Begagnad bok
2012-01-24
Depressive states A pharmacotherapeutic study
280 kr
1967. Charles C Thomas. Hft. 166s. 23x15cm, 313g. Mycket gott skick, namnteckning.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1862042500
The complete book of COLOUR. Using colour för li..
280 kr
1999 Element. Eng. text. Inbunden, skyddsomslag, 256s. 23,5x26,5cm, 1,3kg. Rikt illustrerad. Mycket gott skick, liten nagg i skyddsom..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0801964083
THE YESTERMORROW CLOTHES BOOK. How to Remodel Se..
280 kr
1977. Chilton. Hft. 164s. 28x20cm, 540g. Rikt illustrerad med fotografier och teckningar. Gott skick. Engelsk text. ISBN 0801964083.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0761951156
Private Desires, Political Action: An Invitation..
180 kr
1998 Sage. Hft. 163s. 23x16cm, 315g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0761951156. Private Desires, Political Action is an access..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9172271876
Engelska - öspråk, världsspråk, trendspråk.
129 kr
1999 Norstedts ordbok. Pappband, 406s. 23,5x16x3,3cm, 830g. Illustrerad. Mycket fint skick. ISBN 9172271876. Engelskan är ett världss..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Famous Bombers of the Second World War. Part 2. ..
150 kr
1960 Macdonald,. Inbunden, skyddsomslag, 136s. 25,5x19cm, 575g. Rikt fotoillustrerad. Mycket gott skick, skyddsomslaget är något kan..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Famous Bombers of the Second World War. Part 1.
150 kr
1960 Macdonald,. Inbunden, skyddsomslag, 135s. 25,5x19cm, 615g. Rikt fotoillustrerad. Skyddsomslaget är ngt. kantnaggat, för övrigt i..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Famous Fighters of the Second World War. Part 2...
150 kr
1962 Macdonald,. Inbunden, skyddsomslag, 132s. 25,5x19cm, 587g. Rikt fotoillustrerad. Skada i skyddsomslaget, pappersförlust, ca 2 c..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Famous Fighters of the Second World War. Part 1.
150 kr
1960 Macdonald,. Inbunden, skyddsomslag, 128s. 25,5x19cm, 560g. Rikt fotoillustrerad. Mycket gott skick, kantnagg i skyddsomslaget. E..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1854220799
The Great Warplanes of the 1990s
180 kr
1991 Magna Books. Inbunden, skyddsomslag, 112s. Stort format: 31x24cm, 800g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. (Frak..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1897884095
Americas Top Guns. American Air Power
180 kr
(C)1990 Brown Books. Inbunden, skyddsomslag, 145s. Stort format: 29x22cm, 950g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. (F..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0201546647
The Capability Maturity Model. Guidelines for im..
380 kr
1998 Carnegie Mellon University Software Engineering Institute. Inbunden, skyddsomslag, 441s. 700g. Mycket fint skick. ISBN 020154664..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9839104128
Malay-English Dictionary. With illustrations and..
150 kr
1996 Arus Intelek. Paperback, 584s. 20,5x14cm, 600g. Illustrerad. Gott skick. ISBN 9839104128.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0434588148
The memoir of Marco Parenti. A life in Medici Fl..
150 kr
1989 Heinemann. Inbunden, skyddsomslag, 283s. 22x15cm, 502g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0434588148.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 022403118X
PLACES OF THE MIND The Life and Work of James Th..
180 kr
1993 Jonathan Cape London. Inbunden, skyddsomslag, 407s. 700g. Fotillustrerad. Engelsk text. Gott skick, tryckmärken av penna på frä..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0415008492
The Mind in Action. A Personal View of Cognitiv..
180 kr
(C)1991 Routledge. Hft. 125s. 195g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0415008492.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0060973358
Woulda, Coulda, Shoulda. Overcoming Regrets, Mis..
150 kr
1994 HarperPerennial. Paperback, 276s. 250g. Mycket gott skick, namnteckning. ISBN 0060973358. The practical program that enables peo..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0962792608
Directory of Psychological Tests in the Sport an..
280 kr
(C)1990 Fitness Info. Technology. Inbunden, 271s. 700g. Gott skick. Engelsk text. ISBN 0962792608
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0312115369
Writing from the body. For writers, artists and ..
129 kr
1994 St. Martin's Press. Hft. 144s. 250g. Gott skick, några pennstreck i marginalen, bakre pärm har ett hörnveck. Engelsk text. ISBN..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The history of the rose in the Holy Land through..
280 kr
Israel : Massada and Am Hassefer, 1981
Inbunden, 135s. 24x17cm, 535g. Rikt illustrerad, delvis i färg. Mycket gott skick. Engelsk te..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 157660036X
In Defense of Free Capital Markets: The Case Aga..
250 kr
2001 Bloomberg Press Inbunden, skyddsomslag, 233s. 600g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN: 157660036X. Because of the remarkable..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0907408362
AIRLINERS from 1919 to the present day.
180 kr
1983 Peerage Books. Inbunden, skyddsomslag. 352s. 21,5x14,5cm, 750g. Över 300 illustrationer i färg på olika typer av flygplan. Mycke..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0060154969
Love, Medicine & Miracles. Lessons learned about..
180 kr
1990 (C)1986. Harper & Row. Inb. skyddsomslag, 243s. 600g. Illustrerad. Gott skick, försättsblad bortrivet. ISBN 0060154969.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155439616
The Cervico-Thoracic Ratio. A method for assessm..
180 kr
1997 Uppsala Univ. Hft. 252g. Gott skick. tillskrift av förf. på främre pärm, liten fläck på mittsnitt. Engelsk text. ISBN 9155439616.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0878058915
In close Harmony. The story of the Louvin Brothe..
280 kr
(C)1996 Mississippi. Hft. paperback. 146s. 300g. Fotoillustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0878058915.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Europes greatest Tramway Network. Tramways in th..
280 kr
1968 Brill. Hft. m. skyddsomslag, 137s. 24,5x16cm, 480g. Illustrerad med -121 photographs on plates, 2 tables and 17 plans and sketch..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0262680114
Towns and Buildings described in drawings and wo..
180 kr
1989 (C)1949&1951. The Mit press. Hft. 203s. 300g. Illustrerad. Engelsk text. Gott skick, namnteckning. ISBN 0262680114.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0878579389
The book of Country Herbal Crafts. A step-by-ste..
250 kr
(C)1991 Rodale press. Pappband, 175s. 28x21,5cm, 856g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick, inplastade pärmar. Engelsk text. ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Crafts of Gujarat. Living traditions of India
380 kr
1985 Mapin. Förlagsband med skyddsomslag, 167s. 23,5x23,5cm, 800g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. Innehåll: Embroidery,..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 8885037372
Atlas of stomal pathology
380 kr
1983 Raven press. Rött klotband med skyddsomslag, 113s. 28,5x21,5cm, 800g. Illustrerad med färgfotografier. Mycket gott skick, något ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0850580404
The Economist Measurement guide and Reckoner.
250 kr
1975 konstläderband med helt guldsnitt, 232s. 26x21cm, 1,1kg. Mycket gott skick. Mycket vackert band. ISBN 0850580404. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)