Begagnad bokISBN: 9127022811
Igår 13:10
KÄRLEK I VÅR TID
139 kr
1992 N&K. Inbunden, skyddsomslag, 274s. 23x16cm, 608g. Mycket gott skick. ISBN 9127022811. Baksidestext: "Robert C. Solomon... har i ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188248720
Tisdag
Människosyn i ledarskapsutbildning : en empirisk..
280 kr
Nya Doxa, 1994
Hft. 237s. 22x15cm, 445g. Mycket gott skick. Svensk text. Summary in English. ISBN 9188248720.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127000389
Filosofiskt lexikon
119 kr
1974 N&K. Pappband, 222s. 430g. Mycket gott skick. ISBN 9127000389.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 034082414X
TIBETAN ART OF POSITIVE THINKING
220 kr
Hodder & Stoughton, 2003. Paperback, 290s. 23x15cm, 420g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 034082414X. In this enlightening book..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127079279
Att förstå det mänskliga. Humanistisk forskning ..
220 kr
2000 Natur&Kultur. Inbunden, skyddsomslag, 332s. 24x18cm, 955g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9127079279. Universitetens ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9152802698
Vardags-yoga och meditation : djuppsykologisk ha..
150 kr
Zinderman, 1978 Inbunden, skyddsomslag 160s. 22x14cm, 400g. Fotoillustrerad. Kantnött och något tummat skyddsomslag, färgöverstryknin..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9171607986
Otillåtet
129 kr
1987 Trevi. Inbunden, skyddsomslag, 201s. 350g. Mycket gott skick, 3cm lagad reva i skyddsomslaget. ISBN 9171607986. En tankebok om n..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0915811030
Living with Joy. Keys to personal power & spirit..
150 kr
1986. HJ Kramer Inc. Hft. 192s. 350g. Mycket gott skick, vacker tillskrift på försättsbladet.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Reason and revolution : Hegel and the rise of so..
129 kr
1967 Beacon. Hft. 431s. 470g. Gulnade och något nötta pärmar och rygg. Engelsk text.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Unobtrusive measures : nonreactive research in t..
180 kr
(c) 1966 Rand McNally. Hft. 225s. 260g. Gott skick, namnteckning, ngt. gulnade pärmar och rygg.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9171536302
Intertextuella strövtåg i Akademia. Måhända som ..
220 kr
1998 Akad. avhandl. Sthlms univ. Hft. ca 480s. 24x17x3,5cm, 1050g. Mycket gott skick. ISBN 9171536302. (Fraktkostnad 39kr, B-post inr..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9187056496
NYtändning! Om vitsen med arbete och meningen me..
150 kr
1995 Energica. Inbunden, 310s. 530g. Mycket gott skick. ISBN 9187056496. En mäktig vision om arbetets andliga dimension och hur vi sk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127077497
Själens boning
129 kr
2000 Natur&Kultur. Hft. 211s. 300g. Mycket fint skick. ISBN 9127077497. Det här är en bok om själen, den inre rymden. När vi blir med..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127020932
HÄLSA som livsmening
150 kr
1990 Natur & Kultur. Pappband, 184s. 350g. Gula färgöverstrykningar, för övrigt i mycket gott skick. ISBN 9127020932
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9171607986
Otillåtet - En tankebok om nytänkande och eldsjä..
119 kr
1987 Trevi Inbunden, skyddsomslag, 201s. 350g. Gott skick, märke efter borttagen prislapp på skyddsomslaget. ISBN 9171607986.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9177092333
Etik för ett nytt Millennium
150 kr
2000 Richters. Inbunden, skyddsomslag, 237s. 22x14cm, 354g. Mycket gott skick, namnteckning, en aning kantnött skyddsomslag. ISBN 917..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188362051
Kosmiska äventyr i det blå
180 kr
1994 Solrosens förlag. Pappband, 144s. 21x14cm, 280g. Illustrerad. Mycket gott skick, namnteckning. ISBN 9188362051. En lättläst hand..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9134519823
Förunderligt och märkligt : en resa genom New ag..
180 kr
Bonnier Alba, 1997
Inbunden, skyddsomslag, 354s. 23x16x3cm, 768g. Mycket gott skick. ISBN 9134519823. Vad är New Age? En värld som m..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9175484919
Den tänkande chefen
350 kr
Industrilitteratur, 1999
Hårda pärmar, trådbunden, 292s. 22x15cm, 574g. Gott skick. ISBN 9175484919. En bok för reflekterande chefer..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 487928033X
The Principle of Hope
500 kr
Sampoh Publishing Co., Ltd., Tokyo, Japan, 2000. Inbunden, skyddsomslag, 148s. 24x17cm, 507g. Mycket fint skick. Engelsk text. ISBN 4..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9126858223
Vår bild av verkligheten : idéhistoriska teman
150 kr
Utbildningsradion (UR) ; 1986
Hft. 128s. 24x17cm, 278g. Rikt illustrerad. Gott skick. ISBN 9126858223. Baksidestext: Hur har vår syn..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137095951
Västerlandets visdom
180 kr
Forum, 1989
Hårda pärmar, limbunden, 320s. 27x20x3cm, 932g. Rikt illustrerad. Gott skick. Wisdom of the West. (originaltitel).
IS..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0671680021
Gaia : the human journey from chaos to cosmos
280 kr
New York : Pocket Books, cop. 1989. 252s. 21x14cm, 255g. Gott skick, något nötta pärmar, namnstämpel, några noteringar och marginalst..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fosterliv och fosterdöd. Den provocerade aborten..
139 kr
1966 Zindermans Hft. 120 s. 214g. Något gulnat och tummat ex, pärmveck.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0156309203
Sergei Eisenstein, Film Form. Essays in Film His..
220 kr
uå 1949, [1977]
Harvest/HBJ Paperback, 279 sidor. (20x13.5cm, 328g.) Illustrerad. Gott skick, några färgöverstrykningar. ISBN: 0156..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9127112470
Vilddjuren och vidundret : hoten mot idén om män..
220 kr
Natur och kultur, 2006
Inbunden, skyddsomslag, 294s. 23x16cm, 658g. Mycket gott skick. ISBN 9127112470. Den politiska filosofen Thom..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 071670580X
The origins of intellect : Piaget's theory
180 kr
Freeman, cop. 1975
Paperback, 205s. 350g. Mycket gott skick. Engelsk text. ISBN 071670580X.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137111914
Livet - inte plikt utan möjlighet : den avhumani..
180 kr
Forum, 1997
Hårda pärmar, limbunden, 263s. 350g. Mycket gott skick. ISBN 9137111914.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146100830
Piagets utvecklingspsykologi : en översikt
139 kr
Wahlström & Widstrand, 1973
Hft. pocketformat, 138s. 150g. Gott skick, limrest efter borttagen exlibris på försättsbladet. ISBN 9146..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 919741090X
Tid för tid. Om nutidsmänniskans kamp för att hi..
180 kr
2001 Navigator Dialog Inb. 134 s. 400g. Mycket gott skick, med dedikation. ISBN 919741090X. Tid för tid har skapats i dialog med nära..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9129621968
Sofies värld : roman om filosofins historia
139 kr
Rabén & Sjögren, 1993 Hårda pärmar, limbunden, 532s. 23x15x4cm,850g. Mycket gott skick. ISBN 9129621968. När Sofie hämtar posten hitt..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)