Begagnad bokISBN: 9188595439
2012-01-25
management.com : att starta upp och starta om i ..
220 kr
2000 Ekerlids. Inbunden, skyddsomslag, 224s. 23x16cm, 550g. Mycket gott skick. ISBN 9188595439. Internetrevolutionen har bara börjat...
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177052870
2012-01-24
Om jag vetat då vad jag vet nu! Visdomsord från ..
129 kr
1996 Richters. Inb. 247s. 21x14cm, 348g. Mycket gott skick. ISBN 9177052870.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9119082312
2012-01-20
Internationell Marknadsföring och internationell..
150 kr
1992. Norstedts juridik. Hft. 184s. 21x14cm, 293g. Mycket gott skick. ISBN 9119082312.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177384113
2012-01-12
Agenda för lönsamhet : råd till företag som strä..
220 kr
1996 SvD. Pappband, 159s. 23x15cm, 330g. Mycket gott skick. ISBN 9177384113. God lönsamhet - hur når man det? Tur har inget med saken..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9812041389
2012-01-12
FENG SHUI FOR BUSINESS
250 kr
1995 Times books. Pappband, 106s. 23x16cm, 335g. Illustrerad. Ett hörn av försättsbladet är bortklippt, för övrigt i mycket gott skic..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188594726
Våga, växa, vinna : ledarskap för mindre företag
150 kr
Ekerlid, 1997
3:e reviderade upplagan. Inbunden, skyddsomslag, 220s. Gott skick. ISBN 9188594726. Att leda mindre företag är inte ba..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9140308561
Kvinnor som Företagare. Osynlighet - Mångfald - ..
129 kr
1989 Liber. Hft. 170s. 275g. Ill. Gott skick, lätt nötta pärmar, tillskrift. ISBN 9140308561.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9179640184
REFAAT och spelet kring Fermenta
139 kr
1987 Gedins. Inbunden, skyddsomslag, 340s. 23x16x3cm, 700g. Något kantnött skyddsomslag, en aning fläckat mittsnitt. ISBN 9179640184.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170271410
Ledarskap. Praktisk handbok för företagare och c..
150 kr
uå (C)1998 Hft. 144s. 248g. Mycket gott skick. ISBN 9170271410.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0393048136
The new new thing : a Silicon Valley story
150 kr
New York : Norton, cop. 2000
Inbunden, skyddsomslag, 268s. 24x16cm, 600g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 0393048136. The book..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170550328
Idrotten blev mitt liv
150 kr
1991 Sellin. Inb. 139s. 380g. Illustrerad. Gott skick, något tummade pärmar. ISBN 9170550328. Baksidestext: Med sitt brinnande intres..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9789170921056
Våga!
150 kr
Ekerlid, 2008
Förlagsband med skyddsomslag, 120s. 21x14cm, 305g. Fotoillustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9789170921056. Signhild Ar..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9170272786
Ledarskap & Företagande. Speed intuition managem..
250 kr
2001 BL Hft. 121 sidor. 300g. Mycket gott skick. Svensk text. ISBN 9170272786. LEDARSKAP & FÖRETAGANDE är en ny bok där Björn Lundén..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917054817X
Nya Skapelser. Losec-entreprenörens recept.
220 kr
1996 Fischer. Förlagsband med skyddsomslag. 230 sidor. 23x16cm,564g. Mycket gott skick. ISBN 917054817X. Baksidestext: LOSEC ANSES 19..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134512756
Body & Soul. Den fantastiska berättelsen om kvin..
150 kr
1992 Bonnier Alba. Inb. 256 sidor, 600g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9134512756.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134512756
Body & Soul. Den fantastiska berättelsen om kvin..
150 kr
1992 Bonnier Alba. Inb. 256 sidor, 600g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9134512756.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9780007197682
Winning
129 kr
Harper, 2007. Pocket, 372s. 150g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 9780007197682. This is the ultimate business how-to book by t..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9185338133
Taktik för vinnare : grundregler hur du överleve..
220 kr
Nova media, 1976 Förlagsband 192s. 350g. Illustrerad. Mycket gott skick, saknar skyddsomslag. Originaltitel: Bravely, bravely in busi..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177380975
Nya tider, nya företag
220 kr
Svenska dagbladet, 1986 Förlagsband med skyddsomslag, 352s. 23x16cm, 700g. Gott skick, marginalstreck i blyerts, något nött skyddsoms..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 1900961660
21 leaders for the 21st century : how innovative..
280 kr
Capstone 2001 Förlagsband med skyddsomslag, 466s. 24x17x4cm, 850g. Illustrerad. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 1900961660. Tom..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146174087
www.torget.se : den fantastiska historien om ett..
220 kr
1999 W&W. Inbunden, skyddsomslag, 178s. 22x20cm, 600g. Illustrerad. Något kantnött skyddsomslag, för övrigt i mycket gott skick. ISBN..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0684800500
Don't fire them, fire them up!. Motivate Yoursel..
150 kr
1995 Fireside. Paperback, 285s. 23,5x15,5cm, 400g. Mycket gott skick. Engelsk text. Offers advice on reestablishing a work ethic, bui..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134508317
Innovation : angriparens övertag - Vissa företag..
380 kr
Bonnier, cop. 1986 Förlagsband med skyddsomslag, 254s. 450g. Illustrerad. Skyddsomslaget är delvis kantnött. ISBN 9134508317
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177090209
Oroa dig inte - tjäna pengar! : 100 sätt att ska..
220 kr
Richter, 1998 Hårda pärmar, limbunden, 251s. 350g. Mycket fint skick. Originaltitel: Don't worry, make money. ISBN 9177090209. I den ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9178102529
Kreativitet på bredden : en bok om förslagsverks..
280 kr
Lund : Svenska institutet för förslagsverksamhet (SIFV), cop. 1984 Förlagsband med skyddsomslag, 140s. 23x16cm, 140s. Mycket gott ski..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9138921626
Resultatkontrakt : förnyelse och resultatinriktn..
280 kr
Publica : 1992 Hårda pärmar, trådbunden, 260s. 22x16cm, 400g. Mycket gott skick. ISBN 9138921626.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177384512
Affärismer : avlyssnat & uppsnappat i företagsvä..
129 kr
Svenska förl. 1997 Förlagsband med skyddsomslag, 141s. 18,5x13,5cm, 250g. Illustrerad med teckningar. En liten kantreva (1cm) i skydd..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177384563
Runamok : en roman om småföretagarens verklighet
220 kr
Svenska förl., 1997 Hårda pärmar, limbunden, 284s. 400g. Mycket fint skick. Svensk text. ISBN 9177384563 Baksidestext: Walpold Enterp..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177052870
Om jag vetat då vad jag vet nu! Visdomsord från ..
129 kr
1996 Richters. Inb. 247s. 400g. Mycket fint skick. ISBN 9177052870
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917738718X
Askungen blir VD : 10 framgångssagor
180 kr
Svenska förlaget. 2006. 247 s. Inbunden, skyddsomslag. 22x14cm. 450 gram. Mycket gott skick.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tillväxtföretagets drivkrafter
250 kr
Liber ekonomi, 1992 Cartonnage, 216s. 400g. Mycket gott skick. ISBN 9121601569
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)