Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
ABCURIO Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 192. i kategorin Fiske
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9171323244
Fredag
Bäcka-Markus på Vift av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus på Vift
119 kr
Smålänningen Förlag 2007 Pappband, 257s. 21x13cm, 339g. Mycket gott skick. ISBN 9171323244. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917132299X
Fredag
Bäcka-Markus Mästerskott av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus Mästerskott
119 kr
Smålänningen Förlag 1988 Pappband, 254s. 21x13cm, 303g. Mycket gott skick. ISBN 9171323058. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917132304X
Fredag
Bäcka-Markus i Farten av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus i Farten
119 kr
Smålänningen Förlag 1993 Pappband, 253s. 21x13cm, 313g. Mycket gott skick. ISBN 917132304X. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323007
Fredag
Bäcka-Markus Jagar Vilt av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus Jagar Vilt
119 kr
Smålänningen Förlag 1989 Pappband, 238s. 21x13cm, 326g. Mycket gott skick. ISBN 9171323007. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323066
Fredag
I Bäcka-Markus Spår av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
I Bäcka-Markus Spår
119 kr
Smålänningen Förlag 1995 Pappband, 254s. 21x13cm, 342g. Mycket gott skick. ISBN 9171323058. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323120
Fredag
I Bäcka-Markus  Jaktmarker av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
I Bäcka-Markus Jaktmarker
119 kr
Smålänningen Förlag 2001 Pappband, 249s. 21x13cm, 348g. Mycket gott skick. ISBN 9171323120. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171323058
Fredag
På Bäcka-Markus stigar av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
På Bäcka-Markus stigar
119 kr
Smålänningen Förlag 1981 Pappband, 249s. 21x13cm, 309g. Mycket gott skick. ISBN 9171323058. En jägarbok med fart och färg. Författare..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171322981
Fredag
Bäcka-Markus i Älgskogen av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Bäcka-Markus i Älgskogen
119 kr
Smålänningen Förlag 1987 Inbunden, skyddsomslag, 247s. 21x13cm, 305g. Gott skick. ISBN 9171322981. En jägarbok med fart och färg. För..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171322566
Fredag
Vid Bäcka-Markus Lägereld av LUNDQVIST, BIRGER
LUNDQVIST, BIRGER
Vid Bäcka-Markus Lägereld
119 kr
Smålänningen Förlag 1981 Inbunden, skyddsomslag, 264s. 19x13cm, 338g. Gott skick, något kantskadat och tummat skyddsomslag. ISBN 9171..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9129568498
2012-01-24
Vi tokiga sportfiskare. Kåserier ur Gerald V Kus.. av Kuss, Gerald V & Smedman, Rolf, 1929-2000 (illus..
Kuss, Gerald V & Smedman, Rolf, 1929-2000 (illus..
Vi tokiga sportfiskare. Kåserier ur Gerald V Kus..
119 kr
1984 R&S. Pappband, 254s. 19x16cm, 540g. Illustrerad med teckningar av Rolf Smedman. Mycket gott skick. ISBN 9129568498. Vi får följa..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171862757
Fiskodling och Vattenkraft. En bok om kraftutbyg.. av Montén, Erik, 1914-1991
Montén, Erik, 1914-1991
Fiskodling och Vattenkraft. En bok om kraftutbyg..
180 kr
1988 Vattenfall. Pappband, 245s. 24x17cm, 600g. Rikt illustrerad. Gott skick, något nötta pärmar. ISBN 9171862757.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Gäddan som alltid högg  av Lidman, Hans, 1910-1976
Lidman, Hans, 1910-1976
Gäddan som alltid högg
150 kr
LT : 1964 Inbunden, klotband 223s. 22x15cm, 580g. Fotoillustrerad. Gott skick, saknar skyddsomslag.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9185274321
Skrönor om jakt och fiske  av Olls, Bert
Olls, Bert
Skrönor om jakt och fiske
129 kr
Laholm : Settern, 1977 Inbunden, skyddsomslag, 174s. 22x15cm, 465g. Delvis nött skyddsomslag, tillskrift av författaren. ISBN 918527..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9129419999
Drag för drag. Handbok om Spinn- och haspelbeten av Widen, Erik
Widen, Erik
Drag för drag. Handbok om Spinn- och haspelbeten
250 kr
1974 R&S. Inbunden, 141s. 19x16cm, 19x16cm, 360g. Rikt illustrerad. Något nötta och tummade pärmar och rygg. ISBN 9129419999. 223 fis..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9118443427
Där fisken går av Lindhe, Curt
Lindhe, Curt
Där fisken går
119 kr
1984 Norstedts. Inbunden, 112s. 19,5x15cm, 250g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9118443427.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9172034394
Så länge harren vakar - noveller av Sjögren, Bo
Sjögren, Bo
Så länge harren vakar - noveller
150 kr
2001 Carlsson Inbunden, skyddsomslag, 105s. 252g. Med illustrationer av Jerry Grönberg. Mycket gott skick, litet tryckmärke på skydds..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9175864118
Nygamla skrönor om jakt och fiske  av Olls, Bert
Olls, Bert
Nygamla skrönor om jakt och fiske
129 kr
Settern, 1993 Hårda pärmar, 94s. 24x17cm, 395g. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9175864118.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Med spinnspö jorden runt av Farson, Negley, 1890-1960
Farson, Negley, 1890-1960
Med spinnspö jorden runt
119 kr
Tiden, 1951 Klotryggband, 180s. 24x16cm, 453g. Illustrerad. Gott skick, har ej skyddsomslag. Originaltitel: Going fishing.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Fiskesafari i Nordatlanten av Lindhè, Curt
Lindhè, Curt
Fiskesafari i Nordatlanten
119 kr
LT, 1966. Klotband med skyddsomslag, 171s. 16 planscher. 22x15cm, 512g. Kantnött skyddsomslag.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Med spinnspö i charterbagaget  av Lindhè, Curt, 1908-1995
Lindhè, Curt, 1908-1995
Med spinnspö i charterbagaget
129 kr
LT, 1971 Klotband med skyddsomslag, 158s. 23x18cm, 600g. Fotoillustrerad. Gott skick, något gulnat och kantnött skyddsomslag.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
I toltans dal : om fiske, natur och människor kr.. av Lindhè, Curt, 1908-1995
Lindhè, Curt, 1908-1995
I toltans dal : om fiske, natur och människor kr..
150 kr
LT, 1968 Hft. 120s. 23x18cm, 390g. Rikt fotoillustrerad. Något tummat och nött omslag. Curt Lindhé har varit uppe och fiskat i Marsf..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9185824151
Fiska : året runt - i alla vatten  av Pettersson, Kjell-Erik
Pettersson, Kjell-Erik
Fiska : året runt - i alla vatten
220 kr
Vi bilägare/OK förl. : cop. 1983 Förklagsband med skyddsomslag, 256s. Stort format: ca 27x23cm, 1,3kg. Rikt illustrerad. Mycket gott ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Göteborgs stads fiskhamn 1910 - 1960. av Göteborgs hamnstyrelse
Göteborgs hamnstyrelse
Göteborgs stads fiskhamn 1910 - 1960.
150 kr
1960 Göteborgs hamnstyrelse. Hft. 32s. 21x15cm, 80g. Rikt illustrerad. Gott skick. Summary in english.
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Mångmilaskog av Lidman, Hans
Lidman, Hans
Mångmilaskog
119 kr
1958 FIB. Inbunden, skyddsomslag, 195 sidor. (22x15,5cm, 520g.) Illustrerad med svartvita planscher. Skyddsomslaget är kantnött och n..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Mina fiskar av Lundberg, Birger
Lundberg, Birger
Mina fiskar
129 kr
1954 Hft. KF:s bokförlag. 150s. 256g. Illustrerad med fotografier av Gustav Hansson. Ngt nötta pärmar och rygg, kantnaggat skyddsomsl..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Mina sjöar av Lindhè, Curt, 1908-1995
Lindhè, Curt, 1908-1995
Mina sjöar
129 kr
LT, 1962 2:a uppl. Klotband, 140s. 26x18cm, 567g. Rikt illustrerad med vackra svartvita fotografier. Mycket gott skick, har ej skydd..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sportfiske och Fiskevård Del 1 av Färnström, Nils (Red.)
Färnström, Nils (Red.)
Sportfiske och Fiskevård Del 1
180 kr
Sohlmans 1956, klotband, 323s. ca 28x20x6cm, 2,5kg. Illustrerad. Något nötta pärmar och rygg. Innehåll Del 1: FÖRORD VAD ÄR SPORTFISK..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9186786040
Fiskevårdens ABC  av Runnström, Hans & Nilsson, Olle W.
Runnström, Hans & Nilsson, Olle W.
Fiskevårdens ABC
250 kr
Sportfiskarna, 1985 2:a upplagan. Hårda pärmar, trådbunden, 119s. 24x17cm, 370g. Illustrerad. Något fläckade pärmar. ISBN 9186786040..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9129548039
Fiska med fantasi av Laestander, Gösta
Laestander, Gösta
Fiska med fantasi
150 kr
Rabén & Sjögren i samarbete med Fritidsfiskarna, 1981 Hårda pärmar, trådbunden, 174s. 19x16cm, 374g. Fotoillustrerad. Mycket gott sk..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LAX och ÖRING. Sportfiske i svenska vatten. av Haglund, Bertil
Haglund, Bertil
LAX och ÖRING. Sportfiske i svenska vatten.
129 kr
1953 Norstedts. Trdhft. 268 sidor. 400g. Rikt illustrerad i sv.v. Fuktfäck på främre pärm, inlagan är delvis genomgående fuktfäckad i..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9155009077
Den stora fiskboken av Frank, Stanislav
Frank, Stanislav
Den stora fiskboken
150 kr
1977 FiB förlag. 4:e uppl. Dek. klotband, 559 sidor. (22.5x16.5x4,5cm, 1,2 kg.) Rikt illustrerad i färg och sv.v. Mycket gott skick, ..
Böcker från ABCURIO Antikvariat
ÄLVSJÖ (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 192
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt