University Press for the World Bank, 2000. 314 s. Häftad. NYSKICK. Frakt inom Sverige 44:- Språk: engelska. Har även ..
Böcker från Bokankan
Bagarmos..
Mer info
Begagnade böcker
Idag 15:13
The road to recovery  av LaRouche Jr, Lyndon H.
LaRouche Jr, Lyndon H.
The road to recovery
180 kr
1999 LaRouches. Paperback. 274s. 21x13cm, 224g. Mycket gott skick. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0821350498
Idag 15:13
From many lands  av edited by Deepa Narayan, Patti Petesch
edited by Deepa Narayan, Patti Petesch
From many lands
140 kr
Washington, D.C. : World Bank ; 2002.. Serie: Voices of the poor uppl. 509 s. Häftad. NYSKICK. Frakt inom Sverige 44:- Språk: engelsk..
Böcker från Bokankan
Bagarmos..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0195216016
Idag 15:07
Can anyone hear us?  av Deepa Narayan with Raj Patel ... [et al.]. Serie..
Deepa Narayan with Raj Patel ... [et al.]. Serie..
Can anyone hear us?
140 kr
Published by Oxford University Press for the World Bank, 2000. 343 s. Häftad. NYSKICK. Språk: engelska. Frakt inom Sverige 44:-. Har..
Böcker från Bokankan
Bagarmos..
Mer info
Begagnade böcker
Idag 12:00
Olan, Eskil
OSTINDISKA COMPAGNIETS SAGA. Historien om Sverig..
200 kr
Göteborg 1920 med 120 bilder ngt nött (färgavskav) brunt samtida halvfranskt band m fem upphöjda bind
Böcker från Nilsson Kennet
Tyresö
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:20
Olle Bengtzon (nedtecknat av)
Einar Mattsson. Byggmästare
80 kr
Blått klotband Byggförlaget AB 1985. 25x15,5 cm. Vikt ca 350 gram. 79 sidor. Illustrerad med fotografier och dokument i svartvitt. ..
Böcker från susanneed
Bromma
Mer info
Begagnade böcker
Idag 11:14
Weiss, EB + Weiss, Richard E
913 idéer som ökar varuomsättningen
50 kr
Beckmans. 15x22 283s, hårdpärm, bra skick
Böcker från susanneed
Bromma
Mer info
Begagnade böckerISBN: 0953541304
Idag 10:57
Cairncross Alec
Living with the Century
70 kr
1998. 320 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. illustrationer kartong 5.
Böcker från Eva Bergström
Uppsala
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:41
Mattick, Paul
Marx & Keynes. The Limits of the Mixed Economy
150 kr
Inb med skyddsomslag, 364 sidor. Extending Horizons books (Boston USA, Cop 1969). Text på engelska Mycket gott skick. Namn på fsb
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:41
Kennedy, Margrit
Ekonomi utan ränta och inflation. Att skapa ett ..
65 kr
Limhäftad, 86 sidor. Bokförlaget Korpen (England, 1991). ""Den västtyska arkitekten och ekologiska ekonomen Margrit Kennedy visar här..
Böcker från Mingus Bok & Skivbutik
Umeå (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böcker
Idag 10:33
Hillerström, Gottfrid
Hyttor, hammarsmedjor och kvarnar i Silvberg. En..
180 kr
Malungs boktryckeri AB, Malung 1973, 99 s. 8:o. Häftad. Illustrerad med fotografier och kartor i svart/vitt. Obetydligt nött; nära ny..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9197193615
Idag 10:28
Anders Kinding
Odla dina kontakter
24 kr
Kompetens Media. 1995. 110 s. Häftad. 180 gram. Mycket gott skick. Praktisk handbok för att bygga upp ett lönsamt kontaktnät..
Böcker från Pegasus1492
Sollentuna
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9144019173
Idag 10:21
Kvalitet från behov till användning  av Bergman, Bo & Klefsjö, Bengt
Bergman, Bo & Klefsjö, Bengt
Kvalitet från behov till användning
175 kr
Kvalitet är en viktig konkurrensfaktor. Att satsa på en offensiv kvalitetsutveckling är därför nödvändigt för såväl varu- som tjänste..
Böcker från Svenska Boklänken HB
LINKÖPING (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9144026390
Idag 09:42
Miljöstrategi och hållbart ledarskap - ekologi o.. av [Red] Persson,Torsten och Persson,Christel / Nih..
[Red] Persson,Torsten och Persson,Christel / Nih..
Miljöstrategi och hållbart ledarskap - ekologi o..
150 kr
Studentlitteratur. Copyright[2003] Tryck/år[2007]. 397 s. Häftad. 22x15,5cm. 700 gram. Nära nyskick. /nyskick [Hylla:Studentlitteratu..
Böcker från KarinBirgitta
Vännäsby
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9138611163
Idag 09:41
Alice G.Sargent
Den Hårdmjuke Chefen
35 kr
liber. 1983. 214 s. kartonage. 24.5x17cm. 546 gram. Mycket gott skick. namn ini bok - understrykning finns ini bok.
Böcker från läslust
bandhagen
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9138612399
Idag 09:36
Richard Normann
Service Management - Ledning Och Strategi I Tjän..
24 kr
liber. 1983. 191 s. kartonage. 24.5x17cm. 485 gram. Mycket gott skick. namn ini bok - understrykning finns på några sidor.
Böcker från läslust
bandhagen
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9186460897
Idag 00:22
Effektiv reklam av Peer Franzén
Peer Franzén
Effektiv reklam
175 kr
IHM Publishing, 2:a reviderade upplagan 2002. Inbunden, med skyddsomslag, 192 sidor. Några ord om trevlig läsning till "Gunilla" från..
Böcker från Peter Berger
Enskede ..
Mer info
Begagnade böckerISBN: 9163141825
Idag 00:13
Stora PR-boken av Redaktör: Peter Karaszi
Redaktör: Peter Karaszi
Stora PR-boken
220 kr
Waymaker, 2004. Laminerat pappband, 320 sidor + 35 sidor reklam. Mycket nära nyskick. (Förskottsbetalning)
Böcker från Peter Berger
Enskede ..
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt