Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
ABCURIO Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 177. i kategorin Ekonomi
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9171063315
2012-01-31
Social change and economic reform in Africa av Gibbon, Peter
Gibbon, Peter
Social change and economic reform in Africa
180 kr
1993 Nordiska Afrikainstitutet. Hft. 381s. 22x15cm, 603g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 9171063315.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917150625X
2012-01-31
Den tekniska förändringens ekonomi  av Rosenberg, Nathan
Rosenberg, Nathan
Den tekniska förändringens ekonomi
180 kr
1997 SNS Inbunden 185s. 23x15cm, 426g. Mycket fint skick. ISBN 917150625X. Vilka faktorer styr den tekniska förändringsprocessen so..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9173245127
2012-01-26
Det nya klassamhället av Israel, Joachim & Hermansson, Hans-Erik
Israel, Joachim & Hermansson, Hans-Erik
Det nya klassamhället
150 kr
1996 Ordfront Pappband, 238s. 22x14cm, 421g. Mycket gott skick. ISBN 9173245127.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9173245356
2012-01-25
Min Ekonomiska Historia. Världens ekonomi från f.. av Galbraith, John Kenneth
Galbraith, John Kenneth
Min Ekonomiska Historia. Världens ekonomi från f..
129 kr
1996 Ordfront. Inbunden, skyddsomslag, 251s. 22x14cm, 454g. Mycket gott skick. Originaltitel: A journey through economic time. ISBN 9..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171506896
2012-01-24
The Swedish Experiment av Lindbeck, Assar
Lindbeck, Assar
The Swedish Experiment
150 kr
1997 SNS. Limhft. 104s. 21x14cm, 161g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 9171506896. Beskrivning: Institutions and policies in t..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9119082312
2012-01-20
Internationell Marknadsföring och internationell.. av Molnar, Josef
Molnar, Josef
Internationell Marknadsföring och internationell..
150 kr
1992. Norstedts juridik. Hft. 184s. 21x14cm, 293g. Mycket gott skick. ISBN 9119082312.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9179241867
2012-01-17
Mot en tredje väg : en biografi över Rudolf Meid.. av Ekdahl, Lars
Ekdahl, Lars
Mot en tredje väg : en biografi över Rudolf Meid..
150 kr
Lund : Arkiv, 2005 Inbunden, skyddsomslag, 340s. 22x16cm, 616g. Illustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9179241867. Årsbok för Arbetarn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177384113
2012-01-12
Agenda för lönsamhet : råd till företag som strä.. av Lundin, Sven & Welinder, Nils
Lundin, Sven & Welinder, Nils
Agenda för lönsamhet : råd till företag som strä..
220 kr
1996 SvD. Pappband, 159s. 23x15cm, 330g. Mycket gott skick. ISBN 9177384113. God lönsamhet - hur når man det? Tur har inget med saken..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171505334
2012-01-12
NORMER och ekonomisk politik - konjunkturrådet, .. av Tson Söderström, Hans
Tson Söderström, Hans
NORMER och ekonomisk politik - konjunkturrådet, ..
150 kr
1996 SNS Inbunden, skyddsomslag, 224s, 21x14cm, 428g. Mycket gott skick. ISBN 9171505334. SNS Konjunkturråd blev under andra hälfte..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9147040459
De nya kunskaperna. Att leda och leva med kunska.. av Hansson & Kahn & Nicou & Wästfelt
Hansson & Kahn & Nicou & Wästfelt
De nya kunskaperna. Att leda och leva med kunska..
220 kr
1997 Liber. Laminatband, 156s. 400g. Mycket gott skick. ISBN 9147040459. Beskriver hur lärandet utvecklas i ett kunskapsföretag. Lära..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0136138292
RETAIL MANAGEMENT: A STRATEGIC APPROACH. 7:th ed.. av Berman, Barry & Evans, Joel R.
Berman, Barry & Evans, Joel R.
RETAIL MANAGEMENT: A STRATEGIC APPROACH. 7:th ed..
380 kr
(C)1998 Prentice Hall. 7:th edition. Pappband, ca 750s. 28,5x22x4cm, 1850g. Illustrerad. Mycket gott skick. Eng. text. (Fraktkostnad ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9146129677
Pehr Kalms västgöta och bohuslänska resa. Förrät.. av Kalm, Pehr & Krantz, Claes
Kalm, Pehr & Krantz, Claes
Pehr Kalms västgöta och bohuslänska resa. Förrät..
119 kr
1977 W&W. Inbunden, skyddsomslag, 265s. 600g. Illustrerad av Gunnar Brusewitz. Mycket gott skick. Linnes lärjunges reseskildring i ny..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171063412
The South African tripod : studies on economics,.. av Oden, Bertil m.fl.
Oden, Bertil m.fl.
The South African tripod : studies on economics,..
150 kr
1994 Uppsala : Scandinavian Institute of African Studies (Nordiska Afrikainstitutet) ; Stockholm : Almqvist & Wiksell. Hft. 281s. 22x..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0201339870
BLUR THE SPEED OF CHANGE IN THE CONNECTED ECONOMY" av Davis & Meyer
Davis & Meyer
BLUR THE SPEED OF CHANGE IN THE CONNECTED ECONOMY"
180 kr
(C)1998 Perseus. Inbunden, skyddsomslag, 285s. 600g. Illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0201339870. Get ready for a w..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sätta bo i kristid av Marthin, Perry
Marthin, Perry
Sätta bo i kristid
150 kr
Rabén & Sjögren, 1942 Hft. 91s. 25x17cm, 220g. Illustrerad. Några små pärmfläckar, sista bladet med möbelmallar saknas. Innehåll: In..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177384571
EMPOWERMENT TAR MER ÄN EN MINUT : FÖR ÖKAT ANSVA.. av Blanchard, Ken
Blanchard, Ken
EMPOWERMENT TAR MER ÄN EN MINUT : FÖR ÖKAT ANSVA..
250 kr
1998 Svenska förlaget. Inbunden, skyddsomslag, 142s. 365g. Gott skick, liten reva, 1,5cm i skyddsomslaget. ISBN 9177384571. Empowerme..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 157660036X
In Defense of Free Capital Markets: The Case Aga.. av DeRosa, David F.
DeRosa, David F.
In Defense of Free Capital Markets: The Case Aga..
250 kr
2001 Bloomberg Press Inbunden, skyddsomslag, 233s. 600g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN: 157660036X. Because of the remarkable..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197377627
Traffic Noise and Property Values av Wilhelmsson, Mats
Wilhelmsson, Mats
Traffic Noise and Property Values
250 kr
2000 KTH Institutionen för fastigheter och byggande Memorandum 5:50. Hft. ca 250s. 540g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 919737..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Laddat liv : Ida Norrby - personlighet och gärni.. av Norrby, Gertrud Löfgren ( Norrby, Ida )
Norrby, Gertrud Löfgren ( Norrby, Ida )
Laddat liv : Ida Norrby - personlighet och gärni..
129 kr
Bonnier, 1944 Hft. 351s. 540g. Något nötta och tummade pärmar och rygg, liten fuktfläck på ryggen, ej uppskuren. Behandlar Ida Norrb..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917798787X
Japans globala roll : implikationer för Sverige av Edström, Bert m.fl.
Edström, Bert m.fl.
Japans globala roll : implikationer för Sverige
119 kr
Carlsson, 1994 Paperback, 205s. 21x13cm, 300g. Illustrerad. Gott skick. ISBN 917798787X korrigerad från 9177987870.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9155040411
Här ligger en gravad hund : klokt och roligt sag.. av Hökby, Bertil & Åberg, Gösta
Hökby, Bertil & Åberg, Gösta
Här ligger en gravad hund : klokt och roligt sag..
119 kr
Tiden, 1994 Hårda pärmar, limbunden, 157s. 22x14cm,272g. Mycket gott skick. ISBN 9155040411. Baksidestext: Pengar och makt handlar d..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171505202
Historien upprepar sig aldrig av Wetterberg, Gunnar
Wetterberg, Gunnar
Historien upprepar sig aldrig
150 kr
1994 SNS Inbunden, skyddsomslag, 207s. 400g. Illustrerad. Mycket fint skick. Här blandas det nöjsamma med det tänkvärda. Författaren ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9151403137
Axelsson, Anders av Axelsson, Anders
Axelsson, Anders
Axelsson, Anders
150 kr
1997 Larson. Inb. 186s. 430g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9151403137.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
TEKNOs Handelsteknik och Bokföring 1+2 av Bergstrand, K. G. (m.fl.)
Bergstrand, K. G. (m.fl.)
TEKNOs Handelsteknik och Bokföring 1+2
280 kr
1959 Teknografiska institutet. 2 Röda klotband med förgylld ryggtext, 984 sidor. 22,5x17cm, 2,6kg. Illustrerad. Mycket gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9134508546
Superfixaren. Konsten att spara och pruta. av Kennedy, Gavin
Kennedy, Gavin
Superfixaren. Konsten att spara och pruta.
220 kr
1987 Bonniers. Pappband, 234s. 22x14cm, 428g. Mycket gott skick. ISBN 9134508546. Baksidestext: Vi gör alla av med för mycket pengar...
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9150213709
Bli herre över bilen : bilvård, bilkostnader, bi.. av Törnström, EvaMarie
Törnström, EvaMarie
Bli herre över bilen : bilvård, bilkostnader, bi..
280 kr
Bergh, 2000 Hårda pärmar, trådbunden, 111s. 25x18cm, 473g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9150213709.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171950656
Prismärkt. Om andlig kommers och mänsklig konkurs av Gabay, Ulla
Gabay, Ulla
Prismärkt. Om andlig kommers och mänsklig konkurs
150 kr
1996 Libris. Paperback. 159 sidor, 204g. Mycket gott skick, tillskrift av författaren på försättsbladet. ISBN 9171950656. Baksidestex..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9170272786
Ledarskap & Företagande. Speed intuition managem.. av Lunden, Björn
Lunden, Björn
Ledarskap & Företagande. Speed intuition managem..
250 kr
2001 BL Hft. 121 sidor. 300g. Mycket gott skick. Svensk text. ISBN 9170272786. LEDARSKAP & FÖRETAGANDE är en ny bok där Björn Lundén..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0875842399
The critical path to corporate renewal av Beer & Eisenstat & Spector
Beer & Eisenstat & Spector
The critical path to corporate renewal
280 kr
1994 (C)1990 Harward Business School Press. Klotband med skyddsomslag, 291 sidor. (25x16,5cm, 700g.) Färgöverstrykningar, för övrigt ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9157432783
Rehabiliteringens ekonomi av Aronsson & Malmquist
Aronsson & Malmquist
Rehabiliteringens ekonomi
180 kr
1991 Brevskolan Hft. 188 sidor. 400g. Mycket fint skick. ISBN 9157432783. Baksidestext: Rehabiliteringens Ekonomi är en bok i vår ser..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9188595145
Percy Barnevik Makten Myten Människan av Haag, Martin & Pettersson, Bo & ( Barnevik, Perc..
Haag, Martin & Pettersson, Bo & ( Barnevik, Perc..
Percy Barnevik Makten Myten Människan
150 kr
1998 Ekerlids Inbunden, skyddsomslag, 336 sidor, (23x16x3cm, 700g.) ISBN 9188595145. Illustrerad. Mycket gott skick. Percy Barnevik -..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 177
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt