Albert Bonniers Förlag. Stockholm, 1993. Förlagets pappband med skyddsomslag. Svartvita illustrationer. Skyddsomslaget lätt nött i över- och underkant. 264 s. läs mer
Manchester University Press. 2009. 197 s. Häftad. 310 gram. Mycket gott skick. Priset inkluderar frakt.
Knopf. 2009. 560 s. Inbunden. 940 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Priset inkluderar frakt.
University of California Press. 1965. 218 s. Inbunden. 1230 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Priset inkluderar frakt.
Gordon Fraser Gallery. 1979. 126 s. Häftad. 285 gram. Gott skick. Priset inkluderar frakt.
BFI Pub. 1983. 216 s. Häftad. 260 gram. Gott skick. Priset inkluderar frakt.
Roma Teatern-Gotland. 2004. Häftad. Gott skick. läs mer
Filmkonst nr 22. 1993. 128 s. Häftad. 21x15cm. 190 gram. Nära nyskick. Vi startade alla från samma plats: korsningen Tunnelgatan/Sveavägen, utanför Dekorimas skyltfönster och till ljudet av två skott vars eko färdas genom text e.. läs mer
Göteborg : Filmkonst ; 2005. NÄRA NYSKICK. 206 s. DVD finns inte med. Frakt inom Sverige 33:-
"Roman Holiday, Sabrina, Funny Face, Paris When It Sizzles, Breakfast at Tiffany's" these early films established Audrey Hepburn as the epitome of stylish grace and playful elegance. This collection of legendary and never-before.. läs mer
inb BB 1979 433s självbiografi, svartvitfoton fr roller mm. 640gr, vi har rabattporto 33. Plastad o stämplad av bibiotek (svart klotband, inget att avbilda).
Albert Bonniers förlag, Stockholm 1929. Nionde upplagan. Bunden i ett privatbundet halvskinnband. Fin dekor i guld på rygg. Övre guldsnitt. Främre omslag medbundet. 248 (2) sidor. Endast lätt nött.
| 1921 | Häftad | 129 s. | | Språk: Franska | [Lagerplats: B1]
Svenska bokförlaget, Stockholm | 1961 | Häftad | 140 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Askild & Kärnekull, Stockholm. | 1976 | Limhäftad | 138, [1] s., [8] pl.-bl. ; 22 cm | 91-7008-653-2 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: När Ingmar Bergman 1966 inledde samarbetet med Liv Ullman m.. läs mer
Askild & Kärnekull, Stockholm. | 1983 | Limhäftad. Ngt. solblekt rygg. | 320 s., [32] pl.-bl. ; 19 cm | 91-582-0453-9 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: “Det började med tanken på en bok om Hasse.. läs mer
Raster, Stockholm. | 2004 | Limhäftad med flikar. | 216 s. | 91-87215-47-0 | I nyskick.
Norstedts | Utg. 2007. Ej o.u. | Förlagsband. | 337 s. | | I nyskick.
Chatto & Windus, London. | 1971 | Förlagets pappband. Tidigare bibliotesex. med klisterlapp och lånekortsficka. I gott skick. | 352 s. | 0-7011-1370-7 | Språk: Engelska | [Lagerplats: L1]
Yale University Press, New Haven | 1961 | Förlagets klotband, med skyddsomslag. Naggat och lagernött skyddsomslag. Diskreta understryckningar med blyerts i inlaga. | 304 s. | | Språk: Engelska | Baksidestext eller annan releva.. läs mer
Dover Publ, NY. | 1995 | Häftad | vii, 72 p. | 0-486-28755-6 | Språk: Engelska | Baksidestext eller annan relevant information: Regarded by many as America's greatest playwright, Eugene O'Neill spent his early years as a mercha.. läs mer
Dover Publ, NY. | 1993 | Häftad | ix, 82 p. | 0-486-27802-6 | Språk: Engelska | Baksidestext eller annan relevant information: One of the great Shakespearean tragedies, Macbeth is a dark and bloody drama of ambition, murder, gu.. läs mer
Penguin Books, Harmondsworth, U.K. | 1986 | Limhäftad / Pocket. Perfekt skick. | 148 [1] s. : ill. | 0-14-048003-X | Språk: Engelska | [Lagerplats: 0]
Filmkonst, Göteborg. | 2004 | Häftad. | 255 s. : huvudsakl. ill. | 91-88282-53-8 | I nyskick.
Alhambra, Furulund. | 1990 | Förlagsband, skyddsomslag | 142 s. ; ill. | 91-87680-12-2 | I nyskick.
Discantus | 1998 | Häftad | 143 s. ; sv/v ill. | 91-630-7104-5 | I nyskick.
P. A. Norstedt & Söner, Stockholm. | 1921 | Häftad. Tredje upplagan. | 512 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1] läs mer
Stockholm : Forum | 1959 | Häftad. Ouppskuren, omslaget nött i kanterna, notering på insidan av främre och bakre pärm. | 186 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare d.. läs mer
Stockholm :Ordfront,1994 | 1994 | Förlagsband med skyddsomslag, slitet skyddsomslag | 371, [1] s. | 9173244538 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveransti.. läs mer
Stockholm : Ordfront, | 1996 | Förlagsband med skyddsomslag. Knappt slitet skyddsomslag. Exlibris på insidan av främre omslag. | 473, [3] s. | 9173245143 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkn.. läs mer
