Begagnade böckerISBN: 9185355062
Idag 00:26
Behovet att behövas. En tänkebok om människan, k..
165 kr
SNS Förlag. Första uppl. 2005. 280 s. Förlagets röda pappband med skyddsomslag. 19,5x15,8cm. 457 gram. Nyskick.
Böcker från Henning Persson
Göteborg
Mer info
Göteborg
Begagnade böckerISBN: 9100580937
Igår 22:54
Ett oändligt äventyr - om människans kunskaper
45 kr
BonnierPocket. 2006. Gott skick. Frakt 36 kr
Böcker från Hagabok
Göteborg
Mer info
Göteborg
Begagnade böckerISBN: 9155040500
Igår 22:47
Politikens väsen - ideer och institutioner i den..
100 kr
Tiden 1993, inb m skyddsomslag, 412 sid, nära nyskick
Böcker från Slam's Böcker och Skivor
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Huddinge.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9187944065
Igår 21:10
Kring 1900. Symposier på Krapperups borg 4.
100 kr
Gyllenstiernska Krapperupstiftelsen. 1998. 403 s. Inbunden. 25x18cm. 1000 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott s..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böckerISBN: 9170214387
Igår 20:19
Västerlandets idéhistoria 1800-1950
40 kr
Gidlunds. 1:a uppl. 1983. 376 s. Inbunden. Hyfsat skick. Nött i kanterna men annars OK.
Böcker från Aronson Freelance
Uppsala (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Uppsala (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9175280116
Igår 20:14
17 uppsatser i svensk idé- och lärdomshistoria
60 kr
Bokförlaget Carmina. 1:a uppl. 1980. 355 s. Häftad. Gott skick. Klassisk samling av uppsatser i svensk idé- och lärdomhistoria av väl..
Böcker från Aronson Freelance
Uppsala (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Uppsala (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 18:53
The Tiruvacagan or 'Sacred Utterances' of the Ta..
240 kr
Cennaip Palkalaik Kazhakam. Reprint of ed. of 1900 uppl. 1979. 354+84 s. Inbunden. 25x16,5cm. 765 gram. Mycket gott skick. Skyddsomsl..
Böcker från Leif Asplund
Kista
Mer info
Kista
Begagnade böcker
Igår 18:40
Framsteg eller förfall - framtidsbilder och utop..
70 kr
Liber 1981, 275 sid.
Häftad, gott/mkt gott skick.
Böcker från collinjensen AB
stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 18:38
The Sarva-darsana-samgraha or review of the diff..
180 kr
Chowkamba. 1961. 281 s. Inbunden. 22,5x14cm. 425 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Böcker från Leif Asplund
Kista
Mer info
Kista
Förlagsnya böckerISBN: 9172633549
Igår 18:30
101 vardagsfilosofiska experiment
59 kr
Pocket i fint skick,
Förlag Pan, Tryckt 2002 frakt 25kr jag har fler bra böcker ute, samsänder gärna. Ha en bra dag !
Böcker från Ingelsson och katterna
Solna
Mer info
Solna
Begagnade böcker
Igår 18:26
Den väldiga utmaningen
145 kr
Livskraft 1981. Häftad, namnteckning, gott/mycket gott skick.
Böcker från collinjensen AB
stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9780199280209
Igår 17:05
Moral Realism - a defence
150 kr
paperback 322 sidor oxford univ. press 2009, nära nyskick
Böcker från Antikvariat Mimer
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 15:20
Vår Tids Filosofi Del 1 och 2
95 kr
Forum. 1991. Inbunden. Nära nyskick.
Böcker från Lottis böcker
UPPSALA
Mer info
UPPSALA
Förlagsnya böcker
Igår 14:37
DEN SKAPANDE MÄNNISKAN.
180 kr
. Om människan och tekniken under 5000 år. Lund, Studentlitteratur 2002. 562 sid. Rikt illustrerad med foton och äldre historiska bi..
Böcker från BRITT MARI Johanson Antikvariat
Enskeded.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Enskeded.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9187171623
Igår 13:47
Fenomenologiska perspektiv - studier i husserls ..
130 kr
häftad 277 sidor, thales 1997, mkt bra skick
Böcker från Antikvariat Mimer
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9197228516
Igår 12:04
Sola fide
160 kr
häftad 334 sidor, nimrod 1995, mkt bra skick
Böcker från Antikvariat Mimer
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:52
Filosofi lexikonet
60 kr
Forum. 1993. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:51
Vår Tids Filosofi I-II
100 kr
Forum. 1991. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:33
Existentialism och marxism
90 kr
Bokförlaget Aldus/Bonniers, Stockholm 1971, 155 s 8:o. Pocket. Gott skick. Svenska hylla: Kassan
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:33
Förnuftets banemän. Från Nietzsche till Hitler.
160 kr
Arkiv Förlag, DDR 1985, 319 s 8:o. Klotband med skyddsomslag. Smärre fläck i nedre kant av främre skyddsomslag. Gott skick. Svenska ..
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:33
Mellan naturalism och religion. Filosofiska upps..
140 kr
Daidalos, Uddevalla 2007, 190 s 8:o. Häftad. Nära nyskick. Svenska hylla: 291A
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 10:33
Filosofi och omvårdnad. Etik och människosyn.
160 kr
Liber, Slovenien 2007, 239 s 8:o. Häftad. Nära nyskick. Svenska hylla: 283
Böcker från Alfa Antikvariat
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9187172704
Igår 10:06
Metafysik och mening : essäer
60 kr
Stockholm : Thales, 1995. - 208 s. - ISBN 91-87172-70-4. - Inbunden med skyddsomslag. - I mycket bra skick. - Portokostnad 39:- med b..
Böcker från Jan Pettersson
UPPSALA
Mer info
UPPSALA
Begagnade böcker
Igår 08:38
På spaning efter Spinoza
50 kr
Natur&Kultur. 2003. Inbunden.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 08:32
Existensialism
50 kr
1965. Pocket. Mycket gott skick.
Böcker från SCHULTZ ANTIKVARIAT
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9781585678181
Onsdag
The Wooden horse - the liberation of the Western..
200 kr
inb. med skyddsomslag 605 sidor, overlook duckworth 2007, nyskick
Böcker från Antikvariat Mimer
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789171733375
Onsdag
Homo Capax - texter i urval av bengt kristensson..
140 kr
häftad 318 sidor, daidalos 2011, nyskick
Böcker från Antikvariat Mimer
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
STOCKHOLM (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Onsdag
EM. SVEDENBORGS TANKAR OCH SYNER I ANDELIGA ÄMNEN.
300 kr
Stockholm 1819. 390 s. Med graverat porträtt. Ombunden i senare skinnryggband med den skadade originalryggen i skinn uppklistrad på d..
Böcker från Kalmar Antikvariat
Kalmar (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Kalmar (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9780192802828
Onsdag
Medical ethics - a very short introduction
55 kr
pocket. 2004 oxford university press. 145g 155söjd kortsida 130mm höjd 170mm tjocklek 7mm används som kurslitteratur toppskick porto..
Böcker från Nichlas Johansson
Timmersd..
Mer info
Timmersd..
Begagnade böckerISBN: 9119713827
Onsdag
Den kvinnliga fursten: Machiavelli för kvinnor
100 kr
En roande men också en fullt allvarlig bok. Med hjälp av konkreta exempel, underfundiga råd och förebilder som Sheherazade och Jeanne..
Böcker från Rosendahls Antikvariat
Eskilstuna (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Eskilstuna (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9185610267
Onsdag
Ekosofi - helhetssyn på ekologisk grund
120 kr
Jord-Eco. 1983. 196 s. förlagets trådbundna m mjuk illustrerad pärm. 250 gram. Mycket gott skick. färgförändrad på ryggen.
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg