Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 13:53
Isacson Maths, Bohman Stefan m.fl.
Järnarbetarna och deras verkstäder - mek..
90 kr
Boken är inte endast en beskrivning av det som kan ses på plats utan ett vittnesmål om svensk verkstadsindustris framväxt, om industr..
Säljare: Rosendahls Antikva.., Eskilstuna (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 13:45
Lars Hultkrantz, Hans Tson Söderström
Marknad och politik
150 kr
2002 uppl. Mycket gott skick.
Säljare: Alexanderjancevski, Halmstad (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 13:43
Christian Ax, Christer Johansson, Håkan ..
Den nya ekonomistyrningen lärobok + övni..
650 kr
2009 uppl. Mycket gott skick.
Säljare: Alexanderjancevski, Halmstad (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 13:40
Dag Ingvar Jacobsen, Jan Thorsvik
Hur moderna organisationer fungerar
350 kr
2008 uppl. Häftad. Mycket gott skick.
Säljare: Alexanderjancevski, Halmstad (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 13:10
GUSTAFSSON, BO
DEN NORRLÄNDSKA SÅGVERKSINDUSTRINS ARBET..
80 kr
Svenska Bokförlaget/Norstedts. 1965. 217 s. Häftad. I huvudsak osprättad. 23x16,5cm. 365 gram. Gott skick. Pärmen något nött. Ur föro..
Säljare: ROTIC AB, Skanör (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 09:32
Trogen, Ingvar
Varvet runt
300 kr
inb med ill pärmar, 2004, 237 s, fotoill, mkt gott skick, ""Uddevallavarvets förre VD Ingvar Trogen berättar i denna skrift om sina å..
Säljare: BokAnders, Trollhät.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 09:32
Olsson, N.G. (red)
Uddevallavarvet
60 kr
klammerhft, A4-format, 1985, 44 s, ill, gott skick, Innehåll: Uddevallavarvet AB - en kort historik, Axplock ur Uddevallavarvets hist..
Säljare: BokAnders, Trollhät.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 09:32
Skiöld, Rolf
Uddevallavarvets alla fartyg. Sammandrag..
180 kr
1992, inb med ill pärmar, 242 s, fotoill, tillskrift av författaren på förs blad, 18x24,5 cm, mkt gott skick
Säljare: BokAnders, Trollhät.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 09:19
Thomée Göthe
Sparbanken Bikupans i Malmö principaler ..
100 kr
1933. 196 s. Häftad. 21x14cm. 300 gram. Mycket gott skick. Nr 70/100.
Säljare: Torsten Hansson, Malmö (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 22:20
Ohlsson Östen , Rombach björn
Res Pyramiderna
80 kr
Svenska Förlaget. 2001. 230 s. Inbunden. Hård pärm. 22,5x15,5cm. ca 530 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Några ..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 22:16
Mintzberg Henry
Structures in Fives - Designing Effectiv..
150 kr
Prentice-hall. c 1983. 312 s. Pocket. Klistrad , Mjuk pärm. ca 23xca 15cm. ca 400 gram. Mycket gott skick. I början av boken finns de..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 22:06
Johan A Lybeck
Finansstrategi
85 kr
Rabén & Sjögren. 1987. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 22:04
Gröjer Jan-Erik
Grundläggande redovisningsteori
60 kr
Studentlitteratur, Lund. 5 uppl. 2003. 164 s. Pocket. limmad , mjuk pärm. ca 22,5x15,5cm. 200 gram. Nära nyskick. Inga antekningar el..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 21:58
Morgan Gareth
Organisationsmetaforer
60 kr
Studentlitteratur, Lund. 1999. 536 s. Häftad. limmad , mjuk pärm. ca 22x15,5cm. ca 830 gram. Gott skick. Understykningar med blyertsp..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 21:47
Kotler Philip , Armstrong Gary , Saunder..
Principles of Marketing
80 kr
Rotolito Lombarda, Italy. Third European edition uppl. 2001. 856 s. Limhäftad , Mjuk Pärm. 27,5x21cm. ca 2300 (OBS! Inkl sammanfattni..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 21:47
Norlin Jean V. (Red.)
Firma-Matrikel för Handel Industri och E..
400 kr
Rött klotband med djuptryck i guld och svart. Rygg ngt blekt. Tryckt 1897. Ca 500 s. + annonssidor. Adress och firmaregister i Sver..
Säljare: Skaffaren i Hova, HOVA (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 21:36
Per lekvall , Claes Wahlbin med bidrag f..
Information för marknadsföringsbeslut
120 kr
IHM Publishing, Göteborg, 2001. 4 uppl. 2001. 412 s. Inbunden. Trådhäftad , Hård pärm. 25xca 17cm. ca 1200 gram. Nyskick. Skyddsomsla..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 21:26
Ax Christian , Johansson Christer , Kull..
Den nya Ekonomistyrningen
50 kr
InterGraf Ab, Malmö. 2 uppl. 2003. 750+290 s. Limhäftad. 22,5x21cm. ca 2400 gram. Nära nyskick. Övningsboken (290 sidor) med lösninga..
Säljare: Pmicke, Svalöv (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 20:55
Göran Widen
Elementär Beslutsteori
50 kr
m6b fackboksförlaget. 1974. 103 s. Häftad. 21x13.5cm. 157 gram. Mycket gott skick. understrykningar finns på några sidor.
Säljare: läslust, bandhagen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 20:09
Cain Steinwall & Åsa Crona
Moderouletten. Hur Hennes & Mauritz tog ..
100 kr
Bonniers. 1989. Inbunden. 550 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Säljare: Bokräddaren: Owe R.., Upplands.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 19:31
Andersson Per
STENBECK - ett reportage om det virtuell..
24 kr
Pocket 2000,403 sid,214 g,nyskick
Säljare: Borgholms Antikvar.., NYKÖPING (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 18:43
Ingrid Arensberg
Göteborgs Kex 1888-1988. Kexhistoria frå..
50 kr
1988. 101 s. Häftad. Nära nyskick.
Säljare: Bokantikvariat Wet.., Hjo (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 17:04
Leif Hässel/Marie Norman
De finansiella markanderna i ett interna..
75 kr
SNS. 1994. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 16:53
[Foto]Gullers,Peter och Wingstedt,Thomas..
Det nya Norrland
70 kr
Förlag Gullers Pictorial. 1986. 152 s. Inbunden. 30x21,5cm. 890 gram. Mycket gott skick.
Säljare: KarinBirgitta, Vännäsby (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 16:30
Natasha Josefowitz
Chefen det är du !
65 kr
Lehmanns. 1985. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 15:55
CEDERCRANTZ, B. (Ansvarig utgivare)
URHANDELN. ORGAN FÖR SVERIGES URGROSSIST..
350 kr
Sveriges Urgrossisters förening . 1945, 1946. 12 nummer (samtliga), totalt 198 s plus annonssidor s. Privatbundet halvklotband med gr..
Säljare: ROTIC AB, Skanör (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:48
Gerber, Tage von
Sveriges ointroducerade adels kalender 1..
160 kr
Röhr´s boktryckeri, Malmö 1921. Femte årgången. 8:o. XIX(3)+137sid.+ två planscher. Föralgets gröna , gulddek. klotbd. Mycket fint sk..
Säljare: Felix Elheim, Skärholmen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:40
Pehrsson, Per
Ur Österbybruks och vallonernas krönika...
320 kr
Berlings Boktryckeri, Upsala 1899. (4)+124 sid. samt sju planscher. Hft. Strapatserat omslag med subskribentförteckn. Gåva från förf...
Säljare: Felix Elheim, Skärholmen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:38
J.Sigfrid Edström inför hundraårsdagen a..
30 kr
Västerås Asea 1970 215x210 mm Pappband ill sv/v Tryck: Västra Aros tryckeri. Handlar om Asea
Säljare: Hjorteds Antikvari.., HJORTED (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:38
Genom ett brovalv. Glimtar från staden d..
50 kr
Örebro 1962 215x145 mm Ills. pappbd. 145s ill sv/v. Tryck: Littorin Lydén Boktryckeri. Band: Aug. Holmbergs Bokbinderi. Uppl. 2000 ex.
Säljare: Hjorteds Antikvari.., HJORTED (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Igår 14:38
Rönnow, Sixten
Wedevågs bruks historia. Minnes tillägna..
150 kr
